Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, francia mellé milyen...

Angol, francia mellé milyen kisebb nyelvet tanulnátok?

Figyelt kérdés
Nagyobb nyelveket nem szeretnék: spanyol, német, olasz, orosz ...stb. Valami kisebb érdekelne pl. svéd, norvég, dán, lengyel, cseh? Ti mit tanulnátok? Írjatok nyugodtan újakat és szempontok is érdekelnének! Köszi!

2015. ápr. 4. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Norvégot vagy szlováko
2015. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az előbb nem tudtam normálisan leírni a válaszom, mert a k**va mobilom előbb elküldte az üzenetet.

Na, a lényeg:

Norvég - hasznos, mert megérted szóban a svédet és írásban a dánt (ha jó a hallásod, és lassan beszélnek, akár szóban is).

Szlovák - megérted a csehet, nagyon hasonló a csehhez, a különbség, hogy pár szó kevésbé "zsúfolt". Ráadásul utána sokkal könnyebb egy másik szláv nyelvet tanulni.

2015. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én most törökül tanulok, nyelvtana hasonló a magyaréhoz, később pedig majd lengyelül szeretnék vagy pedig valamelyik délszláv nyelvet (horvát vagy szerb).


Egyébként a norvégnak 2 nagyobb nyelvváltozata van, de jelentősen eltérnek egymástól (Bokmål és Nynorsk).

A skandináv nyelvek közül a dán a legnehezebb nyelvtanra és kiejtésre is, bár kiejtéssel nem hiszem hogy lennének problémáid a francia után.

2015. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Először is, nincs konkrétan olyan, hogy kisebb-nagyobb nyelv, erre én más kifejezéseket használnék, de...

A svéd egy könnyű nyelv, tényleg az, és üzleti területen manapság egyre inkább hasznosítható. Nem mondanám, hogy különösebben szép, igazából az egész beszédük egy nagy motyogás, szerintem a szavakat is nehéz elkülöníteni (bár, ha franciát tanultál, nyilván tudod, miről beszélek... xD) A norvég pedig hasonló, rokon nyelvek.

A szlovák tényleg sokrétű, hiszen megérted vele a többi szláv nyelvet is, viszont nehéz és nem is szép, én világéletemben utáltam, pedig nemzetiségi faluban lakom, körülöttem az emberek fele tud szlovákul.

Egy másik skandináv nyelv a finn, ami szerintem gyönyörű, viszont elég nehéz, de lehet, hogy megéri, mert tényleg hihetetlenül szépen cseng. :)

Tudom, hogy azt írtad, nem akarod, de én azért javasolnám az olvaszt, mert nagyon hasonlít a franciához nyelvtanban, és sok kifejezést ismersz már az angolból és a franciából, ezért sokkal könnyebb lenne egy újabb latin nyelv tanulása. :)

2015. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az olasz egyébként főleg a spanyolhoz, de még inkább a románhoz hasonlít. Újlatin nyelvek közül a franciára a legkevésbé.
2015. ápr. 6. 00:04
 6/11 anonim válasza:
Logikában szerintem nagyon hasonlít a franciához, például a múlt időt is nagyon hasonlóan képzik :)
2015. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan vetted ezt, de sokkal jobban hasonlít az olasz a franciára, mint a románra. A kiejtése persze nagyon eltérő, de gyakorlott nyelvtanulóként remélem nem a kiejtésre gondoltál...
2015. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nyiss ki egy román és egy olasz szótárat....
2015. ápr. 7. 08:52
 9/11 anonim ***** válasza:

A svédet én is tudom ajánlani, tényleg egyszerű, és a norvégot (bokmål, nynorsk) és a dánt is elég jól meg lehet vele érteni. Az egyik előző válaszoló szerint nem szép, de ez ízlés kérdése, szerintem jól hangzik (persze vannak nála szebb nyelvek is).

A kínait is tudom ajánlani, bár ez nem "kis" nyelv, de ha szereted a kihívásokat, jó a hallásod (fontos, hogy a tónusokat és a magyar fülnek furcsán ható hangokat jól meg tudd különböztetni), akkor érdemes lehet megpróbálkozni vele, de csak akkor, ha kellő időt és energiát fogsz rá szánni.

Az indonéz sem számít "kis" nyelvnek, de nem sok helyen beszélik, eléggé egzotikus, és rendkívül egyszerű (azt hallottam róla, hogy még az angolnál is könnyebb, de ezt nem tudom alátámasztani).

A hollandot sem beszélik túl sokan, csupán másfélszer annyian, mint a magyart. Sokban hasonlít a németre és az angolra, de a franciától sem áll olyan távol, szóval ha nem akarsz nagyon eltávolodni, akkor ezt ajánlom. A kiejtése elég sajátos, de az angol és a francia után ez nem lesz olyan nehéz.

2015. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó, nem fogalmaztam pontosan, igaz. Kis nyelv alatt nem a beszélők számát értettem, hanem a népszerűséget Magyarországon, talán így pontosabb. Pl. a kínai is kevésbé ismert, bár a világon az egyik legtöbbe anyanyelvi beszélővel rendelkező nyelv. Mondjuk ez ki van zárva. A latinbetűs íráshoz "ragaszkodom". :D
2015. ápr. 11. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!