Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A te gimidben van (volt)...

A te gimidben van (volt) kötelező tornadressz és köpeny? És ez mikor volt?

Figyelt kérdés

Ill. egyéb fura szabályok ?


http://www.youtube.com/watch?v=blhuMiSHoPM


2011. márc. 5. 09:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
1990-ben kezdtem az általános iskolát és már akkor se volt köpeny még első osztályban sem.
2011. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk volt köpeny elvileg a gimiben, de nem nagyon hordtuk, és csak egy-két tanár volt, aki elvárta. 2004-ben kezdtem a gimit.
2011. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
2006-ban végeztem a középiskolában, köppeny előírás nem, tornaruha előírás volt.
2011. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"2006-ban végeztem a középiskolában, köppeny előírás nem, tornaruha előírás volt." :

- Sportgimi volt ? Egy barátnőmnek kellet hordania dresszt, de letehet felvenni rövidnadrágot, nálad is így volt ?

2011. márc. 5. 09:53
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Egy barátom 2009-ben végzett, és nekik is volt iskolaköpeny, és komoly büntetéseket kapott az, aki nem hordta.
2011. márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%
Dressz nem volt, szerintem hulyeseg is mar gimiben, nagy mellekkel nem eppen praktikus, de megvolt adva mit kell fel vennunk. Sotet nadrag, feszulos, feher polo, feher zokni es tornacipo. Lanyok haja osszekotve. Mas nem volt. 2010-ben vegeztem.
2011. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
24%
nem sportgimi, hanem tök normál és fiuknak sötétkék rövidnadrág, meg citromsárga(!!!) atléta trikó volt kötelező. merthogy ezek voltak az iskola színei. a lányokét nem tudom.
2011. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk is kötelező volt régi sulimban, és muszáj volt. Komoly bünti járt. Én 1 éve hagytam ott, de most is ez van ott. Házirend.

Ja, katolikus gimi. :)

2011. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Ez csupa olyan szabály ami a rendszerváltás óta vagyis 1990 óta NEM LÉTEZIK!

A közoktatási törvényben benne van, hogy a tanulók öltözködését, megjelenését NEM LEHET szabályozni! Úgy öltözik mindenki ahogy akar és a megjelenését minden szempontból úgy alakítja ahogy akarja!


Léteznek persze olyan iskolák ahol /a törvény ellenére/ bizonyos esztétikai elvárásokat tesznek bele a házirendbe ÖNKÉNYESEN! Ilyen esetekben szoktak az Oktatási jogok biztosához fordulni aki kérésre intézkedik és felhívja az iskola igazgatójának figyelmét a törvényre!

De ha ti magatok is tudjátok /vagyis tudNÁTOK a törvényt/ akkor ti magatok is szembesíthetnétek ezzel az iskolát!


Ha egy iskola önkényesen öltözködésre vagy egyéb megjelenés alakításra vonatkozó szabályokat tesz bele a házirendbe,bíróság elé kerülhet emberi jogok megsértése miatt!!!


Szóval olyan NINCS, hogy "kötelező" hordani ezt meg azt! Ilyet NEM MONDHAT egy iskola sem!!

Mindenki azt vesz föl amit akar!

2011. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nálunk is kötelező (volt) a gimiben, elég nehezen találtam a méretemre de 9-10-be hordtuk rendszeresen de mivel lehetett rávenni pólót így sumákoltunk XD hogy nem vettük fel a dresszt. molstvagyok 11-be tanár kb lesesza**rja hogy ki hord és ki nem
2011. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!