Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik akkor, ha iszonyat...

Mi történik akkor, ha iszonyatosan kevesen mennek el beiratkozni?

Figyelt kérdés
Elindul a szak, azonban nem menek elezért beiratkozni, csak páran. Ekkor mi történik? Nem indul? És ha ebben az esetben már beiratkoztam az egyetemre, akkor sem?

2018. júl. 15. 18:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

[link]


Itt :)

2018. júl. 15. 21:49
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Attól még, hogy ezerszer kiírod ezt a kérdést, nem fogjuk tudni megmondani, hogy ötből mennyien mennek el beiratkozni.
2018. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom miről beszélsz, ez volt a leges-legelső kérdésem a gyakorin, pont emiatt regisztráltam csak. :)
2018. júl. 16. 10:12
 14/20 A kérdező kommentje:
Ha kell, akkor képet is küldök.
2018. júl. 16. 10:13
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi ez a szak, hogy ennyire párázol? Amúgy sok ilyen kérdés volt már. De egyszer se fordult még elő olyan, hogy beiratkozás hiánya miatt nem indítottak egy szakot... Mondjuk azt senki se tudja! Pedig logikus a válasz...
2018. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Akkor elég sokan mennek ugyanolyan szakra, aminek indulásához 5 ember kell, mert eddig mindig ezt a számot láttam az elmúlt napokban, és mivel az egész országban elég kicsi arra az esély, hogy ez a párszor 5 ember (ha neadjisten több szak is csak 5 embertől indul) pont itt kérdezősködjön, mertem feltételezni, hogy ugyanaz az ember teszi fel itt ezeket a kérdéseket. :D
2018. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nézz csak fel a Felvi.hu statisztikáira, sok olyan szak van ahova csak 5 ember jelentkezett első helyen te fogyatékos :)
2018. júl. 20. 16:50
 18/20 anonim ***** válasza:

Imádom, amikor fogyatékosnak neveznek valakit csak azért, mert más a véleménye...

És hányan jelölték be második, esetleg harmadik helyre? Simán életszerű, hogy valakit az első helyen jelölt helyre nem vesznek fel.

Sőt, még az is lehet, hogy aki ide jelentkezett első helyen, az se jut be, mert pl. a 280 pontja se lett meg...

2018. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, ha egy szakra ponthatárt hirdettek, a szakot kutya kötelezettségük elindítani. Nem véletlen van tól-ig megadva a létszám.


Elég komoly hátrányba kerülne az a felvételiző, aki júliusban kiderül, hogy felvették, majd szeptemberben a reghéten közlik, hogy oké, de mégsem indul. Pont ez a lényege a ponthúzásnak. Ez az egyetem kockázata, és értelemszerűen, ha 5-30 a szak, akkor 6-ra nem fogja azt mondani, hogy indul... Hanem inkább nem hirdet ponthatárt.


Szóval ha valahova besorolnak, az az egyetem felvett. Felvételi határozatot kapsz...



A felvételi a besorolási döntéssel majd a felvételi határozattal válik érvényessé, amely egy feljogosított szerv által hozott határozat. Nem egy lehetőség...



A besorolási döntés augusztus 5-ig, a felvételi határozat augusztus 8-ig születik meg. A beiratkozás és regisztrációs hét pedig valamikor szeptemberben van.



A felvételi határozat arról szól, hogy FELVETTÉK az adott intézménybe, amelyet a beiratkozásával tud szentesíteni. Az intézménynek a ponthúzásig van lehetősége arra, hogy döntsön arról, nem indítja a szakot. Akkor hirdethet "nem indul" eredményt is.



A jogszabály szerint, ha az intézmény hirdetett pontot, és a jelentkező elérte, kötelező besorolni.



" jelentkezőkről egységes rangsorolás alapján ponthatár alkalmazásával kell dönteni. Az adott képzésre ponthatár alatti eredménnyel senki nem sorolható be. Azt, aki a ponthatárt elérte vagy meghaladta - kivéve, ha az elbírálási sorrendben előbb szereplő helyre már besorolták -, kötelező besorolni."



"A felsőoktatási intézmény azt a jelentkezőt veszi fel, aki - a Hivatal értesítése alapján - hozzá lett besorolva."



Ismét mondom, nem opció. Ha besoroltak, a képző intézmény NEM DÖNTHET úgy, hogy téged nem vesz fel. Fel kell vennie.



Az az eset, ha senki nem iratkozik be, az nem a képző intézmény döntése. A kérdés arra vonatkozott, hogy a képző intézmény dönthet-e úgy, hogy nem veszi fel, ha besorolták. Erre a válasz még mindig egyértelműen NEM DÖNTHET ÚGY, ha van besorolási döntés a képző intézménynek az adott félévben FEL KELL VENNIE a hallgatót, ha a felvételi eljárása szabályszerű volt és a hallgató teljesíti a felvételi adminisztrációs követelményeit. Akkor is, ha a hallgató egyedül akar beiratkozni. Az, hogy milyen tanrendet kap, azt a hallgatói követelményrendszer szabályozza.



Érdekes helyzet lenne ha besorolják a hallgatót, ezáltal kizárják a pótfelvételi eljárásból, majd szeptemberben közlik, hogy bocsi, mégsem iratkozhatsz be... :)


Egyik szakon 3-an voltak összesen az evfolyamon...:)


Sok szak nem indul, ezért érdemes az adott szakot pesti egyetemeken is bejelölni, akkor biztos azt tanulhatod amit szeretnél, és nem kell várnod, amíg végre jelentkeznek elegen. Vidéken sokszor előfordul, hogy kisebb szakokat nem indítanak.


Ha hirdetnek ponthatárt, amit el is érsz, akkor fel vagy véve.

2018. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..



Innen linkeltem a kérdést, normálisan leírtak mindent az utolsó válaszolók.


Ismétlem: NINCS olyan, hogy ha kevesebben mennek el beiratkozni, akkor nem indul. Az a szak ahova én járok, ott a minimum kapacitás 10 fő. 12 embert felvettek, azonban csak 7-en mentünk el beiratkozni.... És milyen érdekes, mégis ott tanulunk, 7 fővel :)

2018. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!