Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolán kívüli dolog végett...

Iskolán kívüli dolog végett kidobhatnak az iskolából? 17/f

Figyelt kérdés

Na szóval, az a helyzet, hogy van egy osztálytársam, aki ilyen beképzelt, gazdag apuci kicsi fiacskája, mindenkivel kötekedik, meg menőzik, hogy most épp új iphone-ja van, szülinapjára autót kap majd... Az osztály nagy része utálja őt, nem nagyon beszélünk vele, nem is hívjuk őt semmilyen buliba, vagy összejövetelekre.


Engem is szokott cseszegetni, hogy nekem nincs iphone-om, mert nincs pénzünk, meg nem járok márkás ruhákban (new yorker-es Black Squad-os ruháim vannak), nem hordanak engem autóval suliba... Néha ha nem szólunk hozzá egyszerűen elkezd anyázni, vagy csak simán lemond.


Ma hazafelé amikor mentünk ki a suliból, már ott is kötekedett, ő sétált haza, én meg mentem a buszra. Egy darabig elengedtem a fülem mellett, hogy beszólogat, kezdett anyázni, aztán mondtam neki, hogy vigyázz mert kapsz a pofádra. Akkor elkezdte, hogy mit majd biztos én, egy 50 kilós pávagyerek fogom őt megverni. Aztán egyszer csak ideges lettem, megfordultam párszor arcon/orrba vágtam, meglöktem és elesett (nem durván, nem ütötte be sem a fejét, semmit...) még egy-kétszer belerúgtam (has meg a töke tájékán) majd otthagytam. Persze visszafordultam, felkelt és jött tovább.


Most ezért a dologért szólhat valamit az iskola? Már iskolán kívül és tanítás után történt a dolog.



2018. máj. 25. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg ami az utcán történik, ahhoz az iskolának semmi köze. De azért csak óvatosan az ilyenekkel :D
2018. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az iskola dolga, ami közvetlen történt. Bár a történtek gyökerét illetően az oktatási, -és a peadgógusi , másrészt pedig szülői nevelési oldalról elgondolkodtató.
2018. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolák házirendjében általában benne van, hogy a diáknak az iskolán kívül is az intézmény jó hírnevéhez méltó módon kell viselkednie, szóval előfordulhat, hogy megbüntetnek, megrónak, ha megtudják. Annak idején nálunk két lány megverte egy osztálytársát egy szombat esti buliban, ha jól emlékszem, még rendőrségi ügy is lett belőle, utána iskolagyűlést hívott össze az igazgató és az érintettek megnevezése nélkül elmondta, hogy ilyet ne csináljunk és a tettesek büntetésből nem vehetnek részt a saját szalagavatójukon és ballagásukon. De ki nem csapták őket, pedig ez egy elitnek mondott gimnázium volt.


Persze ha nem tudják meg az iskolában, nem történhet semmi.

2018. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valóban ilyen beszari apuci kisfia gyerket vertél meg én nem az iskola miatt aggódnék elsősorban. A végén még rohan apucihoz aki elintéz egy jó kis feljelentést is...
2018. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én a helyedben a fogát kivertem volna! Szarok a szabályokra,velem nem lehet kötekedni! Nehogy már én féljek!
2018. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Jaaj 5ös veled nem lehet kötekedni.... hagyjuk már.. mindenkivel lehet kötekedni.
2019. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Ja 5-ös...az ilyeneket csesztettük állandóan, mint te... páran elmentek pszichológushoz, páran kábítószerhez nyúltak.
2019. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez már a rendőrség kompetenciájába tartozik. Szóval legyél óvatos,mert bármikor érkezhet a levél a feljelentésről.
2019. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!