Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segíteni abban, hogy...

Valaki segíteni abban, hogy hogyan zajlik egy emelt kémia szóbeli?

Figyelt kérdés
Hogy készültetek rá? Tétel, kísérlet listát hol találok? Milyen könyvből tanultatok? Mennyi ideig készültetek intenzíven? Hogy sikerült?
2018. aug. 22. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hét volt az írásbeli és a szóbeli között, konkrétan 1 hetet áldoztam a tanulásra. Először a kidolgozott kísérletekre kerestem rá, ezt kinyomtattam és tanulgattam őket (néhányat videón is megnéztem), majd pedig az elméletet ismételtem - a szervest kivéve a Villányisból tanultam, a szervest meg a 10-es mozaikos könyvből. Ha volt még időm/kedvem/erőm, akkor a 11-12. mozaikos tk-t is olvasgattam.

Tételek nincsenek, de vannak itt olyan édesdrágacuki exszóbelizők, akik elmondják, hogy mit húztak, ez alapján az előforduló anyagokat jobban átnéztem, bár én pont nem olyat húztam, ami itt ki volt írva (amúgy az A tételem az észterek, a B kísérletem a HCl, NaCl és HNO3 megkülönböztetése volt, a C tételemben a KI és a Cl gáz Lugol oldatba történő vezetése során mi történik). Marhára örültem ennek a tételnek, mert nekem a szerves a kedvenc témaköröm, és a többi része is olyan volt, amit tudtam, úgyhogy eléggé nyugisan dolgoztam ki a tételemet.

A kísérlettel kezdtem, tudjam le minél hamarabb elven, aztán az A tételről rizsáztam egy csomót, itt kérdeztek kettőt, az egyiknél olyat, amit már elmondtam, a másiknál olyat, amit kihagytam (de a papíromon ott volt). A C tételem is tök jól ment, erről 3 percig se beszéltem szerintem. Amúgy 48 pontom lett az 50-ből, az A tételemnél vontak le valamiért.. Pedig én még kb. jobban élveztem ezt a feleletet mint a bioszt.

De amúgy így összesítve is ötös lett, és végül felvettek orvosira, úgyhogy hogy jól sikerült. :)

2018. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző jól leírta.

Szerintem ha az írásbelire rendesen felkészülsz, akkor a szóbelire már csak olvasgatni kell + a kísérleteket átnézni. Én voltam az elte kísérleti óráján, mikor az összes elvégezendőt megcsináltuk, és megkaptuk őket kidolgozva, bár a neten is fent vannak.

Én végig a mozaikos könyvekből tanultam, úgy tapasztaltam, hogy se több, se kevesebb nem kellett. A szóbelire én is az előző 3-4 nap készültem csak intenzívebben, mert az írásbeli miatt már kívülről tudtam a könyvet :D

Tétel lista nincs nagyon, hisz kb minden kell. Nekem 47 pontom lett végül. :)

2018. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!