Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SzTE germanisztika. De melyik...

SzTE germanisztika. De melyik karon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Idén érettségizek és germanisztikát szeretnék tanulni. Az SZTE-n van germanisztika a JGYPK-n és a BTK-n is. Hova menjek? Mitől jobb az egyik vagy a másik? Véleményeket várok akár olyanoktól akik oda járnak vagy akik tudnak valamit a különbségekről. Előre is köszönöm, ha valaki segít.

2018. máj. 29. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jártam egyikre sem, szóval semmilyen tapasztalattal nem tudok szolgálni, de a kettő nem teljesen ugyanaz. A BTK-n a “normál” germanisztika van. A JGYPK-n pedig germanisztika-német nemzetiségi szakirány, vagyis az általános germanisztikai műveltség mellett speciális kisebbségtudományi ismereteket is közvetít. Egyébként szerintem az SZTE oldalán tuti találsz róluk leírást, tanterveket is.
2018. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És melyikkel megyek többre? Egyébként köszönöm a választ 😊
2018. máj. 29. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem mész sokra. Nyelvszakoknak csak tanárin van értelmük, én is ott végzem (de itt sem túl sok). Elmondom miért:

1. Nyelvszak nem nyelvtanfolyam. Attól függetlenül, hogy németül vannak a tárgyaid, nem feltétlen fogsz jól tudni németül a végére. 3 év alatt értelmesebb szakot is végezhetsz és mellette tanulsz önszorgalomból nyelvet.

2.Az, hogy tudsz egy nyelvet, nem piacképes. A nyelv nem cél, hanem eszköz. Illetve mégis melyik cégnél versenyképes tudás az, hogy te le tudsz elemezni egy német novellát?

3. PhD után lehetsz "kutató"-oktató az egyetemen, bár évente kb 200 ember végez germanisztikán, elég nagy a verseny, és az is szarul fizet.

4. Persze mindenki tolmács akar lenni, de aztán call centerben köt ki. Tolmács mesterszakra pedig nem kell nyelvszakos végzettség.Ha mégis tolmács akarsz lenni, akkor végezz először egy közgáz szakot, aztán mesteren tolmács szakot, az elég ütőképes.

Bocsi, ha kicsit nyers voltam, de angol-német tanárszakon jelenleg ötödéves vagyok, hidd el, belelátok a dolgokba.

2018. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Végül oda

mentél?

2019. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen, BTK germanisztika szakra mentem és üzleti kommunikációra specializálódok :)

2019. ápr. 10. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!