22 évesen orvosi?

Figyelt kérdés

Anya szerint "szégyellhetném magam", amiért most akarok felvételizni orvosira. Most harmadéves vagyok a BGE-n, ide csak azért jelentkeztem, mert gimiben fogalmam sem volt, hogy mit csináljak és az unokatesóim is ilyen szakot végeztek egyetemen. Félúton "jöttem rá", hogy orvos akarok lenni. Májusban letettem a kémia emeltet, 82% lett, ami nem tudom, elég lesz-e, most ősszel csinálom a bioszt, illetve még tavasszal javíthatok. A lényeg: anya nem örvend az ötletnek, mert a 6 év még sok idő, és majd' 30 leszek, mire onnan kikerülök és még utána is egy csomót kell majd tanulnom. Azt mondja, nem fogok tudni családot alapítani, elvesztegetem majd a fiatalságomat és 35 évesen is férj meg gyerek nélkül leszek stb.

Én ellenben nem gondolom, hogy túl öreg lennék 22 évesen az orvosihoz. Hogy tudnám jobb belátásra bírni? Szülői támogatás nélkül nem biztos, hogy jó ötlet ennek nekivágni, ugye?



2018. szept. 2. 20:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez a házasság meg gyerek érv az orvosi ellen akkora hülyeség! Én orvosis vagyok, többen megházasodnak egyetem alatt, ez nem a képzésedtől függ, hanem hogy van-e kihez hozzámenni! Ha a pézt kifogásolja az esküvőre, mert nem keresel magadnak, akkor meg tartotok egy kis polgárit, és akkor lesz lagzi, ha már keresel (mi is várhatóan ezt fogjuk tenni). Tényleg több olyan lányról is tudok, akik egyetem alatt szültek, majd 1-2 év otthon maradás után visszajöttek az egyetemre (az egyikük épp otthon van, egy másik ki sem hagyott a suliból, de többen 1 évet azért otthon maradnak). Még egyszer mondom, nem a tanulmányoktól függ ez, hanem hogy van e olyan párod!
2018. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Minden válaszban van igazság, de egyet kiemelnék, azzal nem tudok egyetérteni:


“Igaza van anyádnak! Én legalábbis sokkal fontosabbnak tartanám a családot, vagy élettársat találni, mint egymagad 40 évesen a nagy rohanó világban boldogulni..“


Vannak nekem is ismerőseim, akik 20-on évesen férjhez mentek s egymás után szülték a gyerekeket; volt szomszédom 28 évesen a harmadik babájával volt várandós; míg sógornőm 28 évesen szülte az elsőt, de 8 éve együtt vannak a bátyámmal. Ami közös bennük, az az, hogy nincs egy normális szakképesítésük, karrierjük. Sógornőm pénztáros/eladóként dolgozik 21 éves kora óta. Most otthon ül a picivel és feltehetőleg jó sokáig otthon is marad. Én megbolondulnék, ha másról sem szólna az éltem, mint az anyaságról... De hát nem vagyunk egyformák. Valakinek a karrier, valakinek a család a fontosabb. Nekem mindkettő az, de ebben a sorrendben. Amíg az egyiknek mi magunk vagyunk urai, mi magunk építgetjük, és ha úgy tetszik, le is romboljuk, addig a másikat max végignézhetjük, ha ne adj’ isten összeomlik.


Egyedül a nagyvilágban boldogulni? Hidd el, én magam is rettegek, hogy nem fogom megtalálni az “igazit” (nem igazán voltak komoly kapcsolataim), de könyörgöm, hogy lehet azt mondani, hogy a “mai világban” egy szerető társ és egy család nagyobb biztonságot nyújt mint a saját magad által felépített egzisztencia? Ha x évesen férjhez megy az ember, mi a garancia arra, hogy 5 év múlva is ott lesz mellette a párja, s nem marad egyedül 2 gyerkőccel? Hiába vagy te már 30 évesen feleség meg anya, ha egy szempillantás alatt történhet akármi a családodban és hopsz, máris ott vagy “40 évesen egymagad a nagyvilágban” - hozzáteszem, képesítés/hivatás nélkül, mert annó fontosabbnak gondoltad, hogy 20 évesen megtaláld életet párját a karrierépítés helyett.


De mielőtt félreértése bárki, nem ítélkezni akarok, csak azt mondom, hogy aki így él, az inkább hagyja meg ezt a bölcsességet magának és mondjon köszönetet azért, hogy ott van mellette az imádott férj meg a gyerek. (Egyébként azt maximálisan helyénvalónak tartom, ha egy bizonyos egzisztenciával rendelkező nő minél hamarabb vállal gyereket, hisz ennek számos előnye van, de a hangsúly most nem ezen van)

2018. okt. 9. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!