Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális ha egy héten 42...

PotHeadSnappy kérdése:

Normális ha egy héten 42 órája van egy gimnazistának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ki vagyok készülve már az első hét után,mert nem tartom normálisnak,hogy gimnazistaként+tagozattal a megengedett 35 helyett 42 óránk van,a tanárok és az igazgató minden hülyeséggel próbálja teletömni a fejünket,hogy miért van ez de ez akkor sem megengedett.

Nem akarják csökkenteni,pedig szakközép,szakgimi és gimiben is 35 a max a végzős 12.évben.

Esetleg lehet valamilyen felsőbb szerveknek ezt jelenteni?



2018. szept. 9. 14:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
*Amúgy maximum 30 órát tartanék normálisnak. Plusz még esetleg szakkörök mehetnek a gyerekeknek önszántukból vállalva, de csak ennyi. A 7. órán már asszem sokszor haldoklás volt, az meg csak szivatás; bár a 7. óra az még ha nagyon akarom, belefér, de nem a hét minden napján, de a 8. óra v azon túl már végképp elfogadhatatlan. És akkor utána még menjél haza, és már nem érdekes központilag , hogy már baromira ki vagy merülve, még tanuljál készülj fel a másnapi X órádra. Ha rögtön meg tudtad tanulni valamilyen csoda folytán aznap, amikor feladták, mert éppen akkor nem voltál annyira kimerült, és még volt némi időd is; akkor pedig ha már nem emlékszel annyira rá azelőtti nap, amelyikre föl volt adva, akkor újra nézheted át, újra tanulmányozhatod át, tanulhatod meg. Szóval még ezután, ha 42 tanórád van, még jócskán túlóráztok is.
2018. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
*a hetedik órán már vergődtünk, és nyomottak voltunk. Nem volt kimondottan kínzás, de annyit bent lenni az iskolában már zavaró volt. Az elviselhető, de értelme nem sok van -kategóriába még bele lehet szuszakolni. Úgyis újra otthon át kell nézni. És csak, hogy haladjunk az anyaggal... Hát legyen kevesebb, emberbarátibb az anyag, és akkor a teljesítmény is javulna mindenből! Több idő lenne kevesebb tananyagot megtanulni, meg még relaxálni, feltöltődni is; hogy ne menjen az a folyamatos terhelés!
2018. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
14%
Te nekem ne! Én reggel 6-tól este 10-ig folyamatosan dolgozok havi 105 ezer forintért, mégse sírok meg sajnáltatom magam mint a mai lusta generáció! Kit érdekel hogy járnak hülye különórákra meg sportolni?? Mi haszon van ezekből? Én nem jártam ilyen baromságokra nem vertem el a pénzt arra hogy rúgjak egy szar labdát vagy fújjak egy barom hangszert!! Nem űltem napi több órát a számítógép előtt sem! Én már 15 éves koromtól 3 műszakban dolgozok!!! A mai lusta semmirekellő generáció meg elvárja hogy a szájába essen minden de tenni azt nem tesz érte!! Csak nyomja a videó játékot egész nap meg a haverokkal lóg. Sír hogy délután 4kor ér haza... mert számítógépezik egész este és nem bír fent maradni! Én 11kor érek haza megcsinálom a felvágottas zsemlét megeszem aztán alszok mert holnap 6tól munka!! Ennyi! Nem kell itt sírni, ez az élet!
2018. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#14-es!

Arra gondolok, hogy csomóan már amikor dolgozhatnak, már lehet nekik lehetőségük, hogy azzal foglalkozzanak , amit szeretnek; plusz ha otthon kell még valami túlórát csinálniuk munka után, az is ki van nekik fizetve; tehát ők már az egésznek látják valami hasznát, mert legalább kapnak érte pénzt. Meg tényleg nem kell csomó olyan dologból folyamatosan helytállnod, amiben nem vagy jó, vagy nem érdekel; amúgy nem mondom, hogy általános, hogy mindenki lel neki való munkát, de a dolgozó emberek már sokkal jobb helyzetben vannak. Nem kell annyi dologban helyt állniuk, csak a saját területükön, és még pénzt is kapnak érte, és hogyha nem kényszerül túlórára, akkor otthon már nem kell semmit megtanulnia, memorizálnia, beletuszkolni a fejébe; még a munkaidő lejárta után, este/délután/késő délután. Nem tudom pl egy ilyen gyerek mikor ér haza, és mennyi szabadideje van, mert aztán meg tényleg amúgy nem tesz jót a szervezetének se; meg amúgy mehet megint lefeküdni újra, mert holnap korán kel. És ha nem megy adott munka, akkor te talán válthatsz, de a diáknak pl át kell vergődnie rajta, hogy utána mindenképpen tudjon olyan munkára menni, amit szeret, tehát továbbképezni magát, ahhoz kell a gimnáziumi végzettség; tehát a felvételi a jegyeiből áll; és ha pl nem csinálja meg a középiskolát meg az érettségit, hát csomó szakhoz , meg okj-khez is előkövetelmény, tehát ezen, ha tovább akar tanulni képezni magát később olyanban ami esetleg érdekli meg neki való; akkor mindenképpen végig kell mennie.

2018. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és azt nem tudom, mennyire mondható, hogy te vállaltál magadnak #14-es ennyit; de akkor ez veled szemben se fer. Szerinted ez fer? Hogy napi rendkívülsok órát dolgozol minimális pénzért? Veled szemben se fer, meg a gyerekkel szemben sem, meg még egy csomó mindenki mással, hogy ennyit kell robotolni. :/ Te meg ráadásul több műszakért kapsz ilyen keveset. Ez így oké? Mert szerintem eléggé nem.
2018. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek #16. Sajnálom hogy ilyen kevés pénzért egész nap robotolsz, de attól még a fiatalságnak nem kell ilyen szar életét kívánni. Amúgy is, a munkádat te választod, te döntöd el mit kezdesz az életeddel, de iskolába kötelező járni (legalábbis akkor mindenképp ha nem úgy akarjuk végezni mint te, minimálbérért a nap kétharmadát a gyárban tölteni).
2018. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem akartam vitát kelteni csak szörnyen leterhel a sok óraszám,és nem tartom fairnek,mert valóban egy központilag meghatározott 35 helyett nem lehetne ennyi,és emelett még dolgoznom is kéne a tandíj és a sok egyéb kiadás végett,de képtelenség..

Szóval,szülőin kívül(ha már nem vesznek vissza az óraszámból mert "olyan nincs,hogy ebbe a szülő beleszóljon" hiába,hogy a kerettantervre hivatkoznak) akkor lehet valamiféle felsőbb szervekhez fordulni ez esetben?

Egyetlen egy sulimban,ismerősömnek nem volt ennyi órája végképp nem végzősként.

2018. szept. 9. 19:02
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

# 13


Te kapsz 105 rugót, egy gimnazista semmit nem kap. Ha már ilyen primitív összehasonlítást hozol.


Amúgy meg pont a magadfajtának akar tövig benyalni a kormány az óraszámok folyamatos növelésével. A prolinak tetszik, hogy szív a diák is, ha már ő is robotol a minimálbérért, akkor nehogy már a diák 30 óra tanulás után hazamehessen.

2018. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
25%
Nem én keresek keveset más keres túl sokat! Én nem költöm el a pénzt mindenféle hülyeségre mint okostelefon meg márkás cipő meg mekdonelc... Nem értem mért nem jó mindnekinek a felvágott kenyérrel? Azzal nem lehet jól lakni? Akkor meg minek megy drága étterembe ahol 1500 forintból se lehet jól lakni? Utána meg sír hogy nem elég a fizetés meg a kormányt szigyja. Azért tart itt az ország mert minden fiatal egyetemre meg hülye főiskolákra megy lógatni a lábát ahelyett hogy dolgozna legalább 12 órát ha nem bír többet. Itt az eredménye nem kell sírni. Nem kell magas fizetés hogy 200 ezer forint minek az? Úgyis csak elkölti az ember minden hülyeségre. Trópusi gyümölcs meg a tököm tudja. Kenyér virslivel felvágottal mér nem jó? A maradék pénzt meg állami kézbe kell juttatni hogy tugyják fejleszteni az országot. Hajrá fidesz!
2018. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
#19 Az a te döntésed. Van olyan aki az életet élni is szeretné nem pedig gürcölni egész nap. Szerintem nem azért létezünk ezen a bolygón hogy mindenkinek abból álljon az élete hogy minimálbérért a belünket is kidolgozzuk. Tisztelem a te hozzáállásod az élethez, de nem gondolom hogy igazad lenne abban hogy a diákok utolsó lélegzetvételig csak tanuljanak. Semmi kifogásom a kötelesség ellen, sőt amint betöltöttem a 16-ot elmentem dolgozni hogy hasznos tagja legyek a társadalomnak, de szerintem a munkának nem az a lényege hogy épphogy eltengődj azzal a pénzzel amit kapsz, hanem hogy ezáltal valóra váltsd a vágyaid. Mint diák, nem kapsz szinte semmit a napi 8-10 ott töltött óráért cserébe.
2018. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!