Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Helyesnek tartod, hogy a...

Helyesnek tartod, hogy a magyar iskolákban nem kötelező a köpeny? , az egyenruha viselet?

Figyelt kérdés
Valamikor régen nekünk kötelező volt a köpeny viselete, s bizony minden gyerek igy egyforma volt az iskolában, nem volt divat, nem volt kihivó öltözködés, nem volt kisebbségi érzésünk egymással szemben. Ne tartsatok maradinak, de nekem még tetszett is, hogy a munkaköpenyről, az iskolák egyenruhájáról tudtuk ki hol tanul, hová jár.
2010. jún. 19. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy soha nem volt olyan érzésem, hogy én kevesebb lennék bárkinél amiatt, ahogy öltözködöm. Valamiért a szüleim belém tudták nevelni azt, hogy nem a ruha teszi az embert. Valahogy így kéne kezdeni, nem köpennyel, szerintem.
2010. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmet amikor felvettél gimnáziumba 4 éve, úgy osztották az embereket osztályokba, hogy ki "milyen" családból jön. Hol lenne értelme a köpenynek, ha már a tanárok is igy gondolkoznak?
2010. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
helyesnek tartom, hogy nincs köpeny, és az összes egyenruhát utálom.
2010. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem foglalkoztat az ügy. Ha egyenruha lenne az sem érdekelne különösebben, de én sem éreztem soha hátrányos helyzetben magam az öltözködésem miatt, és szerintem senkinek nem is kell, kivéve ha valaki igénytelen, annak ellenére, hogy az életkörülményei lehetőséget adnak neki igényesebb megjelenésre is.
2010. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Gratulálok, nyomjuk el a gyerekek egyéniségét és stílusát.
2010. jún. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszadók felé: Örülök neki, hogy nem éreztetek sosem olyan érzést, hogy több osztálytársatok amolyan divat cicababa stilusban, a legujabb divatszerint , kihivóan járnak, s Te, Ti a magatok szerényebb öltözetében kényelmetlenül érzitek magatokat. Én már anno voltam ilyen helyzetben, hisz szüleim nem tudtak ugy öltöztetni. Ekkor jött jól a köpeny, persze ez jó 50 éve volt, s a szemléletünk is más volt.
2010. jún. 20. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ma már teljesen más a világ, és ha nem a ruházkodáson, akkor a telefonon, táskán, akármin megy a rongyrázás, szóval felesleges lenne.
2010. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet valahol kapni

köpenyt egyáltalán(?)!

2013. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a nejlon köpeny az nem valami

egészséges (de a pamut az elmegy)

2013. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Abrams12 válasza:
Hogyha kényelmes az egyenruha akkor engem egyáltalán nemzavar.Reggel egy másodpercet nem töltök el avval hogy gondolkodom hogy mit veszek fel,egyszerűen felveszem a normál ruhám amit 1 hetente váltok aztán megyek
2015. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!