Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mely szakokra kötelező még 2...

Mely szakokra kötelező még 2 emelt érettségi?

Figyelt kérdés

ÁOK, fogorvos, állatorvos, és GYTK kivételével?


Van olyan humán szak, ahová ugyanígy 2 emeltet kérnek, pl. töri+irodalom vagy valami nyelv kombóval? Illetve emelt kémia/fizika+biosz párosítás csak a fent említett szakokra kötelező, ugye?



2018. okt. 3. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Más szakokra csak egy emeltet kérnek általában.
2018. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve rengeteg szak van (pl. mérnöki szakok többsége) ahová egy emelt sem kötelező.
2018. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Hozzáteszem: régen, ha egyetemre akart menni vki 2 tárgyból kellett felvételiznie, ami a mai emeltnek felel meg kb. Most meg megy a sírás, hogy 2020-tól kötelező lesz EGY darab emelt érettségit tenni, ha egyetemre akarsz menni. (A fentieken persze továbbra is 2 kell majd.)
2018. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Uh, azt nem tudtam, hogy mérnökire még 1 db sem kell. Mindenesetre abban meg végképp nem értem a logikát, hogy miért

csak (szerintem) a legnagyobb mumus tárgyakból kérnek 2 emeltet. Azért 2 humán emeltet könnyebb lehet megcsinálni mint egy kémia/fizika+biosz kombót (jó, valamennyire beállítottság kérdése is, de akkor is).

Azt értem, hogy orvosira csak okosak mehetnek, de más szakokra meg - ezek szerint - hülyék is.

2018. okt. 6. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Miért lennének hülyék? A műszaki szakok mindig is ilyenek voltak. Viszonylag könnyű bekerülni, de bent maradni és elvégezni az kemény.
2018. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, úgy értem, bekerülhet “bárki”, de persze ott is csak az okosabbika megy tovább.
2018. okt. 6. 21:28
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4, azért mert az orvosira/gyógyszerészetire/fogorvosira semmi értelme magyar/töriből emeltet kérni. Más szakokon nem kell 2 emelt.

Az meg téved, aki azt hiszi régen könnyű volt bekerülni pl. a BME-re. Sokkal kevesebb férőhely volt, és 2 tárgyból volt felvételi (matek/fizika). Egyik oktató például mesélte, hogy 2-szer(!) járta ki az előkészítőt egyetem előtt. Ismerőseim között is akad, akit elsőre nem vettek fel anno.

Manapság szinte bárki mehet egyetemre, aki nem HHH, vagy HH. Régen nem volt ennyi egyetem meg ennyi szak. Az egyetem egyfajta elitképzés volt. Most azért akad 1-2 szak, amit meglátva csodálkozom, hogy "Na, ebből meg mi értelme van ennyit képezni?"...

2018. okt. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

Ezek a kérdések amúgy nagyon cukik szoktak lenni! Orvosi szakokat összehasonlítani a többi szakkal, kb. mintha egy Rolls Royce-t akarnának összehasonlítani egy kockaladával.


Kérdező most szépen szembesült a valósággal, leesett neki a tantusz, hogy az általános orvos, fogorvos és állatorvos kvára más szinten áll a többi szakhoz képest...:DDDD Már a felvételinél vért kell izzadni, ismerek olyan embert, aki ÖTÖDIK próbálkozásra került be orvosira! Nem ritkán másodjára, harmadik nekifutásra sikerül sok embernek.

2018. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Képzeld, nem most szembesültem azzal, hogy az ilyen szakokon vért kell izzadni (:DDDDDDDD), csupán felmerült bennem egy kérdés.

És megjegyzem, még mindig nem értem/nem tartom igazságosnak, hogy a legnehezebb érettségik közül 2 emelt kell ahhoz, hogy bejusson az ember egy bármilyen orvos/gytk szakra, míg más szintén nehéz szakhoz elég 1 vagy nem is kell semmilyen emelt - az is, csak a könnyebben abszolválható tárgyak közül kell. Az egész rendszer el van cseszve, ne mondja senki, hogy az normális, hogy nem orvos/gyógyszerész szakra készülő diákok letudhatják az érettségit 5 tantárggyal 1 emelttel, az említett szakra készülőknek meg kell a 6 (2 emelttel). Lehet azzal érvelni, hogy "az orvosi ilyen-olyan nehéz, csak a legjobbak jussanak be", de hát különböző hátterű diákok akarnak bekerülni. Ez nem csak képességtől függ, hanem szerencse kérdése is, hogy hogy készítik fel a diákot/milyen tagozatra jár/van-e pénz magántanárra, bem beszelve arról, hogy az emelt kémia számolás az szinte csak lutrira megy. Jaa, és épp ezért legyen kitűnő a diák, meg minden érettségi legyen 80% fölött, akkor nem baj, ha esetleg a biosz meg kémia gyengébben sikerül. Így tutira olyan kerül be, aki példás magyarból meg töriből, de a kémiát/bioszt ímmel-ámmal tudja csak. Ennek mi a franc értelme van?

Legyen külön felvételi orvosira készülőknek, mind tárgyi tudást mérő, mind szóbeli "interjú", ahol megismerik a leendő diákot. Épp fontosabb kiszűrni azt, aki személyiségileg nem való orvosnak, mint az, hogy hány %-ot ért el a kémia érettségin.

Érdekes, mérnöknek is csak az marad bent, aki elég "stréber" (meg okos), de akkor az említett 4 szakon miért nem lehet megoldani azt, hogy többek kapjanak esélyt? Aki nem odavaló az úgyis kihullik, de legalább megvolt az esély.

2018. okt. 13. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

GYTK-ra csak a nagyon lusták nem jutnak be. A Semmelweis ütött meg egy bizonyos szintet, most az is elkezdett ereszteni...(394 pont államin). Szóval nem lehetetlen, direkt nem említettem a GYTK-t.

Miközben orvosi PÓTFELVÉTELI 412 és 413 általános orvosin, fogorvosin nem is indult, 418 volt a küszöb, állatorvosin is nagyon magasra tették a lécet.

Ez van, más szint, csinálni kell!:) Szoktam jókat röhögni, amikor az orvosit más szakokhoz hasonlítják...:D

2018. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!