Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE vagy Metropolitan?

GigiDiAugustino kérdése:

BGE vagy Metropolitan?

Figyelt kérdés
Előnyök és hátrányok érdekelnének. Kereskedelem és marketing vagy gazdálkodási és menedzsmentre mennék. Mindkét esetben a fizetősre.
2018. júl. 31. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nyilván BGE. A METU az egy nem túl nagy nevű és múltú egyetem.
2018. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Tul sok rossz sztorit hallottam a BGErol. Menj az obudai egyetem gazd menjere.
2018. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy melyiket választod. Ha gazdasági irányban szeretnél mozogni, akkor a legjobb választás ha nyelveket tanulsz! Hiába végzel bármilyen egyetemet, ha utána nincsen olyan tudásod amivel kitűnsz a tömegből, amitől érdekes leszel a HR-eseknek. Azt az iskolát válaszd szerintem, ami neked szimpibb, mind hangulat, atmoszféra. Hiszen ott fogsz tanulni évekig, érezd jól magad közben :) A lényeg szerintem, hogy adj bele mindent és ha tényleg ezt teszed nem csak lóbálni tudod a papírt, hogy : Tessék, diplomás vagyok fizess, hanem azt tudod mondani: igen van diplomám, meg beszélek 2-3 nyelven és otthon mozgok xy területen. :)

Még ami fontos, hogy mind a két egyetemnek vannak kapcsolatai cégekkel, fontos hogy kezdj el gyakornokoskodni, dolgozgatni a területen ami érdekel. S ne hallgass olyanokra, hogy jujj BGE, Corvinus a legjobb meg Metropolitan fúj az mi. Ezek csak betűk a papíron, a középiskolát se nézi senki hol végezted el, megvan és kész. Remélem tudtam segíteni, motiválni :)

2018. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
8%
A színvonalas oktatáshoz tőke kell, ezért METU!
2018. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Na persze, az Óbudai még ennél a két egyetemnél is lejjebb van, pedig manapság a BGE-re mindenki csak köpköd, a METU-t meg zsigerből támadja a többi egyetemista, mert félnek, hogy veszélyezteti őket, ha népszerűbb lesz.

Amelyik szimpatikusabb amúgy, manapság már nem azt nézik, hogy honnan van a papírod, hanem hogy a cég kiválasztási folyamatában mennyire remekelsz.

2018. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!