Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más levelező szakos képzéseken...

Más levelező szakos képzéseken is megy a hiszti, hogy az ég el méri várni, hogy a diákok tanuljanak?

Figyelt kérdés
Szociológia alapképzés levelezőn. Az évfolyam 3/4-e rendesen fel van háborodva ha a tanár el meri várni a tananyag ismeretét. Nem is értem mire számítottak?? Megy a szidkozódás hogy köcsög egyetem gonosz tanár. Akkor mire számítottak? Mert munkájuk van vagy családjuk a semmire odaadják a diplomát vagy mi?? Még csak az első félév de már elviselhetetlen a hangulat és kezd a kedvem elmenni az egésztől azért mert ilyen emberek vesznek körül.
2018. nov. 11. 00:11
 1/5 A kérdező kommentje:
*hogy az egyetem el meri* elnézést kerek elírtam véletlenül
2018. nov. 11. 00:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan azt hiszik a levelező tagozat vmi leegyszerűsített izé. Sokan ezért is nézik le. Pedig ugyanazt szükséges tudni, mint a nappalin, csak kevesebb kontakórával. Sokan sajna ezt felreértik. Sokan pedig nappalin is ugyanezt csinálják. De nem csak egyetemen középiskolámban, sőt általánosokban is hallottam már olyat, hogy roszz a suli, mert tudni kéne valamit, s gonosz a tanár, mert visszakéri a tananyagot (volt olyan, aki csak annyit, amit elmondott, de meg igy is "szörnyűséges" volt).
2018. nov. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tarts ki, a hőzöngők vagy el fognak hallgatni vagy lemorzsolódnak az első vagy második vizsgaidőszak után. Jártam már levelezős képzésre, s tipikusan a fele marad meg csak egy év után, mert a többi rájön, hogy nem akar vagy nem tud elegendő energiát és időt belefektetni. Sokan nem gondolják végig, hogy főállású munkahely és család mellett nem olyan egyszerű egy vizsgaidőszakot túlélni. Különösen azok, akiknek eddig az oktatás egy gyenge középiskolát jelentett, ahol kevés tanulással el lehetett lébecolni. Addig is, mig a hőzöngők eltűnnek, ülj be az első sorba és ne érdekeljenek a többiek, csak a tanár és a szociológiai kérdések. Ha nem jó a társaság, ne hagyd, hogy elvegye a kedved, nem értük vagy az egyetemen, hanem a tudásért.
2018. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Azért meghallgatnám a másik felet is, hogy pontosan mi a baj, ez így kissé túlzónak tűnik, és ilyenkor általában az egyik vitapartner ki szokott hagyni valami lényegeset.


Amúgy szerintem az az egyik félreértés, amire az első válaszoló is célzott, hogy a diákok azt hiszik, a levelező ugyanaz, mint a nappali, csak tömbösítve hétvégén. Ezt a sulinak és a tanároknak is tudatosítaniuk kéne már az elején, hogy nem erről szól a dolog.

2018. nov. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó nem tudok abban segíteni hogy meghallgasd őket de a lényeg annyi amit leírtam, ha elhiszed ha nem. Ha nincsenek zh kérdések akkor a tanár szemét mert hogy várhat el ennyit ha vannak kérdések akkor miért csak a kérdések miért nincsenek hozzá válaszok is mert neki nincs ideje elővenni az anyagot hogy választ írjon rá. Eddig 3 zh alatt szinte mindenki puskázott is ráadásul és a fele még a könyvtár közelében se járt.
2018. nov. 11. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!