Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged legjobb kollégium?

Szeged legjobb kollégium?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár kollégium között vacillálok, mindnek van számomra előnye-hátránya, nem tudok dönteni.

Szent Imre katolikus és Romzsa Tódor görögkatolikus szakkollégium: Az előbbi azért szimpatikusabb, mert sokkal közelebb van az egyetemhez, képek alapján modern, az utóbbi pedig mert kevesebben lakják és családiasabbnak tűnik, viszont elég messze van.

Mivel középiskolában jó tanuló voltam (4,8-as átlag felett), és az is szándékozok maradni :D, az Eötvöst is megpróbálnám, jó lenne kétágyas szobában lakni :D. De én annyira nem vagyok "zseni" hatszoros OKTV-t nyert diák, ezért attól tartok veszett ügy. :D

Illetve olyat olvastam a felvételi követelményben, hogy "tudományos és/vagy művészeti tevékenység"-et kell folytatni. Ez mit jelent?

Az utolsó kérdésem: Hallottam olyat, hogy egyes kollégiumok nagyon beosztják az ember idejét, sok közösségi tevékenységet kell folytatni, és alig lesz szabadidő. De ugye nem vagyok odakötve, szabadon mehetek ide-oda, pl. ha haza akarok menni hétköznap mert nincs másnap előadás, vagy csak úgy tartja úri kedvem? :D


2018. jún. 12. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a ban, hogy mivel ezek, mint ahogy írtad is, tök kicsi kolik, kevés lakókkal, úgyhogy nem nagy az esélye, hogy idetéved olyan, akinek bármelyikkel is van személyes tapasztalata.

Annyi biztos, hogy elsőévesként az Eötvöst felejtsd el, totál esélytelen. Amúgy középiskolásként azért nem kevés embernek van 5,00 átlaga is végig, meg egyáltalán nem ritkák a 460 feletti pontok sem, de elsőévesként még az ilyen személyeknek sincs esélyük. Tényleg max. sokszoros országos versenyeken elért helyezésekkel.

A Romzsa Tódor kollégiumról őszintén még soha életemben nem hallottam, Szent Imrés ismerőseim viszont vannak, úgyhogy arról tudok írni kicsit. Elsőévesként kizárólag 4 ágyas szobákba lehet bekerülni, felsőbbévesként viszont lehet 2-3 ágyasokba is. Ismerőseim szeretik amúgy, néha panaszkodnak azért, de csak olyan dolgokra, amik más kolikban is előjönnek (hangzavar, ha mások buliznak, alkalmazkodás egymáshoz meg ilyesmi). Vannak kötelező programok, spec. szerintem nem is kevés (imaóra, lelki gyakorlat, kötelező műsorok, valami pár napos program is van évente 1x-2x ottalvással valahol), de ha nagyon-nagyon fontos dolgod van, akkor elengednek. (Nyilván nem minden alkalommal)

Viszont elméletileg idén/jövőre újítják a kollégiumot, és nem lesz lakható, úgyhogy ha ez a helyzet, akkor jelentkezni sem tudsz majd, mert a jelenlegi lakóknak is saját maguknak kell gondoskodni arról, hogy más kolikban lakjanak, nem lesznek egységesen elhelyezve valahol együtt.

A többi kollégium egyáltalán nem érdekel? Milyen szakra tervezel egyáltalán járni? Gondolom hallottál arról, hogy vannak szakkolik és karközi kolik.

2018. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!