Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális ha egy héten 42...

PotHeadSnappy kérdése:

Normális ha egy héten 42 órája van egy gimnazistának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ki vagyok készülve már az első hét után,mert nem tartom normálisnak,hogy gimnazistaként+tagozattal a megengedett 35 helyett 42 óránk van,a tanárok és az igazgató minden hülyeséggel próbálja teletömni a fejünket,hogy miért van ez de ez akkor sem megengedett.

Nem akarják csökkenteni,pedig szakközép,szakgimi és gimiben is 35 a max a végzős 12.évben.

Esetleg lehet valamilyen felsőbb szerveknek ezt jelenteni?



2018. szept. 9. 14:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
12%

Az iskola csak arra jó hogy felkészítse az embert a később napi 14-16 óra folyamatos kemény munkára. Kemény munka alatt nem a fotelben számítógép előtt punnyadást értem meg a bit tologatást. Az igazi hasznos munka a napi legalább 12 de jó esetben 16 óra munka gyárban futószallag mellett vagy ács, kőműves szakma. Mindenkire ez vár nem kell eltagadni. Csak a felső 1%-nak van lehetősége fotelben poshadni. Az emberek 99%-ának gyárban a helye nincs mese! Véleményem szerint az lenne a jó rendszer ha a gyerek 4 évesen menne iskolába, innentől kezdve napi 10 óra lenne heti 6 nap, majd 6 éves kortól 10 éves korig 12 óra, végül 15 éves korig 14 óra iskola. Itt nem ilyen hülyeségeket tanulnának hogy matematika meg józsef atilla hanem kemény fizikai munkára készülnének fel meg futószalag mellett állásra. Akkor talán nem lenne ijen elcseszett generáció a mai hanem igazi termelő ország lennénk.

Az a legjobb mikor azt hallom nem tud 5 év egyetem után a fizetéséből saját lakást venni. Munkás szálló mért nem jó nekik? A munka is közel van nem kell utazni és olcsó is. Ingyenélő elkényezetetett bohócok!!

2018. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Jólvan hát ha szerinted az élet csak akkor hasznos/jó ha semmi örömöd nincs benne akkor ez van. Ha te a szenvedést választod akkor azt választod,én csak azt mondom hogy ettől még nem kell rosszat kívánni az emberiség ép gondolkodású 99%-ának, mert mondjuk ők lesznek például azok az orvosok akik a halálos ágyádon az ellátásodról gondoskodnak, mert 50 éves korodra tönkre mentél a heti 100 óra munkától.
2018. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Valahol tudnám jelenteni ezt az eltérést a kerettantervtől??
2018. szept. 10. 16:51
 24/26 anonim ***** válasza:
94%
Most tűnik fel, hogy az 50%-os válaszoló csak egy troll. Ilyeneket írni csak trollkodásból lehet. Nem kell reagálni rá.
2018. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%

Meglepődtem, mennyire primitív emberek válaszoltak erre a kérdésre, látszik, a Fidesz butító propagandája remekül teljesített. Szégyenlem, hogy ilyen sötét emberrekkel említenek egy napon, mikor azt mondom, magyar vagyok...

Elsős gimnazista vagyok, biológia-kémia tagozaton tanulok, és tudom, hogy én vállaltam, de a hét minden napján hét órám van, ráadásként kötelező biológia-kémia szakkörre járnom (amit igazából nem bánnék, ha nem a 10. óráig tartana), emellett felvettem a fizikát is, mert érdekel, és a kollégiumban járok oroszra (egy szakkört kötelező felvenni). Na,ha már szóba jött a kolesz...

Minden nap 3 óra szilencium, aztán vacdora és alvás. Kimenőt alig kapunk, de ha kapnánk is, értelmetlen lenne fél órára kimenni... Baromira fáradt vagyok, közben nyomják a kötelező szarságokat, hogy véletlenül se legyen szabadidős, konkrétan olyan, mintha börtönben lennék. 😣 A bejárás pedig nem megoldható, ahogy a hazajárás sem péntekenként, mert az utolsó buszom (ami normális, és estefelé hazaérnék)pont akkor megy el, amikor végzek a suliban. Baromi jó, nem? Csessze meg az összes ostoba, hogy erre a kimondhatatlanul gonosz és undorító kormányra szavazott! 😊 Remélem, akkor is itt okoskodnátok, ha veleetek tennék ezt, idióta majmok...

2018. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi provokálós válaszoló egy szimpla troll, aki hergelni jár ide a népet. Nem kell vele foglalkozni. Bár az ritka szánalmas, hogy az ilyesféle válaszokat ezerszer is jelentheted, le se tojják, de bezzeg ha valamilyen nem szimpi véleményt ír valaki...na mindegy.

Egyébként nem, 42 óra nem normális. Sajnos 10. osztályban nekem is 40 volt, az eredménye egy pocsék bizonyítvány és pótvizsga lett, fizikailag pedig lerobbantam, jóval többször voltam beteg, egyszer olyan hasgörcsöm volt, hogy majdnem elájultam, kezdődő depresszióm is volt egy idióta tanárom miatt (kirúgták amúgy a következő évben). 11. osztályban pedig 4,2-es átlagot, nyelvvizsgát hoztam össze. Valószínűleg nem elhanyagolható, hogy 32-33 órám volt a 40 helyett és nem arról szólt az egész hetem, hogy reggel 5:30-kor felkeltem, 8-ra iskolába mentem, du. fél hat-hatra hazaértem, ettem, fürödtem és halálos fáradtság ide vagy oda, bizony folytattam a tanulást fél 8-tól akár 11-éjfélig is. Aludni sokszor egyáltalán nem tudtam dacára ennek, így többször is volt, hogy 24-30 órákat voltam ébren, hétvégén meg egyszerűen nem volt erőm semmihez.

Na hát ha már itt tartunk, nem is vagyok ám benne olyan biztos, hogy én güriztem-e a többet vagy a 3 műszakban melózó. A különbség annyi, hogy én 16 éves voltam ja és még pénzt se kaptam érte. A menzán, felvágotton élés meg ugyanúgy megvolt, mivel más étel elfogyasztására nem jutott egyszerűen idő hétköznap.

2018. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!