Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnök vagy biomérnök?

Vegyészmérnök vagy biomérnök?

Figyelt kérdés

Átlagban melyikkel lehet jobban elhelyezkedni illetve melyik keres többet?

Belföldről lenne szó



2018. szept. 24. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az állások kb. 80%-át be lehet tölteni mindkettővel. Kérdés, hogy érdekel-e a mikrobiológia vagy sem.
2018. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ugyanannyit keresnek, felvis statisztika szerint elvileg vegyészmérnök kicsit többet, de ez a cégtől is függ. Én biomérnöknek tanulok, és örülök, hogy ezt választottam igazából. Ennek ellenére analitikus gyakornokként dolgozom a Sanofinál diákként, az meg, ha sarkallatosan nézzük egy vegyészhez papíron közelebb van. Érdemes mellé amúgy minőségbiztosítási okj-t elvégezni, továbbá, ha igazán nagyra szeretnéd vinni akkor egy valamilyen biotech msc/ gazdasági msc. (Menj külföldre amúgy, itthon nem annyira keresett maga a törzsgyökeres biomérnök, tekintve, hogy genetika fontos szerepet játszik a szakban, viszont kb. semmilyen értelmes helyen nem foglalkoznak a versenyszférában vele, csak kb a honvéd kórházban meg MTA-nál, de ott pl szörnyű a fizu.) Remélem segítettem valamennyit
2018. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. okt. 10. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnökként szélesebbek az elhelyezkedési lehetőségeid látsd gyógyszeripar, petrolkémia, ez a két legnagyobb ág, ezen kívül van több lehetőség. Ezeken belül is dolgozhatsz laborban is és termelésben is. Biomérnökként ebből maximum a gyógyszeripar marad és ott is inkább csak laborban. Vagy szennyvíztisztítás, hulladékgazdálkodás. Bsc-vel technikusi fizetéssel. Nemrég voltam egy állásbörzén, ahol a TEVA-tól beszéltem egy HR-es nővel. Azt mondta, hogy csak kevés biomernököt alkalmaznak, azokat is csak laborban. Termelésben csak vegyészmérnököket Msc.-vel. Mindezt úgy, hogy a debreceni TEVA főként fermentációval foglalkozik és elvileg pont ez lenne a biomérnökök profilja.

Egyébként Debrecenben tanulok biomérnöknek, de mesterszaknak a vegyészmérnökit céloztam meg.

Ha van kérdésed a szakkal kapcsolatban írj privátban.

2018. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!