Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumban mennyire lesz...

Gimnáziumban mennyire lesz "erős" a történelem?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt évben a volt történelem tanárom nagyon sokszor nem járt be hozzánk tanítani, ismeretlen okok miatt. Ezért mindig helyettesítő tanár járt be, de persze nem szaktanár. Ezért sajnos a nyolcadikos történelem tudásom minimális. Jön a kilnecedik és nagyon félek ezért a töritől. Itthon próbálok tanulni és lehozni a lemaradást, de azt se tudom hol kezdjem, lévén, hogy a tankönyveinket vissza kellett adnunk év végén.

Egyébként az igazgatónak többször is jelezve volt, hogy gyakorlatilag nincs történelem tanárunk, de semmit nem tett az ügy érdekében. Óraszámok is úgy lettek meg javarészt, hogy be lett kamuzva valami a naplóba.

Most állati nagyot szívok emiatt. Itthon már készítettem jegyzeteket, olyan témakörökből, amikre emlékeztem a tankönyvből, de nagy a lemaradás.

Mit tegyek?:(



2018. aug. 16. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyėl mėg. Mikor bekerülsz a gimibe, akkor figyelj órán meg max otthon ismėteld át az anyagot. Ennyi elėg.
2018. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb előről kezditek az anyagot szóval ne aggódj. Majd az órai anyagot megtanulod és ennyi
2018. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Huh, de jó ezt olvasni. Megnyugodtam. Köszönöm!!:)
2018. aug. 16. 12:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elölről kezditek a tananyagot. Azaz az őskortól.

A 8-as tananyaggal 11. végén, 12. elején fogsz újra találkozni.

2018. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azta. Tényleg? Bár erre gondolhattam volna...
2018. aug. 16. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen megoldható. Úgyis előlről vesztek majd minden tananyagot; a tanár majd azt fogja számonkérni, amit leadott, tehát nem függ össze az általános iskolás teljesítményed a középiskolással. Főleg, hogy a történelem az teljesen tanulható. Lerakják eléd a könyvet, és magolj be belőle annyit, amennyit tudsz; plusz már könnyítés is lesz, hogy lesz sok esszéfeladat forással dolgozatba is kiadva. Tehát lehet, hogy még könnyebb is lesz. Simán meg lehet csinálni, a történelemben nincs olyan, amihez logika kell, csak bemagolod amelyik leckét feldolgozzátok, azt kész. Aztán hogy ez hányasra elég, azt a tanár majd ráírja neked, de ha nem direkt szívatásra megy a tanárod, elég nehéz belőle 1-esnek lenni. Szal ha nem pécéz ki senkit, hanem normális, akkor csak visszakéri azt az anyagot amit vagy leadott, vagy feladott hogy dolgozzátok föl a tankönyvből. Ha meg rossz pl teszem azt a tankönyv, -én nemtom,mert ezeket az újakat én nem ismerem.- akkor pedig utánanézhetsz az internetről az adott témakörnek, és abból is csinálhatsz vázlatot , amit megtanulsz. Amúgy ezekkel is óvatosan, mert pl amikor csináltunk ilyen kis tételfelelgetéseket órákon, ott akkor volt olyan, ami tételt a netről vettem át, és akkor feleltem az ipari forradalmakból, és abban a tételben volt valami olyan, ami a tételben az első ipari forradalomhoz volt írva, közben pedig a másodiknál volt; vagy fordítva.
2018. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. A töritanár jónak ígérkezik. Attól féltem, hogy számon fognak kérni és már szinte az első héten emiatt rossz benyomás lesz rólam.
2018. aug. 16. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2018. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez, hogy a történelemben nincs logika nem igaz. Azt érdemes legelőször megérteni, hogy egy adott esemény miért történt, minek a következménye és abból mi következik. Ábrákkal, téképpel, cikkekkel esetleg korabeli és saját megítéléssel (az én tanáromnak ez volt a mániája, érettségin pl. megkérdezte, hogy én mit gondolok a kiegyezésről :D). Hidd el, ha ez alapján gondolkodsz, könnyebben fogod megtanulni a törit, mintha csak bemagolod. Miután megértetted, hogy egy adott esemény miből következik, és mik a következményei (na meg persze hogy egyáltalán mi is az esemény) azután jöhet hozzá az évszám+esetleg szükésges egyéb "bemagolós adatok".
2018. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!