Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek gáz bölcsésszakon...

Szerintetek gáz bölcsésszakon tanulni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 20. 18:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom gáznak
2018. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
1%
többre értékelem a mérnöki szakokat.. de ha humán vagy akkor nincs mit tenni..
2018. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Már miért lenne gáz?
2018. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Lenézet? Igen.

Gáz? Nem.

Totál haszontalan? Nem.

Sokan azt hiszik értelmetlen? Igen.

(Vicces lenne a világ, ha csak mérnökök, informatikusok meg ilyenek lennének. Vki árulja má el, hogy ugy mégis hogyan működne a társadalom?)

2018. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 nemaRendőrség ***** válasza:
27%

Volt egy bölcsész, egészpontosan anglisztikás barátnőm anno.

A 9gag-et kilenc gagnak mondta, azóta nem tudom komolyan venni a bölcsészeket.

2018. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
5%

"Vicces lenne a világ, ha csak mérnökök, informatikusok meg ilyenek lennének. Vki árulja má el, hogy ugy mégis hogyan működne a társadalom?"


Nem igazán gondolom, hogy létezik olyan nem nyelvszakos és nem pszichológiai bölcsész munkakör amit egy mérnök vagy orvos ne tudna lazán betölteni.

2018. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Sokan le fognak nézni, ha bölcsészetre mész. De ettől még nem lesz gáz!

Ezek mind bölcsészszakok (bár már mesterszak), de mások szerint semmire sem jó, s ők is simán megcsinálnák mérnökkent, matematikusaként meg ilyenekként.

[link]

2018. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 nemaRendőrség ***** válasza:
35%

Nem csinálnám meg, mert semmi értelmét nem látom a 90%ának. Maradék 10 még oké, de ilyen amerikanisztika meg monglosztika, bizánci tudományok szakoknak mi értelme van?

Ha idejön az amcsi hogy vegyen egy gyárat akkor hotdogot adjunk neki gulyásleves helyet, meg ne szeptember 11én hívjuk mert Mária búcsú van akkor nálunk a telepen?

2018. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

69% én bölcsész vagyok és az én munkámat tutti nem tudnád megcsinálni, mert

- nem tudsz ókori nyelveket

- ezért nem tudsz forrásokat se olvasni eredetiben

- nem értesz a szövegkritikához, filológiai kutatáshoz

- nem olvastál szakirodalmat

- fogalmad sincs a történelmi, régészeti, antropológiai, nyelvészeti, irodalmi, vallástörténeti kutatásokról

... magyarul lila segédfogalmad sincs semmiről, amihez egy bölcsész ért.


Én ellenben simán csinálom egyes (informatikus) mérnökök munkáját, mert például tudok programozni, és szakirányú végzettség nélkül is lead architect voltam multi cégeknél.


Továbbá nem nagyképűsködöm olyannal, amiről lila segédfingom sincs.

2018. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha azért tanulsz bölcsész szakon, mert pontosan tudod, mit szeretnél csinálni, és ahhoz az adott bölcsész szakot kell elvégezned, vagy ha törik, ha szakad, te mindenképpen az adott tudományterülettel szeretnél foglalkozni, akkor nem, nem gáz. Akkor gáz, ha csak azért tanulsz bölcsész szakon, mert semmi konkrét célod, elképzelésed nincs, és csak el akarod odázni a munkakezdést. Ez a hozzáállás azonban minden más szakon is gáz, nem csak a bölcsészeknél.
2018. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!