Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért érzem így magam? Mi...

Miért érzem így magam? Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Felvettek az egyetemre. Amikor megtudtam, iszonyat boldog voltam, soha nem éreztem még magam olyan jól. Ezért küzdöttem, hogy érjem el, sikerült! Azonban az elmúlt napokban depressziós hangulatom van. Nem tudom miért! Rossz a hangulatom, szinte nincs is kedvem egyetemre menni, nem értem miért van ez..


Eddig mindenáron egyetemre szerettem volna menni, most meg nincs kedvem.. Gólyatáborba sincs kedvem menni, se az egyetemre. Mi lehet a baj? Tudat alatt félek a változástól?



2018. júl. 30. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan ezt érzem. Azt még megértem, hogy frusztrált vagyok amiatt, hogy magamtól kell majd a tanulással kapcsolatos ügyeket intéznem, meg, hogy TO-ra kell járkálnom majd, sőt olykor a tanároknak is levelet kell majd írnom. Egyáltalán már a kormányablak hallatán is kiráz a hideg.

De én sem értem, hogy maga a tudat, hogy egyetemre megyek, miért ejt letargiába.

Talán tényleg az a baj, hogy a gimi és az ,hogy 9 éven keresztül nap mint nap ugyanazokat az osztálytársakat és tanárokat láttam elkényelmesített. Így hirtelen nagy változáson esem át.

2018. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Hát akkor mégsem én érzem csak ezt.
2018. júl. 30. 09:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A változás :) Anno amikor felvettek egyetemre ugyanezt éreztem (habár nem rögtön a felvételi után, inkább a gólyatábort követően). Hirtelen nem találtam "célt" (addig az érettségi volt, utána a felvételi, utána a gólyatábor és utána hirtelen nem találtam semmit, csak azt, hogy tanulás lesz ezerrel egy új közegben, amit nem ismerek).

Ez a 3. héten múlt el, amikor megírtam a legelső ZH-t. Utána minden héten volt ebből a kurzusból egy és valahogy megtaláltam benne egy ilyen célt vagy nem is tudom.


Azt tartsd észben, hogy minden kezdet nehéz. Túl fogsz ezen lendülni.

2018. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most kicsit jobban érzem magam! :)
2018. júl. 30. 10:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek ettől az egészről. Az önállóságtól, hogy mindent magam kell inteznem, azt se tudom mit kell csinálnom. A tanulsától is félek, abban sem vagyok biztos, hogy ide kellett volna jelentkeznem. Úgyhogy nem vagy egyedül, de csak túl leszünk ezen valahogyan. Bízom benne, hogy nem döntöttem rosszul. Kitartás!
2018. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, neked is nagyon sok sikert és egészséget kívánok! :)
2018. júl. 30. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Én köszönöm a kérdésed, és szintúgy a válaszokat! ;)
2018. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na látom sokan éreznek úgy mint én! :D


Akkor nyugodjunk meg mindannyian, megcsináltuk az érettségit, minden oké lesz! :) SOK SIKERT MINDENKINEK SZEPTEMBERBEN! :)

2018. júl. 30. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert mindenkinek, a túl parázós voltam. :D
2018. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem se a kedvencem ez a sok adminisztracio meg ugyintezes. raadasul gimibe is nagyon nehezen illeszkedtem be, bar amikor sikerult utana mar baromi jol ereztem magam. de tenyleg eltartott egy darabig, en nehezen viselem a valtozast.
2018. júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!