Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kéne csinálnom ha nulla a...

Mi kéne csinálnom ha nulla a fizika tudások BME-VIKhez?

Figyelt kérdés

A matekkal és informatikával nincs probléma. Minkettőből emelteztem és programozásból már jóval túl szárnyaltam az érettségi követelményeket évekkel ezelőtt, szóval nem félek az egyetemtől, de....


Az a baj, hogy a fiza soha sem éredekelt ezért órákon nem figyeltem így 2es voltam belőle. Nem mert nem értettem volna, csak nem volt kezdvem tanulni és inkább másokkal beszélgettem órán.


Szóval a két hét mulva megirandó 0. ZHt biztosan elbukom, még ha nem is nehéz, mert még eddig egyszer sem néztem rá a fizika feladatokra... szóval ha jól is megy a matek, ezt már nem fogom megoldani józan paraszti ésszel.


Arra gondoltam, hogy megsem próbálom emiatt.


Regisztrációs hét végén írnánk, de nincs kedvem bemenni a terembe és az üres lapot bámulni 1 órán keresztűl... Vagy éppen az első 5 perc után beadni.


Mi történik ha nem megyek el? Már elfogadtam, hgoy mindenképpen felveszem a bevezető fizikát..., de lehet bármi bajom ha nem megyek el megírni a fizika ZHt.


Akkor autómatikusan úgy veszik, hogy elbuktam és kötelezően fel kell vennem a tantárgyat? Vagy van valamilyen más remifikáció, ami miatt éredemes lenne elmennem és ott helyben elbukni, mint meg sem jelenni?



2018. aug. 18. 17:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%
És most essünk hanyatt? Igen, szerintem lusta vagy, a többi meg rizsa és kifogás.
2018. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
15%

Hát mert olyan fura. Az egy dolog, hogy az ember már szeptemberre azt is elfelejti, amit júniusban a felvételin tudott, de BME-re úgy megy az ember, hogy fizikából is felkészül - a közfelfogás szerint. Azt is mondhatnám, BME-re az ember úgy megy, hogy van neki valami affinitása a fizikához - a közfelfogás szerint.

De a példád azt mutatja, a kivétel erősíti a szabályt. :D

2018. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem pedig jobb döntés, hogy az előző évi 0. fizika ZH feladatok beseggelése helyett egy egész félévet fordítasz a bevezető fizika tárgyra. Nem értem ez hogy lehetne lustaság. A fizika ismeretek hiánya abszolút nem akadály BME Mérnök informatikuson, többek között ezért is létezik a 0. ZH és a Bevezető fizika tárgy, hogy aki lemaradással rendelkezik, az pótolni tudja. A 0. ZH arra hivatott, hogy felmérje azt, hogy kik rendelkeznek lemaradással. Mivel te ezzel tisztában vagy, ezért felesleges megírnod. Előző éves feladatsorokat találhatsz interneten, publikusan elérhetőek.


A kérdésedre pedig egyértelmű választ adtam, hogy nem kell elmenned, nem lesz semmilyen következménye (tehát mintha nem sikerült volna elégségesre).


Másrészt akinek néha (elegendő felkészültség hiányában) nincs kedve bemenni ZH-ra nem gondolom hogy egyenesen kibukáshoz vezetne.. Nekem elég sokszor előfordult, hogy ZH-n nem jelentem meg, csak a pót ZH-n. Még olyan esetekben is, amikor egy 2-est lehet össze tudtam volna hozni, azonban nem éreztem úgy, hogy megfelelő a tudásom a tárgyból. Nem érzem úgy, hogy ez vezetne kibukáshoz.. Ha valaki alapvetően tanulni hajlandó, és fordít elegendő időt a tárgyakra (akár úgy, hogy előadásokra se jár), akkor nem fog kibukni, és tudja teljesíteni az elvárásokat

2018. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Már ne haragudj,de villamosmérnöknek jelentkezel és nem érdekel a fizika? Lassan tényleg úgy érzem,hogy ma már az a leendő mérnökök kizárólag azért tanulják a matematikát és a fizikát mert kötelező. Én úgy tudtam,hogy attól mert valaki alkalmazott szakember szeretne lenni,még szereti a bizonyos fokú természettudományos alapműveltséget. Az ideális mérnök személyének nem pusztán a műszaki bütykölgetéshez való szeretetből és hozzáértésből kellene állnia. Tény,hogy a hallgatóknak sok és kemény matekot,fizikát adnak le,de ők ezt nem mint egy alapműveltségnek és bizonyos fokig érdekes tárgynak tekintik,hanem kötelező hülyeségnek tekintik.(hozzátenném,hogy ez a kijelentésem nem statisztikák,adatok hanem leginkább saját megérzésem alapján mondom)

Elnézést az OFF-ért.(ja és ha egy mérnökhallgatónak/mérnöknek lenne kulturált ellenvetése a leírtakkal szemben,akkor bátran írja le)

2018. aug. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14# Köszönöm, hogy kifejtetted a válaszod. :) Pont ezt kerestem. Akkor valószínűleg nem megyek be.


15# Mérnökinformatika és programozó akarok lenni és már 14 éves korom óta folyamatosan programozok, szóval meg van az a játszani akarás, csak nem árakörökkel...


Megkaptam a választ, de többször nem nézek fel a kérdésre, mert nem akarom felhúzni magamat olyan embereken akik nem ismernek és mégis komplex tanulmányt tudnának írni rólam csak az alapján, hogy a fizika nem megy, csak minden más...

2018. aug. 19. 00:55
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

Ja, az ilyeneket nem kedvelem, akik a lényegi információt eltitkolják, aztán úgy vágják oda, mintha a válaszadóknak szégyellniük kellene magukat, hogy vaktában adott válaszuk nemhogy helytelen, de egyenesen gonosz.

Mert az itt a #16-ban hangzik el először, hogy mi is akarsz lenni, előtte csak a VIK volt megjelölve.

2018. aug. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Azért azok a leírások csak stimmelnek, ha már nem csak zh-ra, de még a gyakorira sem nézel fel, ha szembe kell nézned valamivel, amivel nem kényelmes. Struccpolitika.
2018. aug. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A fizika a matekkal ellentétben nem 0. ZH, csak felmérő, ki lehet vele váltani egy kisZH-t. Ennyi. Semmi következménye nincs, ha nem mész el, de megéri, mert karikázós (~400 ember írja meg, nyilván az!). Bár hozzáteszem, hogy nem ártott volna az elején tisztázni, hogy mérnökinfó... A VIK az nem egyenlő vele ugyanis! Valamint nagyon sok jó fizikás anyag (jegyzet, könyv) van a neten; meg vannak tök jó feladatos könyvek, részletes megoldásokkal. Csak azt nem értem, miért nem az ELTE proginfót választottad!?

Ez a hozzáállás nekem is nagyon furcsa már így egyetem előtt... pedig én már ott is sok mindent láttam.


És sajnos én is azt tapasztalom, Fizikakedvelő, hogy még a villanyosok nagy részét sem érdekli különösebben a fizika. Ráadásul már egy lebutított változat fut belőle, a bevezető fizikával kb megegyező szinten. Ezt is a HK érte el.

2018. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Mivel statisztikákat is készítenek belőle, mindenképpen menj el, ha 0 pontot érsz el is, segítesz a karnak!!!! Nagyon fontos! Nincs veszteni valód!
2018. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%

Rengetegen abból élnek, hogy magán zh illetve vizsga felkészítést tartanak. Rászánsz heti pár órát ezekre és szépen megcsinálod a fizikás tárgyakat.


Leadják kb 10 évre visszamenőleg az összes lehetséges típusfeladatot. Így azért nem nagy kunszt kiszenvedni bármely nem neked tetsző tárgyat. Legalább egy minimális szintre.

2018. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!