Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális ha egy héten 42...

PotHeadSnappy kérdése:

Normális ha egy héten 42 órája van egy gimnazistának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ki vagyok készülve már az első hét után,mert nem tartom normálisnak,hogy gimnazistaként+tagozattal a megengedett 35 helyett 42 óránk van,a tanárok és az igazgató minden hülyeséggel próbálja teletömni a fejünket,hogy miért van ez de ez akkor sem megengedett.

Nem akarják csökkenteni,pedig szakközép,szakgimi és gimiben is 35 a max a végzős 12.évben.

Esetleg lehet valamilyen felsőbb szerveknek ezt jelenteni?



2018. szept. 9. 14:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%
Ez teljesen normális, ha neked túl sok, akkor neked nem való a gimi.
2018. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Oké rendben,csak hogy én nem gimire hanem szakközépre jelentkeztem és beraktak gimibe,reklamálni meg emiatt soha nem is volt alkalom.:)

Hogy normális,ha a 18 19 es kerettantervben benne áll a maximális 35 óra?

Ja igen,és felzárkoztatók,korrepek stb nélkül van így 42

2018. szept. 9. 14:23
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem normális.

Esetleg hagyd ki az évet, vagy keress másik iskolát.

Semmit nem muszáj túlvállalni, a magyarnál egy hülye beidégződés márpedig azt mondtam akkor meg kell csinálnod.

2018. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem normális, nekem pár évvel ezelőtt ugyanennyi idősen kb. 30-35 órám lehetett, utolsó évben inkább csak 30 körül (fakultációkkal együtt).
2018. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem a 11.-et és nekem 28 kötelező órám + 2 tesim van, mivel nem sportolok egyesületnél (ami szintén hülyeség, mert ugyan nem egyesületnél, de naponta 1 órát edzek). Ezt viszont sajnos tényleg egyre többet hallani hogy több órával túllépik az alaptantervben megszabottat☹️ Az iskolaváltás vagy (ha van)
2018. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi folytatom: (ha van) fakt leadásán kívül nem hinném hogy van más megoldás🙁🙁
2018. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Sajnos ez már nem az első iskolám,anyum már mindenképp azt hajtja hogy ezt az egy évet vigyem végig..

Mondtam neki,hogy menjen be,és beszéljen erről az igazgatóval hátha..mert ha jól tudom ütközik a kerettantervel,és jelenteni is lehetne.

Azt még hozzá tenném,hogy valóban nagyon sok gimiben napi max 7 óra ha van,nálunk 2x 10 is előfordul...még mindig fakt nélkül,úgy hogy nyári gyakorlataink is voltak mindig stb.

2018. szept. 9. 15:01
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Az utolsó nagyon konstruktív hozzászólását köszönjük szépen.

A kérdésre válaszolva: nem, nem normális a heti 42 óra. Nekem orvosin nincs ennyi órám most, gimi utolsó évében 2 fakttal együtt volt 34.

2018. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8as válaszoló! Először is az iskola nem munkatábor! Másodszor, nem általánosítanék hogy a fiatalság mihaszna, rengetegen töltik minőségien az idejüket iskolán kívül. Sokan vállalnak részmunkaidős munkát délután,járnak különórára vagy sportolnak stb. Nem kell ennek a korosztálynak az életét azzal megnnyomorítani hogy 12 órát járjunk iskolába, és akkor még a délutáni (ennyi óra mellett legalább 3 óra) tanulást nem számoltuk. Szóval mindenki nevében köszönöm a hozzászólásod, "teljesen igazad van"!
2018. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Ez ilyen központilag meghatározott dolog, ők csak kénytelennek érezték magukat behódolni, de alapvetően nem az ő ötletük volt, ez még a tanároknak se jó. Szóval csak elfogadták, amit kiszabtak rájuk törvényileg. Hogy vezessenek be olyan pluszórákat, amivel növelhető a leterhelés. Pl valami egy szakközépiskolás tantárgyat szétbontottak 3-ra, és akkor több óra is van ezáltal; ha részletesebben várják el központilag, hogy valamit tanuljatok, jobban elmélyedjetek benne.
2018. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!