Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az miért van, hogy főként itt...

Az miért van, hogy főként itt nálunk a nyugati, kisebb általános iskolákban még mindig CSAK NÉMETET tanulnak és az az első nyelv?

Figyelt kérdés

Még mindig az van.


Imádtam a németet, de nem volt választási lehetőség. Szakkör szerűen lehetett angolt tanulni, amiért most is hálás vagyok, de máshol az sincs. Valamint ötödikesként alig tudtam kikönyörögni anyámtól, hogy járhassak.


Az angol a legfontosabb nyelv, ezen nem változtat semmi, egyre fontosabb lesz. Ezért minimum a választási lehetőséget meg kellene adni. Ez Vas és Zala megye falusi, kisebb iskoláit érinti. Városon lehet választani.


2018. júl. 17. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*szakkörszerűen
2018. júl. 17. 16:22
 2/7 anonim ***** válasza:
gondolom nincs angoltanár, és amennyit ilyen kis helyeken fizetnének, annyiért nem is lesz, de normál körülmények között németet preferálják az iskolák.
2018. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenki igényelné, angol lenne. Meg kell szólalni.
2018. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, de hiába, próbálták már.
2018. júl. 17. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a német tanár(ok) már ezer éve ott vannak, annyi osztály faluban meg nincs, hogy az ő kötelező óraszámuk akkor is meglegyen, ha felvesznek az angol tanítására is valakit.
2018. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak rólunk tudunk beszélni: két német csoport van osztályonként, egy felzárkóztató és egy haladó. Lehetne akkor az egyik angol.


Folyamat vesznek fel német tanárokat. Az angol tanárnak, aki a szakkört tartja, el kell járnia egy másik, 40 km-re levő iskolába, mert itt nincs meg az óraszáma és mindenhol németet oktatnak.


Nem azt mondom, hogy rossz a német, de cdakis az angol után, vagy lehetőséget adni a választásra.

2018. júl. 17. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké, de a németet jóval nehezebb megtanulni.

Mondom ezt úgy, hogy ugyanígy kivoltam, hogy nem tanulhatok angolt, és miért a német?

Sulin kívül hamar rámragadt az angol, a némettel meg még mindig küzdök, de utólag nem bánom, legalább a szókincsem megvan.

2018. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!