Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A PTE művészeti kar mennyivel...

A PTE művészeti kar mennyivel másabb, mint a Magyar Képzőművészeti Egyetem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tanítás komolyságára, kapcsolatok lehetőségére, stb, minden, ami a két suli közt esetleg eltérhet. Miben jobb az MKE? Miben jobb a PTE-MK? Miért van az, hogy Pécsre könnyebb bekerülni, mint Pestre?
2008. nov. 5. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a képzőn voltam, ott kb el sem ismerik a pécsit sokan, nem tudom pécsen elismerik-e a MKE-t.
2009. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
MKE szerintem elismertebb sokkal, nemzetközi viszonylatban is.
2009. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, ez lehangoló, mert szerintem engem a képzőre a büdös életben nem fognak felvenni. (pécsre felvettek)
2009. júl. 10. 23:42
 4/5 A kérdező kommentje:
ennyire számít az, hogy hol fogok végezni? az ismerettségek nem számítanak? meg persze az, hogy komolyan gondolom mindezt, amit szeretnék.
2009. júl. 11. 00:07
 5/5 piriiiii ***** válasza:

Hú, ezermillós éves kérdés, de hátha valakinek még érdekes lehet.

Felvételiztem mindkét helyre, most Képzős vagyok.

Azóta mondjuk úgy tudom, a pécsi egyetemen hatalmas változások vannak, a művészeti kart felújították, megpénzelték, felszerelték, stb.

Az MKE csóró egyetem sajnos, ez elég bosszantó (részletezhetem...).

Viszont minden másban szerintem az MKE előnyösebb lehet, ott nagyobb a közösségi és művészeti élet, lévén, hogy Budapesten van.

A tanításról nem sokat mondhatok Pécs terén. Oda valóban könnyebb bejutni, hogy miért, azt én se tudnám megmondani pontosan. De a ponthatár kevesebb, ha jól emlékszem, mondjuk ez szakfüggő. Az egyetlen épkézláb magyarázat a két város közti különbség lehet.

Ja, meg ami egyértelműen különbség, hogy a pécsi egyetem művészeti kara (tehát az "csak" kar) idén lett 20 éves, a Magyar Képzőművészeti Egyetem meg másfél évszázada létezik, neves, nagy művészek jártak oda és tanítottak. Utóbbinak jelentős múltja van.

Ennek ellenére nekem a Képző csalódás volt, ennél többet vártam...

2017. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!