Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a szóbeli érettségin a...

Ha a szóbeli érettségin a lapról olvasom fel a dolgokat az baj?

Figyelt kérdés
Van ugye kidolgozási idő. Baj ha csak olvasom, és nem fejből mondom? Így nem lehet full pontos szóbeli elérni akkor sem, ha jól mondom?

2018. jún. 9. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem gond. Én is ugy csináltam
2018. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Nem nagyon lehet max. pontot elérni így, de nem is kell fejből mondani. A felolvasás kifejezetten nem engedélyezett, mert saját szavakkal kell előadnod, de amit a lapra írtál felkészülés közben, abba belenézhetsz, tehát olyan, mintha puskáznál. Azt szabad. Én mindig azt tanácsolom, hogy a lapra vázlatot írjanak címszavakban, abból könnyű mondatokat összerakni a feleléskor, és nem kell állandóan a papírra meredni.
2018. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
63%

Mivel szinte teljes szabadságuk van pontozás terén, így nem fogsz max pontot kapni, kivéve ha nem vagy nagyon jóban a tanárral.


Viszont ha a saját jegyzetről van szó, és amúgy jó, akkor meg annyira nem pontozhatnak le hogy megbukj. Ha mégis, akkor felülvizsgálatot kérsz. Ez nagyon extrém eset.


(Én amúgy úgy csináltam hogy odanéztem, megálltam 3-5mp-ig majd felnéztem és amit előbb megjegyeztem mondtam, közbe ránéztem a tanárra. Így semmi gondom nem volt)

2018. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel szinte teljes szabadságuk van pontozás terén"


Részletesen meg vannak adva a tanár számára kötelező pontozási szempontok.

2018. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!