Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tovább? (továbbtanulás)

Hogyan tovább? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

(Előre is elnézést a kisregény miatt)

Az idei felvételire beadtam a jelentkezésemet az EKE egri óvodapedagógiai nappali szakára az első helyen államilag támogatottra a második helyen ugyanezt önköltségesen. A harmadik helyre pedig a KRE óvodapedagógiai levelezős szakára önköltségesen, KRE-re jutottam be mivel ezen az egyetem/ezen szakára volt elegendő pontom, bíztam benne, hogy a egri egyetemre fel fognak venni de a tavalyihoz képest sajnos 21 ponttal felemelték a ponthatárt. A harmadik helyre pedig csak 'találomra' jelöltem be, nem megfontoltan/átgondoltan. Elég messze lakok Pesttől, és mivel levelezős szakon úgy tudom, hogy még diákigazolványt sem kapunk így rettentő sok pénzbe kerülne a feljárásom + még félévente az egyetemi díj valamint mellette még munkát is vállalnom kellene hiszen a járulékokat nem fedezné semmi. Kérdéseim a következőek lennének: 1.Önköltségesről államilag finanszírozottra hogyan tudnék átmenni? (hiszen a ponthatárok alapján ugyanannyi az önköltséges mint az állami, amit megint csak nem értek)

2.Ha mégiscsak úgy döntenék, hogy nem tanulnék tovább hanem 'halasztanék' egy évet, amíg eljárnék dolgozni. Ez hogyan lehetne kivitelezni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. júl. 26. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van átjelentkezés finanszírozási formák között, de akkor is 1-2 félévet le kell húzni önköltségesen és utána tudod benyújtani a kérvényt, ahol néznek átlagot, teljesített krediteket, illetve van-e szabad hely.

Úgy tudom a Károlin lehet passzív félévvel kezdeni, de ennek nézz utána. Egymás után 2 félévet lehet passziváltatni.

2018. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy nem iratkozol be

(Károlyin)

2018. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beadod jövőre megint a felvételi

jelentkezést (EKE-re)

2018. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még lenne egy kérdésem mert tényleg nem értem, hogy miért van az, hogy ugyanannyi a ponthatár az államilag támogatotton és az önköltségesen? Valahogy nagyon nem látom át ezt a rendszert.. (elrontottam amikor az önköltségesre jelentkeztem :( de hát már késő bánat)
2018. júl. 26. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy látom 280 pont a ponthatár, ami a min. ponthatár, ezalatt senkit nem vehetnek fel a felsőoktatásba. (Kivéve FOSZK)

Gondolom kevesen jelentkeznek és ezért ugyanannyi az állami ösztöndíjason és az önköltségesen.

2018. júl. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!