Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Egyetem, Főiskola Magyarors...

Az Egyetem, Főiskola Magyarországon sz@rt sem ér, csak időt és pénzt rabol el az életedből?

Figyelt kérdés

2018. szept. 18. 19:27
1 2
 1/12 nemaRendőrség ***** válasza:
86%
Ha buta vagy igen
2018. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Es ha nem jarsz be orara, akkor is :)

Pont most panaszkodott nehany csoporttarsam, hogy nem elegedett az egyik legjobb magyar egyetem oktatasaval. Persze pont azok, akik leginkabb szarnak az egeszbe es orara se jarnak 🙃🙃

2018. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs pénzem és nem engedhetem meg magamnak, hogy képezzem magam. A képességeim is középszerűek, ezért most inkább munka helyen dolgozom és dolgozom. Hogy mit hoz a jövő még nem tudom, talán a jövőben megpróbálkozok valamivel képezni magam.

Most 31 éves férfi vagyok, nem vagyok tanulás ellenes sőt, fontos és jó dolognak tartam, ami elengedhetetlen az ember képességeinek bővítéséhez, de sajnos élni is kellene, meg pénzt is keresni rá, hogy az ember képezhesse magát, meg pihenő idő is kellene, hogy az ember ki tudja pihenni a fáradságot, hogy egyáltalán legyen tiszta a feje, hogy képes legyen fogni az agya, hogy el tudja sajátítani mélyíteni amit tanulni szeretne. Sajnos nem vagyok zseni.

2018. szept. 18. 19:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Sz@rt sem érő Egyetemere, csak időt és pénzt rabol iskolába meg nem szeretnék menni.
2018. szept. 18. 19:51
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Bírom az ilyet. A kérdező messziről nem látott még egyetemet, de azért kijelenti, hogy sz@r...


Én személy szerint az egyetemen rengeteg szakmailag és emberileg is kiváló személyt ismertem meg, sőt, ezek közül nem egy az oktatóm volt. Ez egy hülye sztereotípia, hogy az egyetem nem tanít meg semmire és irreálisak az elvárások. Én érdekes módon egyiket sem tapasztaltam meg. Az igaz, hogy nem az egyetemtől lesz zseni az ember, ott csak a nagyon alapokat tanulja meg a szakmába való belépéshez. - Végül is valahol el kell kezdeni nem? Az igazi tudásra ott vannak a tudományos fokozat, mint pl. a PhD vagy képzőművészetin a DLA. Bár az tény, hogy nem túl jól vannak elosztva. Ha valaki ismeri a Cisco saját rendszerét, akkor az tudja, hogy a tudásnak számtalan szintje van és ez az amit az egyetemi rendszer másképpen lát.

2018. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Őszintén szólva én megbántam, hogy egyetemre jöttem. Idén kezdtem az Óbudai Egyetemen gazdaságinformatika szakán és annyira sok haszontalan hülyeséget kell tanulni, hogy ha megint döntenem kéne, biztosan egy OKJ-t választanék (még nincs kizárva, hogy otthagyom az egyetemet és így teszek).


Olyan szinten elmegy az életkedvem, hogy már felkelni sincs kedvem, amikor be kell menni. Eleinte még lelkes voltam, hogy végre a sok haszontalan és érdektelen középiskolai anyag után azt tanulhatom, ami érdekel. Hát a nagy büdös ló****t. Egyszerűen undorító, hogy mennyi felesleges matematikát tolnak le az ember torkán, amit soha az életébe nem fog használni, de még ha használna is, már mindenkinek ott a zsebében a mobil, akárhol használhat valamilyen matematikai programot ami másodpercek alatt kiszámolja még a legnehezebb feladatokat is. De ugye rohadt életszerű, hogy majd például integrálnom meg deriválnom kell, bármilyen munkakörben is helyezkedek el (főleg papíron mert számológépet tilos használni ZH-n, vizsgán!!). Arról nem is beszélve, hogy egy pár órás youtube vidós gyorstalpalón többet tanulok programozni, mint a híres nevezetes informatikai karon, ahol még tanár sincs laborgyakorlatra, és 20 meg 21 éves diákok tartják az órákat, és "vizsgáztatnak".


Egyszerűen gusztustalan ez az ország, hogy mindenhova elvárják a papírt, aztán csodálkoznak, hogy munkaerőhiány van az informatikában (meg kb minden ágazatban), mert az értelmesebbje már rég itthagyta ezt a fertőt. Külföldön pont lesz@rják milyen papírja van az embernek. Tesztelik ha ért hozzá, felveszik, ha nem akkor meg nem. Teljesen nevetséges, és még lenne pofájuk ezért a képzésért 300 ezret elkérni félévente. Ész megáll.


Szóval én azt javaslom neked, hogy kerüld el a magyar felsőoktatást jó messziről, mert minőségi, piacképes, használható tudást azt nem fogsz kapni (ez gyakorlatilag minden szakra érvényes). Többre mész, ha magadat képzed, esetleg tanfolyamokon veszel részt (akár külföldön), és minél gyorsabban elhagyod ezt a trágya országot.

2018. szept. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyat tanulsz, ami igazán érdekel, motivál és elhivatott vagy, akkor nem idő- és pénzpocsékolás.
2018. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nemaRendőrség ***** válasza:
68%

@6

Ha elmész kódernek akkor ja, elég az önfejlesztés. De ha már szoftver fejlesztő akarsz lenni akkor nem

2018. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

#6-os, tudod itt az a baj, hogy idén kezdtél és már ilyen véleményeket formálsz a szakodról. Dolgoztál valaha az iparban (szoftverfejlesztőként)? Van fogalmad arról mi hasznos és mi nem? Vagy csak mész a nagyhagú, egyetemre melegedni járó, majd kibukó brigád után?

A matekot azért tanulod ilyen szinten mert BSc-n vagy. Az lehet hogy papíron soha többet nem fogsz integrálni, de fel kell tudni írni, érteni kell ahhoz, hogy használni tudd. Illetve gondolkodásmód a matek.

Programozással megint az a baj, hogy leadhatnak neked akármit az órán, lehet akármilyen jó a tanár, LÓSZART sem ér. Otthon fogsz megtanulni programozni a saját projekteken. Elmagyarázhatnak dolgokat, de komplex problémákat nem lehet sablon alapján megoldani.

Ha eljutsz oda, hogy egy banki szoftvert kell tervezned, akkor marhára nem lesz elég ha egy code monkey vagy.


Az egyetemen sem vitatja senki, hogy az iparban ne tanulnál egységnyi idő alatt 20x annyi dolgot (már ha erős alapjaid vannak.) A felsőoktatás szemléletet ad, belépő az iparba/MSc-re/PhD-ra. Megmutatja, hogy képes vagy tanulni olyanokat is amiket egyáltalán nem kedvelsz (bizony lesznek olyan feladatok a cégnél is amihez egyáltalán nincs motivációd), és megvan a képességed arra, hogy fejlődj, magas szintű problémákat átláss.


Illetve azt is figyelembe lehetne venni, hogy szívesen javítanának mindenen a felsőoktatásban, csak marhára nincs oktató és főleg nincs pénz. A kancelláriák elszívják a forrásokat. Erről egyáltalán nem az oktatóid tehetnek. Azt pedig, hogy miért tanulsz ilyeneket: mert bolognai redszerű képzésre jelentkeztél. Akkor kaphatsz diplomát, ha az akkreditált, és lám, tanulni kell matekot ahhoz hogy elfogadott legyen.


Nem mindenkinek kell diploma, ott lehet hagyni az egyetemet.


Ahelyett hogy nyivákolsz miket kell tanulni, embereld meg magad és tanulj. Van feladat, meg kell csinálni. A munkáltatódnak is azt fogod mondani h bocs én nekem nincs kedvem megírni ezt a szoftvert, keress mást?

2018. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

"Az egyetemen sem vitatja senki, hogy az iparban ne tanulnál egységnyi idő alatt 20x annyi dolgot"

Ez így azért nem teljesen igaz.

Egyetemen megtanulod mindennek az alapját, hogy mehess játékfejlesztőtől DBAig mindennek. Mivel ennyire szerteágazó az anyag azért nehezebb tanulni, sok egymásnak ellentmondó szemléletmódot kell egymás mellett elsajátítani.


Ugyanabból a dologból eljutni magasabb szintre könnyebb mint mindenből megtanulni az alapokat, és a cégek nagy általánosságban egy(két, három, de hasonló) dolgot kérnek tőled, arra tanítanak meg.

2018. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!