Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elszúrtam az előrehozott...

Elszúrtam az előrehozott emelt infó érettségim. Hogyan tudok ismételni?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok és hétfőn tettem informatikából emelt szinten érettségit, körülbelül 80% lesz, amivel én totál nem vagyok megelégedve. Ha idén elmegyek szóbelire és szerzek egy jegyet, jövőre van lehetőségem ismételni? Ha igen, mikor? Csak a rendes érettségi időszakban?

Válaszokat köszönöm!



2018. máj. 19. 09:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Igen, csak a rendes érettségi időszakban, 12. végén vizsgázhatsz újra.
2018. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És akkor a jobb kerül bele a bizonyítványomba?
2018. máj. 19. 09:53
 3/19 A kérdező kommentje:
És az járható, ha nem megyek el szóbelire, és októberben javítót teszek?
2018. máj. 19. 09:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik külföldi egyetemre szeretnél felvételizni? Ha nem, akkor a 80% bőven jó. Anno én is elszúrtam az írásbelit, maxos szóbelivel is csak 65% körülire jött ki. De belföldön tanultam tovább az egyik informatika szakon, még így is bőven túlugrottam a felvételi ponthatárt, azóta meg elvégeztem a mesterképzést is és szoftverfejlesztőként dolgozom. Ezzel csak azt mondom, hogy reális keretek között gondolkozz. Bennem is van némi maximalizmus, de van egy határ miután már felesleges energiát belerakni, mert úgysem hoz akkora hasznot.

Az emelt informatika érettséginek amúgy sincs túl sok köze ahhoz, amit valójában a szakma takar.

2018. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj el szóbelizni, mert ilyen jó eredményt kár elpazarolni, mégha neked nem is tetszik.

Aztán próbálkozhatsz még, és a bizonyítványba a jobb fog bekerülni.

2018. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megfontolom, hogy mi lesz velem.

"Az emelt informatika érettséginek amúgy sincs túl sok köze ahhoz, amit valójában a szakma takar.":

Igen, ezt nagyon jól tudom, de egy közismereti infó érettségi is ugyanúgy pontot hoz a házhoz, mint egy informatika alapismeret, szakmai érettségi. A közismereti sokkal könnyebb, ezért végeztem el. Egyébként programoztam már céges keretek között és informatika szakon vagyok, szakmámból dicséretes.

2018. máj. 19. 12:32
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges, ha informatikai szakokra mész, sehova nem kell sok pont. Gyenge informatika érettségivel vettek fel (mert az nap a kórházból vitték át a suliba érettségizni) Két gyomortükrözés között, de tényleg. És a gyenge érettségim is elég volt, hogy felvegyenek, azóta már végeztem én is. a 80% amúgy se az elszúrás kategória, pont bőven elég!
2018. máj. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Tévednek az előző válaszolók, nem mehetsz többet az érettségiig, csak utána, pénzért. De a többiben igazuk van.
2018. máj. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
ugyan már, hol szórta ő el, csak idejött dicsekedni.
2018. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most akkor mi van? Linkelnétek jogszabályokat, hogy tisztázzuk?

Utolsónak: nézzél már rá egy emelt infó érettségire, minimális IQ-val 70% felett teljesíthető. 90% felett akartam teljesíteni, mert pontilag úgy állnék jól. Ha nem tudsz semmit erről, inkább maradj csöndben, mindenki jobban jár. Kösz.

2018. máj. 21. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!