Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kéne csinálnom ha nulla a...

Mi kéne csinálnom ha nulla a fizika tudások BME-VIKhez?

Figyelt kérdés

A matekkal és informatikával nincs probléma. Minkettőből emelteztem és programozásból már jóval túl szárnyaltam az érettségi követelményeket évekkel ezelőtt, szóval nem félek az egyetemtől, de....


Az a baj, hogy a fiza soha sem éredekelt ezért órákon nem figyeltem így 2es voltam belőle. Nem mert nem értettem volna, csak nem volt kezdvem tanulni és inkább másokkal beszélgettem órán.


Szóval a két hét mulva megirandó 0. ZHt biztosan elbukom, még ha nem is nehéz, mert még eddig egyszer sem néztem rá a fizika feladatokra... szóval ha jól is megy a matek, ezt már nem fogom megoldani józan paraszti ésszel.


Arra gondoltam, hogy megsem próbálom emiatt.


Regisztrációs hét végén írnánk, de nincs kedvem bemenni a terembe és az üres lapot bámulni 1 órán keresztűl... Vagy éppen az első 5 perc után beadni.


Mi történik ha nem megyek el? Már elfogadtam, hgoy mindenképpen felveszem a bevezető fizikát..., de lehet bármi bajom ha nem megyek el megírni a fizika ZHt.


Akkor autómatikusan úgy veszik, hogy elbuktam és kötelezően fel kell vennem a tantárgyat? Vagy van valamilyen más remifikáció, ami miatt éredemes lenne elmennem és ott helyben elbukni, mint meg sem jelenni?



2018. aug. 18. 17:22
1 2 3
 21/24 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
@18: Eddig úgy éreztem egyedül lehetek a véleménnyel,de most,hogy te is ezeket tapasztalod,úgy méginkább azt érzem,hogy ez egy létező jelenség.
2018. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
35%

Tl dr: megolaldani a tavalyi, meg azelőtti zh-kat.


Ez nulladik, meg akárhányadik fizika zh-ra működik infón. Bevfizt pedig nem gáz fel venni, sőt annak is ajánlott aki átmegy a 0.on, mert ingyen kredit sose rossz meg a plusz gyakorlás se.

2018. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező! A Fizika ZH a felzárkóztató tárggyal együtt pont neked lett kitalálva. Rengetegen vannak a te helyzetedben, és rajtad akarnak segíteni ezzel az egésszel...


Menj el, semmi negatív következménye nincs még annak se ha 0 pontot kapsz. A +tárgy meg +kreditet is jelent amellett, hogy segít behozni a lemaradást.


Ugyanabban a helyzetben vagyok mint te, és mint kb. minden 2. vagy 3. BME infós...

2018. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
38%

Én tavaly kezdtem, de nem volt kedvem elmenni a 0. zh-ra (valószínűleg volt valami más programom is, már nem emlékszek), szóval nem is mentem el. Az ég világon semmi következménye nincs. Nem úgy veszik, hogy buktad, hanem benne lesz a táblázatban, hogy nem jelent meg. A bevezető fizika tárgyat sem vettem fel, mivel nem volt ez sem kötelező. Sokan akik felvették, utólag megbánták. Nagyon ritka, hogy valaki jó gyakvezhez kerül - egyébként meg csak szenvedés lesz az egész. Ez a fizika 1-2 tárgyakra is jellemző. Nem nagyon kapcsolódik a kérdéshez, de próbáld meg Vigh Mátéhoz felvenni az előadást és a gyakorlatot (előző félévben jött az ELTE-ről és sokkal jobb oktató, mint a többiek). Fizika 1-ből XY-nál 3-as voltam, Fizika 2-ből Vigh Máténál 5-ös. Pedig nehezebb volt, nem is érdekelt jobban, de ennyit számít az emberi tényező. Egyébként a fizika miatt tényleg nem kell aggódni, a legtöbb infós nem ért hozzá.

Viszont amiben a többieknek igaza van: a hozzáállásodon tényleg változtatni kéne egy kicsit. Egyrészt 2 hét végtelen idő, annyi alatt szinte bármire fel lehet készülni. Másrészt rengeteg dolgot kell majd tanulnod, ami nem érdekel - az egyetemen nem igazán szelektálhatsz. Itt a kettes eléréséhez fényévekkel több kell, mint a gimiben. Legvégül pedig a biztos infó tudásod: akik ezt sokat hangoztatták, általában “elfelejtettek” gyakorolni, mert úgyis tudják, végül pedig megbuktak. Figyelj oda erre és sok sikert az egyetemhez!

2018. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!