Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak a jó tanulók mennek...

Csak a jó tanulók mennek egyetemre?

Figyelt kérdés

Vagy szakmunkásból, szakközépből is?

Mivel nálunk itt a gimnáziumban majdnem mindenki megy, én meg nem vagyok valami túl jó tanuló, nem tudom eldönteni, hogy menjek e vagy nem.



2018. dec. 8. 21:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
43%

"így elenyésző matematika és fizika tudással rendelkezik, amit borzasztó nehéz behozni."


Az olvasás -és szövegértés megy neked még egyáltalán? Mert leírtam, hogy szakközépiskolában is van fakt. Lehet emelt szinten érettségizni fizikából és matematikából is. Mit nem értesz ezen?


"Több év rendes gyakorlás kell, hogy egy problémamegoldó képességet magára szedjen az ember, amit nem lehet 14 hét alatt behozni."


Hát igen, és aki technikumból megy felsőoktatásba annak nyilván előnye van, és amit te problémaként emlegetsz az egy gépésztechnikusnak nem biztos hogy az, ellenben a szakmai tudással nem rendelkező gimnazistákkal...



"Még jóformán át se vették az analízist, de már a 2-3 héten integrálokkal,deriváltakkal dobálóznak egy valag tárgyon."


Ebbe is bele kell lendülni. Aki ismeri a vonatkozó szakirodalmat, vagy bemegy a könyvtárba és kiveszi a Bárczi Barnabás-féle Bólyai könyveket, vagy a Scharnitzky Viktor féle differenciálegyenletek c. könyvet, annak nem lesz különösebb problémája.



"Egy valamire való gépészmérnök pedig nem fog a vasporban fulldokolni illetve az eszterga előtt napi 8 órát állni. Az a technikus feladata..."


Látszik, a gépész szakmához full zérus az affinitásod. Vaspor ott van, ahol mondjuk egész nap flexelnek. Esztergálásnál nincs semmiféle vaspor, csak forgács, ami egy gyűjtőtálcába távozik.


És egyébként a technikus feladata sem az, hogy egész nap a gépen dolgozzon. A technikus feladata a gyártóműhelyben végzett munkálatok szervezése, irányítása, a gyártási dokumentációk, úgy mint a művelettervek és a műveleti utasítások kidolgozása, a munkavédelmi szabályzatok betartatása.

De kár ezt részleteznem, látszik hogy még soha nem jártál egy esztergaműhelyben, mert akkor nem írnál ilyen butaságokat...

2018. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"amit én speciel pont nem fogok alkalmazni (más különben biztosan), mert épületgépészes szakirány mellett döntöttem,"


Kár előre kijelentéseket tenned. A mai, egyre inkább a változatosságot megkövetelő ipari igények mellett soha nem lehet tudni, hogy a CNC-s ismereteid mikor jönnek majd jól.


"De amit a #19-es is ír (aki a 11-es) "


Nem ugyanaz a két válaszoló, ha a százalékokat megnézed, erről magadtól is rájössz.

2018. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Tesóm gépészmérnök lesz, úgy, hogy 3-as volt szakközépben és egyáltalán nem tud helyesen írni, "hallód, lenyukszik, örűlők" stb.


Én 12 évig kitűnő voltam (nagyon nehéz gimi), azt sem tudtam mi az a számvitel, meghúztak párszor, elkönyvelt a tanár hülyének, hiába volt meg a többi tárgyam, úgyhogy otthagytam...

2018. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!