Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a Semmelweis egyetemen...

Ha a Semmelweis egyetemen végzek úgy, hogy az állam finanszírozza, majd a diploma megszerzése után külföldre megyek dolgozni, mennyit kell fizetnem az államnak?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta orvos szeretnék lenni és mindig is a Semmelweis egyetem volt az álmom (az ÁOK lenne a cél), viszont a jövőmet nem itthon képzelem el. Tegyük fel, hogy a diplomám megszerzését követő húsz évben nem dolgoznék itthon, ez esetben mennyit kellene körülbelül fizetnem az államnak?

2018. júl. 28. 22:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

Annyit kell visszafizetni, amennyi a képzés ára, plusz kamat, tudtommal. És úgy tudom, hogy egy összegben kell fizetni. A bt téma pedig szerintem nem járható út, mivel állami szférában kell dolgozni, ez a lényeg.


Amúgy ha már mindenképp külföldre akarsz menni, szerintem érdemes a képzést is ott csinálni. Ausztriában pl. ingyenes a képzés, de biztos van több olyan ország is, ahol nem kell fizetni.

Tudom, hogy mindenki azt nyomja, hogy a magyar orvosi mennyire hihetetlenül színvonalas és csodálatos, de azért nem kell mindent elhinni. Az elmélet nem rossz, de a gyakorlati oktatás a béka segge alatt van.

2018. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

miért lenne undorító? Törvényes, ez a lényeg. Ennyi erővel undorító alkalmiban foglalkoztatni embereket, mert olcsóbb?

Én itt tanultam, itt is maradtam, itt is fogok maradni. Ennek ellenére úgy gondolom, aki teheti, menjen, ha itt nem becsülik meg.

2018. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Bocs, látom én is írtam párhülyeséget.Itt a hivatalos verzió, olvasd el:

[link]

2018. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakmunkás képzése is pénzbe kerül, akkor ő is dolgozza le...

Minden évben büszkén mutogatják, mennyi pénzt hoztak haza a kint dolgozók. Többet nyertünk ezen, mint ha itthon tartanánk őket erőszakkal.

2018. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%
és mennyit bukunk azon, hogy elmennek az orvosok?
2018. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Igazából meg lehet érteni azt, hogy ha már az állam (pontosabban a nép ugyebár, hiszen az államnak is csak az adófizetőkből van pénze...) kifizeti valakinek a tanulmányait, akkor ezt illik azzal honorálni, hogy az itt élő adózókat szolgáljuk a munkánkkal.

De:

1. Mi van azokkal, akik nem diplomások, de külföldön dolgoznak? Azoknak is "kifizettük" a szakképzést vagy az OKJ képzését..és azért valljuk be, nem egy hegesztő, asztalos meg ki tudja milyen szakmájú honfitársunk dolgozik külföldön.

2. Mi van azokkal, akik bár itthon dolgoznak, marhára nem azzal a papírral, amit itthon szereztek? Feleslegesen fizettük ki a hobbiból szerzett diplomáját, ha úgy sem használja, nem?

3. Miért kap mentséget az, aki szül három gyereket? Mi van, ha mondjuk valaki szeretne 3 gyereket, de meddő? Mi van, ha szülne 3 gyereket, de pont olyan szakot sikerült választani, amiből csoda, ha egyet el tud tartani?


Azt sem nagyon értem, hogy az orvosi képzésekre hogy jön ki a félévenként 1-1,5 millió forint? Én orvosira jártam, de

- a tantermek egy jelentős részébe be sem fért a teljes évfolyam

- gyakorlatokon ezer éves, szar eszközökkel dolgoztunk

- két éven keresztül 4 csoport boncolt közösen EGY darab tetemet

- szövettanon nem jutott mindenkinek mikroszkóp, volt, hogy kettesével ültünk előtte

- a gyakorlatokért egy rohadt fillért nem fizetett senki, pedig volt belőle egy pár... (csak a nyári gyakorlatokat véve: 3 darab egy hónapos nyári gyakorlat, plusz a teljes hatodév!)

Tehát abban egészen biztos vagyok, hogy nem csak konkrétan az oktatásra (termek fenntartása, oktatók kifizetése, eszközök biztosítása) megy el a pénz, hanem pl. a klinikák is kapnak belőle (vagy az egyetem többi része), ergo nem az egészet a hallgatókon kellene leverni. Örülnék, ha lenne arról valamiféle kimutatás, hogy konkrétan mire fordítják ezeket a összegeket...


És még valami: Nem azzal kellene itt tartani a fiatalokat, hogy kötelezően szerződést kötünk velük, amit muszáj aláírniuk, mert különben nem tudnak továbbtanulni. Hanem mondjuk munkalehetőséget kellene nekik adni, NORMÁLIS FIZETÉST, amiből meg lehet élni és perspektívát, megbecsülést.


Nehogy azt gondolja már valaki, hogy csak és kizárólag a pénz miatt mennek külföldre az orvosok. Legalább annyira közrejátszik az is, hogy máshol nincsenek ilyen gusztustalan módon kihasználva nagyobb a megbecsülésük, tényleg tudnak gyógyítani, mert VAN HOZZÁ ESZKÖZ, odafigyelnek a mentális és testi egészségükre...


Komolyan mondom, legszívesebben mindenkit beraknék egy pár hónapra az állami egészségügybe dolgozni vagy csak megfigyelni, hogy lássa egy kicsit belülről, hogy mi a helyzet. Mert gusztustalan, ami itt megy, és nem az az egyetlen gond, hogy 6 év egyetem és 3 év munkaviszony után még ügyelettel együtt is tetves 1500 forintos órabérért dolgozom.


De persze áthárítani a felelősséget mindig könnyebb, mint a dolgok mélyére ásni és a valódi problémát kezelni.

2018. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Én is osztom azok véleményét akik azt mondják, ha az állam fizeti a tanulmányainkat, jogosan kérik ennek fejében azt, hogy x évig itthon dolgozzunk. Én mindig is külföldre szerettem volna menni dolgozni, ezért tudom, az lenne a helyes, hogy önköltségből járjam az egyetemet, viszont ezt nem engedhetem meg magamnak és a szüleimet sem áll szándékomban ekkora összegekkel leterhelni. Így az egyetlen járható út szerintem az, ha később visszafizetem ezt az összeget.
2018. júl. 29. 18:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor legalább egy ideig dolgozz

Magyarországon

2018. szept. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Vagy jelentkezz másik országban

egyetemre

2018. szept. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!