Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kéne csinálnom ha nulla a...

Mi kéne csinálnom ha nulla a fizika tudások BME-VIKhez?

Figyelt kérdés

A matekkal és informatikával nincs probléma. Minkettőből emelteztem és programozásból már jóval túl szárnyaltam az érettségi követelményeket évekkel ezelőtt, szóval nem félek az egyetemtől, de....


Az a baj, hogy a fiza soha sem éredekelt ezért órákon nem figyeltem így 2es voltam belőle. Nem mert nem értettem volna, csak nem volt kezdvem tanulni és inkább másokkal beszélgettem órán.


Szóval a két hét mulva megirandó 0. ZHt biztosan elbukom, még ha nem is nehéz, mert még eddig egyszer sem néztem rá a fizika feladatokra... szóval ha jól is megy a matek, ezt már nem fogom megoldani józan paraszti ésszel.


Arra gondoltam, hogy megsem próbálom emiatt.


Regisztrációs hét végén írnánk, de nincs kedvem bemenni a terembe és az üres lapot bámulni 1 órán keresztűl... Vagy éppen az első 5 perc után beadni.


Mi történik ha nem megyek el? Már elfogadtam, hgoy mindenképpen felveszem a bevezető fizikát..., de lehet bármi bajom ha nem megyek el megírni a fizika ZHt.


Akkor autómatikusan úgy veszik, hogy elbuktam és kötelezően fel kell vennem a tantárgyat? Vagy van valamilyen más remifikáció, ami miatt éredemes lenne elmennem és ott helyben elbukni, mint meg sem jelenni?



2018. aug. 18. 17:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

"de nincs kedvem bemenni"


Ilyen hozzáállással kár volt jelentkezned. Az ilyenek buknak ki leghamarabb.

2018. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
12%

Ha felveszed a bevezető fizikát és tisztában vagy a jelenlegi fizika tudásoddal, akkor tényleg felesleges bemenni.


Egyébként a szakot nem jelölted meg, de mérnök informatikus szakon nem vészes a fizika, 0 előismerettel is viszonylag könnyen teljesíthetőek a fizika tárgyak a többi tárgyhoz képest.

2018. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2# Köszi. Nem félek az egyetemtől, mert ahogy leírtam a többi téren felkészült vagyok és nem hiszem, hogy problémám lenne majd a fizika felhozásával.


Akkor semmi baj nincs ha nem megyek be? Úgy veszik mintha túl kevés pontot értem volna el a vizsgán és megbuktam volna?


Akkor inkább nem jelennék meg minthogy 5 perc után beadjam.

2018. aug. 18. 17:54
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
Én már csak azért is ajánlom, hogy menj be megírni, hogy lásd milyen feladatok vannak. Hisz a bevezető fizikából is vizsgáznod kell majd, nyilván totál hasonló típusú feladatok lesznek ott!
2018. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

#5 Nem érdekli ezeket már semmi.

Csak a lődörgés, meg a semmittevés.

Pedig egy hét alatt is lehet sokat tanulni, csak egy kis szorgalom kéne.


Főleg hogy a BME-nek hivatalos honlapja van már kb. 6 éve, ahol tipikusan a 0.zh-ra felkészítő feladatok vannak ellenőrzési lehetőséggel. Matekból és fizikából is.


Persze ahhoz is venni kéne a fáradtságot, hogy utánakeressen a kérdező.


Én direkt nem is fogom bemásolni ide annak a honlapnak az url-címét, mert így is, úgy is le leszek pontozva.

De remélem, aki tudja ennek a honlapnak a címét, az sem írja le ide.

Keresgéljen egy picit a kérdező!

Ezzel a hozzáállásával egyébként is a villanykaron megeszik reggelire...

2018. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

6# Az alfára gondolsz? Nem, még nem kaptam róla 2-3 emailt és a facebook csoportunkban sem beszél róla senki. Plusz nem csinálom már pár napja a matek feladatokat...


5-6# Igen, nyílván mindegyik jelző igaz rám és nem az a helyzet, hogy elvagyok halmozma más dolgokkal pl.: (másra) tanulás, munka, edzés és programozás.

Igen, a szombámban fekszem reggeltől estig és semmi más dolgom nem lenne ....


5# Igen, gyáva vagyok, mert nem akarok értelmetlenűl bemenni egy olyan vizsgára ahol beadom a lapot 5 perc után. Nem ... nem azért, mert el pazarolnám az időmet, hanem gyáva vagyok.


(gondolom érezhető az szarkazmus)

2018. aug. 18. 21:05
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked az ELTE proginfó jobb választás lett volna, ha ennyire ódzkodsz a fizikától
2018. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem sok maradásod lesz a Bme-n.

Majd fél év mulva gondolj erre vissza.

2018. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hozzállás SEMMILYEN egyetemen nem elegendő. Most még csak a fizika de később lesz még néhány szakmához alig kötődő tágy amiket a diploma végett be kell seggelni hogy átmenj a vizsgán. Nagyon nagy tévedésben élsz ha azt hiszed az a tudás ami neked van 1 hétnél tovább elegendő lesz napi szintű gyakorlás nélkül.
2018. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Wow hogy felhúzta mindenki a vizet :) Mintha személyesen megtámadtalak volna titeket.


Csak azt írtam, hogy jelenleg nulla a tudásom és nem tudom 2 hét alatt felhúzni, mert más elfoglaltságom is van.


Ebből hírtelen mindenki azt hiszi, hogy lusta vagyok, nem vagyok egyetemre való stb... :D Kicsit olyan mintha az emberek itt vezetnék le a mindennapokban összegyűlt szorongásukat.


Az a vicces, hogy eddig a valódi kérdésre senki sem válaszolt, hogy lesz-e valami következménye ha nem megyek el, csak mindenki letámad, hogy mért nem tudom a fizikát.


Elnézést kérek, csak angolból, matekból és informatikából emelteztem :D

2018. aug. 18. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!