Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a szóbeli...

Mennyire nehéz a szóbeli érettségi a kettesért?

Figyelt kérdés
Hétfőn fogok szóbelizni és érdekelnek a tapasztalatok. Eddig mindenki, akit kérdeztem azt mondja, hogy átrugdosnak mindenkit.
2018. jún. 22. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Én infóból mentem előrehozottan, és tényleg egyáltalán nem nehéz egy kettest megcsinálni.

Nem tudom, hogy a többi hogy van, az infónál 30 pontos volt a szóbeli, abból azt hiszem 4 pont kellett hogy átmenj az írásbeli pontszámokkal. Ha nem hebegsz-habogsz, hanem magabiztosan rizsázol valamit, aminek egy hangyányi köze is van a tárgyhoz, arra már biztos megadják a minimumot. :)


(PS: Szerencsére nekem 5ös lett, tehát semmi gond, ha én megcsináltam, akkor neked is menni fog!! :D )

2018. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk négyen buktak, de legfőképp azért, mert tényleg abszolút semmibe vették a tárgyakat 4 éven keresztül, és akárhogy küzdöttek a tanárok, nem lettek meg a szükséges pontok. Angol, irodalom és történelem, októberben mennek újra.

Úgy hallottam, az egyiknél nagy jóindulattal a tanár meg akarta adni a 12 pontot (10 volt a diáknak), de a felügyelő nem engedte meg.


Egy tanács: próbálj meg önállóan, összefüggően beszélni. A tanár úgyis fog kérdezni, ha végeztél, vagy ha nagyon rossz irányba mész. Itt azon is buktak a diákok, hogy maguktól nem beszéltek, a tanárnak minden harapófogóval kellett kihúzni, a válaszokat szinte a szájukba adni - és erre nem jár max pont, sőt. A diák meg azt hitte, nyert ügye van, mert hát válaszolt pár kérdésre, aztán ma reggel ment a sírás ezerrel.

2018. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát a gépészet elég cumi lesz.... A 20 tétel olyan, mintha 80-an lenne, mert mind a, b, c meg d részből áll, ami akkorra terjedelmű, mint egy átlag tétel más tantárgyból.
2018. jún. 22. 22:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem is hiszek abban, hogy sikerülni fog... Tuti, hogy valamiből meghúznak, 100%.
2018. jún. 22. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Jobb gimikben 4,8 feletti az érettségi átlag, jobb osztályoké 4,95 körüli.

[link]

2018. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1 hetet tanultam szóbelire anno érettségikor. úgy hogy egyik tárgyból se volt az hogy mindegyik tételt tudtam volna. Szinte az összesre maximális pontszámot kaptam.

Egyik tárgyból (választott) kihúztam olyan tételt, amit a szóbeli előtti napon láttam először és félre tettem, hogy ezt nem fogom megtanulni az biztos. Aztán kihúztam és a tanár olyanokba is kérdezett ami nem volt a tételbe, de tudta hogy én tudom, végül pedig max pontszámot kaptam rá..


szóval nem lehetetlen. Olvasd el a tételeket. Bullshit az egész. Törin ott a forrás és atlasz sokat segít.

2018. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
A szóbeli leginkább a tanár jóindulatán múlik, ha rendes a tanárod, akkor átenged.
2018. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!