Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A történelemtanárok (közül...

A történelemtanárok (közül sokan) miért támogatják saját tantárgyuk leépítését?

Figyelt kérdés

Több interjúban, cikkben mondják el, hogy nem kell az „egész” világtörténetet tanítani, elég csak néhány csomópontot. Sőt, igazából nem is kell tanítani, hiszen úgysem olvasnak a tanulók, ezért jobb a filmnézés az eddig szokásos módszereknél. Lányokat arra biztatnak, hogy pl. próbálják ki, hogyan sminkeltek 90-100 évvel ezelőtt, a fiúk pedig számítógépen játsszanak városszimulátorosdit. (Ekkora már teljesen felment bennem a pumpa, és megírtam a szerkesztőségnek, hogy talán minden ökörségnek nem kellene teret/tért adni.)


Ebben az országban mindenki megbolondult?


2018. dec. 10. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Angliában már régóta választható tantárgy a történelem. Francia, földrajz és a töri közül választhatnak a diákok. Viszont a történelem óra az náluk úgy néz ki, hogy csak a saját történelmüket tanítják évekig folytatólagosan. Itt gondolok például London szemétben úszására, Amerika gyarmatosítására, Indiánok, aranyláz, de valamiért a vietnámi háborút is tanítják, sőt az az egyik érettségi anyag.

Egyik világháborúról sem esett szó soha.

Én amondó vagyok, hogy elég az adott ország történelmét tanítani, legfeljebb még a világháborúk, de nem kell túlzasokba esni. Én alapból imádtam a történelmet, de a magyar oktatási rendszer megutáltatta velem már általánosban. Írjál 6 oldalt 45 perc alatt, úgy hogy a tanár közben mondja a tananyagot, és figyelni sem tudsz, meg tanulj meg 85 darab évszámot hónapra és napra pontosan, még az ilyen haszontalan senkit nem érdeklő csornai csata dátumait is.

2018. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert frusztráltak, szenvednek, és az elismertségük a béka popsija alatt.


Magyarország nagyon-nagyon meg fogja szívni azt, ahogyan a tanáraival bánik.

2018. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!