Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat hogy másik iskolába vigyen?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van ebből a suliból...általános iskola. 7.-es vagyok, jó tanuló voltam viszonylag 3 négyesem volt az évvégi bizimbe, többi ötös. De idén borzalmasan lerontottam a matekot, a nyelvtant és a törit. Egyszerűen nem bírok figyelni. Alvászavaraim is vannak, sosem bírok elaludni és a suliba iszonyú fáradt vagyok. Továbbtanulás miatt is fontos lenne minél jobbnak lenni, ehelyett teli vagyok kettesekkel... tavaly országos versenyeken értem el jó helyezést, most meg át akarnak tenni rossz csoportba (az osztály ketté van véve bizonyos órákon, jobb és rosszabb képességek szerint) a tanárok imàdnak megalázni az osztálytársaim előtt, mindig hangosan mondják hány százalékos hány pontos dolgozatot írtam, persze ha épp jó jegyet kapok nem említik. Az osztálytársaim folyton piszkálnak, mert csendes vagyok. Szóltam már az ofőmnek, de nem érdekli.. mindennap gyomorgörccsel ébredek és hányingerem van, a suli miatt. Hétvégén ismét vidám vagyok. Szinte naponta sírok, mert rettegek ezúttal mivel aláznak meg. Egyetlen egy barátnőm van, kiközösítenek. Próbáltam kicsit szociálisabb lenni, de annyira gyűlölöm őket, nem megy..antiszociális vagyok jóformán. Utálom a társaságot. Lenéznek mert matekból mindjárt megbukok, hiába tanulok, gyakorlok a mamámmal, sose sikerül a dolgozat:( ráadásul a tanárok is utálnak. Én nem gondolnám hogy ez tinihiszti. 3-4 éve tűröm a szóbeli bántalmazásokat, most betelt a pohár. Anyukám pedig nem hajlandó komolyan venni az iskolaváltási szándékomat, pedig elmagyaráztam mindent, azt hajtogatja hogy “ne foglalkozz velük” de ez nekem nem megy, tudják hogy nagyon nagyon gyorsan, akár egy szóval durván felhúzom magam. Azt hiszi anyukám ez csak egy hóbort, de már október eleje óta mondogatom, hogy vigyen el innen, erre a válasz: ne kezdd ezt megint. :( van azonban olyan pletyka, amit nem mertem neki elmondani: egy lány osztálytársam azt terjesztette 6.-ba hogy terhes vagyok meg lefeküdtem valakivel. Ez az ami rohadtul nem igaz, nem vagyol egy utolsó rib.......i. Mondja ő, aki azt se tudja hogyan mutogassa magát. Sajna a lányok az osztályomba csak azon vannak, hogy bepasizzanak, meg folyton az a téma kinek vastagabb a szivacs a

melltartójába. Visszakanyarodva a

pletykákra, én személy szerint ezt durvának tartom, de el kellene hogy mondjam, hátha meggyőzi anyukámat. De őt ismerve a válasz: ne foglalkozz velük. De hogyne foglalkoznék ha egy egész iskola előtt akarnak megszégyeníteni? Érzékenylelkű vagyok, és a suli betett a lelkivilágomnak rendesen. Magántanuló nem lehetek, ezt se engedi anyukám, mondván nincs

rá pénz, persze az iPhone XS

Maxra arra van...


Nagyon sajnálom hogy regényt írtam, de jólesett ezt kiírni magamból.. tanácstalan vagyok.

Ma nem mentem suliba, egész reggel sírtam, könnyek közt győzködtem anyukám de csak üvöltözött velem, hogy a k*****a anyámat aztán sírva fakadt, mert persze a csodás cifra mondata után torkomszakadtából sírtam. Annyira reménytelennek érzem a helyzetem..aztán anyukám jön azzal hogy évközbe nem lehet iskolát váltani mert más könyvből tanulnak..mit tegyek? Elkeseredett vagyok nagyon..bocsánat a regényért és köszönöm ha valaki szán időt arra hogy elolvassa..



2018. nov. 5. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Beszėlgess erről őszintėn anyuddal, kėrd hogy oldjátok meg. Jobb lenne. Csak aztán bizonyítsd is be, hogy nem volt hiábavaló ha segít (átirat)
2018. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia.

Nagyon sajnálom ami veled történt. Szerintem gondold át, hogy miért alakulhatott ki a jelenlegi szituáció, mik lehetnek az okok. (Persze nem mindig vannak, vagy csak láthatatlanok.)

Ezek után szépen foglald össze anyukádnak, hogy miért akarsz váltani. Sorolj fel pro-kontra érveket, hogy miért érné meg neked és nekik is az iskolaváltás (pl.: az uj suli közelebb van.)


Apukáddal nem tudsz beszélni? Nekem annó ő segitett meggyőzni anyát.


De azt is vedd figyelembe, hogy a probléma veled mehet, mert lehet, hogy lehet, hogy te is "hibás" vagy, mint az én esetemben. Én már 2x váltottam (egyszer alapból a felvételi miatt, egyszer meg azért, mert hasonló szituációba kerültem, mint te), de nem lett sokkal jobb, mivel én tényleg végtelenül naívan elhittem, hogy az osztály, az azért osztály, mert szeretjük a másikat, segítjük, és mindent megosztunk a többiekkel. Na ezt csúnyán ki is használták, majd mikor már úgy érezték eleget csapoltak, jött a dolog rosszabbik oldala...


És az a helyzet, hogy tudom a saját tapasztalataimból kiindulva, hogy NINCS OLYAN, HOGY NEM FOGLALKOZOL VELE. Ha meg is véded magad, ha vissza is szólsz, az attól még ugyanúgy fáj.


A jegyeidet pedig próbáld javítani (én most, és anno is a tanulásba és a plusz órákba temetkeztem bele). Ha mégsem sikerül az iskolaváltás, akkor is egy jó gimibe kell kerülnöd, ott kisebb az esélye az efféle durvulásnak, mert elvben értelmesebbeket vesznek fel. (Mondom én, aki egy elvileg jó gimiben van... mindegy, a tanárok is mondták, hogy a mi osztályunk a gimi szégyene szinvonal tekintetében... azért remélem én kivetel vagyok...)


Tehát sok sikert, remélem egy jobb helyre kerülsz, ha sikerül meggyőzni anyukádat, és neked nem lesznek problémáid a továbbiakban sem tanárral, sem diákkal. (Mind a kettőt tapasztaltam saját bőrön.)


Üdv: 16/L

2018. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Gondolod hogy másik iskolába jobb lesz? Teljes mértékben megértem a helyzetedet, depressziós vagy mert ki vagy közösítve. De elmondom neked nem lesz jobb ha másik iskolába kerülsz mert ott már jól összeszokott osztályközösség van, és bizony ott újként ugyan ez fog rád várni, sőt lehet rosszabb lesz!

Másik iskolába lehet másképp haladnak a dolgokkal és nehezen fogsz tudni felzárkózni, meg megszokni a tanárok új tanmenetét. Megértem hogy neked ez nagyon szar, de máshol sem lesz sokkal jobb. Ha meg ennyire nehezen megy a matek miért nem szólsz anyukádnak hogy szerezzen külön tanárt? Én matekból csak azért voltam négyes-ötös mert jártam külön tanárhoz. Másképp rég megbuktam volna.

2018. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Először is keresd fela sulidban v a kinézett helyen azt az embert, aki tudja, hogyan zajlik az iskolaváltás, mert tényleg akadhatnak bukkanók.

Bukni nem bukhatsz rajta. Új embereket ismernél meg, és a jegyeid kijavítására még lenne 3 féléved. Birka mentalitás az, hogy ha itt rossz neked, akkor máshol is az lesz. Lehet, hogy a másik hely sem olyan lesz, mint álmodban, de a te esetedben ennél már csak jobb lehet.

2018. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Anyukám régi barátnőjének a fia (egyidős velem) abba a közeli suliba jár, amit kiszemeltem. Jókat hallottam arról a suliról, a fiú szerint ők egy jó csapat. Bízom benne, hogyha odamegyek, befogadnak. Próbálok majd nyitott lenni, nem csendes és olyan, akivel szívesen barátkoznak. Nehéz lesz, de akaraterővel talán sikerülhet. Egyébként micsoda véletlen, annak a fiúnak a bátyját az én sulimból vitték el, ugyanazon okokból, mint amik velem történtek. Anyukám még 3.o. végén vitt volna abba a suliba, de én ostoba idióta naiv ökör azt mondtam nekem jó itt.

Ezerszer megbántam azóta. Most minden erőmmel azon leszek, hogy átiratkozhassak a másik suliba.

2018. nov. 5. 16:22
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok ismét! Beszéltem anyukámmal, elmagyaráztam neki higgadtan, bármiféle hisztéria nélkül a helyzetet.

Azt mondta megkérdezi a barátnőjét, így azt hiszem van esély arra, hogy átirat oda. Ezért nagyon nagyon hálás leszek anyukámnak.


Ezt a kis időt már átvészelem valahogy a mostani sulimba. Épp eléggé tönkretettek lelkileg, szinte kitolás lesz velük, nem lesz kit piszkálni, nem lesz kinek a szenvedésén röhögni. Még akkor is röhögtek rajtam, mikor a kiskutyám halála miatt pár könnycsepp legördült az arcomon a suliban régebben..tudom, egy kutya volt, de mindig is az állataim jelentették nekem az igaz barátot.


Lényeg a lényeg, jó úton haladok az iskolaváltás felé. Ez a legfontosabb, ez a legjobb ami történhet velem. Nem felejtem el azokat a kedves embereket, akik itt írtak a kérdésem alá, nagyon köszönöm! Mindenképpen megírom, ha már a másik suli diákja leszek. Most pedig ideje lesz aludnom, habár ígyis-úgyis fáradt leszek..😩😇jó éjt mindenkinek! Vagy jó reggelt, jó napot, ami épp e sorok olvasásakor van. További szép hetet és előre, nagyon előre kellemes ünnepeket, ha addig nem jelentkeznék😄

2018. nov. 5. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!