Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt töri érettségire 8...

Emelt töri érettségire 8 hónap tanulással fel lehet készűlni?

Figyelt kérdés
Aki érettségizett emelt szinten, hogy csinálta meg? Mennyit tanult? Nagyon nehéz? (nincs tanár szóval egyedül készülök)
2018. szept. 14. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

8 hónap alatt olyan tantárgyból is felkészülsz emelt érettségire, amit soha sem tanultál, szóval lazán fel lehet készülni még úgy is, hogy más tantárgyakat is kell tanulnod és iskolába járnod.


Itt inkább azzal van a baj, hogy sokaknak a készülés lényegtelen dolgok csinálásával vagy éppen túl kevés idő bele fecöléssel szokott járni. Azaz többet foglalkozik a füzet színével, amibe majd össze fog írni dolgokat, mint a tanulással :D


Még nem találkoztam olyannak aki folyamatos készüléssel azt mondta az érettségire, hogy nehéz még akkor sem ha több emeltet rakott. Csak a legtöbben az utolsó pillanatig halogatják és 3-4 nap alatt akarják meg tanulni azt amit lazán napi 10 percben 1 év alatt megtudtam volna. Így hírtelen egy traumatikus nehéz dolog lesz az érettségi ...

2018. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
26%
2-3 hónap alatt is simán fel lehet készülni, ha idén érettségiztél középből, és arra rendesen felkészültél. Emelten fejből kell tudni rengeteg évszámot is, legalábbis pár éve még így volt, ez annyira nem könnyű. Én egyedül készültem, simán meglett 80%, pedig olyan szóbeli tételt kaptam, ami nem is volt a listán, a mai napig nem értem hogy lehet. Előtte évben irodalom tételem volt, így valamit sikerült összehoznom.
2018. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!