Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak a jó tanulók mennek...

Csak a jó tanulók mennek egyetemre?

Figyelt kérdés

Vagy szakmunkásból, szakközépből is?

Mivel nálunk itt a gimnáziumban majdnem mindenki megy, én meg nem vagyok valami túl jó tanuló, nem tudom eldönteni, hogy menjek e vagy nem.



2018. dec. 8. 21:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Van aki egyetemen kezd el kibontakozni, mert "későn érő" típus. Bárkinek érdemes megadni az esélyt szerintem
2018. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Ne azért menj, mert "illik". Gondolkodj, milyen munkában éreznéd jól magad, mert ez a legfontosabb. Persze az sem elhanyagolható, hogy abból a munkából meg tudsz-e élni. Ha ezt sikerült eldöntened, nézd meg, milyen tanulmányokat kell folytatnod hozzá. Szakmunkásból (egy ideje ezt középiskolának nevezik), mivel nem ad érettségit, nem lehetséges egyetemre menni.
2018. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szakközépbe jártam, még meg is buktam egyszer úgy, hogy évet ismételtem. (Nem vagyok rá büszke, de nincs mit tenni már)

Most mégis egyetemen vagyok, szeretem és jól is megy.


Sokat hibáztam de próbáltam a hibáimat kijavítani és jó útra terelődni.

2018. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Akinek van érettségije, s elég jó, hogy meglegyen a pontja. Szakgimiból nálunknis ment az osztály nagy része. De csak akkor jelentkezz, ha tényleg akarod. Nem kell csak, mert mindenki más...
2018. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

És mit tanulsz az egyetemen?

Mert én már vagy egy éve ezen töröm a fejem és nem tudok semmi mellett elhatározódni, egyszer ez, egyszer az, nem tudom mit szeretnék csinálni.

2018. dec. 8. 21:29
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

Leget furcsán fog hangzani, de a gimusek hullanak jobban az egyetemen....


Szakközépből általában szakirányba tanulnak tovább, tudják hogy mit vállalnak be, max annyi hogy 1-2 megbuknak matekból.


Gimiseknél sokszor van, hogy azt se tudja hogy mit is csinál az, aminek tanul. Na meg persze a "múcsaröcsögei gimiben full 5ös voltam és az érettségit is letettem 4-5re szóval nemjárok be az előadásokra" buknak ki

2018. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy egyetemen főleg első félévben hihetetlenül sokat számítanak a középiskolás alapok. Így sokan hiába szeretnének tanulni, ha egyszerűen nincs meg az alapjuk, egyetemen nem fogják elkedeni azt magyarázni, ami egy emelt szintű érettségiben elvártható. Persze ettől még lehetsz szorgalmas bla bla de a vége az, hogy először kitesznek államiról majd az egyetemről (vagy előbb mész el magad) ezért nagy kár, hogy nincs felvételi. Ez főleg a mérnökszakoknál probléma, ahol a jelentkezők alacsony száma és a munkaerőpiaci hiány miatti alacsony pontok miatt boldog-boldogtalan bekerül, úgyhogy aztán csak győzzék kiszórni a népet.

Lehet egyet nem érteni, gondolom valamilyen szinten egyetem függő is, nekem ez személyes tapasztalat (BME)

Szóval nagyon gondold meg, hogy ne legyen elvesztegetett idő az egyetem.

2018. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Én gimis voltam, de még olyanok is jelentkeztek tőlünk egyetemre akik végig bukdácsoltak. Szakközépből is szoktak menni, sok ilyen ismerősöm van, szakiskolából viszont nem tudnak, mert nem ad érettségit. Ha esetleg pluszban azt megcsinálják tudnak menni, de szerintem még így is kevesen mennek szakmunkás után később egyetemre (biztos van ilyen is azért).
2018. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%

Mi az hogy


"Vagy szakmunkásból, szakközépből is?"


Szerinted a szakközepesek nem lehetnek jó tanulók?


Elárulom, ha egy szakközepes a szakmájának megfelelő irányban tanul tovább egyetemre, sokkal jobb, mint gimnáziumból laikusan, nulla szakmai ismerettel.

Hiába csinálsz meg gimnazistaként egy érettségit (amelynek most már alig van szinvonala) ha a szakmához teljesen hülye vagy és nincs hozzá érzéked.

2018. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
Most nem értem, a 9-es válasz miért lett lepontozva. Ilyen sok a tudatlan itt?
2018. dec. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!