Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albèrletben èlni?...

Mono11 kérdése:

Milyen albèrletben èlni? Sokan èlnek albèrletben ès mièrt nem sajàt otthonukban?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert nincs saját otthonuk.Hogy lehet ilyen kérdést feltenni .Próbáld ki,annak minden mozzanatát át fogod érezni.
2018. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem jó, mert nem csinálhatsz semmit. Pl nem vehetsz bele légkondit, mert azt be kell szerelni sok pénzért, és az ugye nem a te lakásod... Nem fúrhatsz fel egy polcot, mert akkor úgyis magaddal viszed majd, a lyuk meg ott maradna a falban. Nem csinálhatsz semmit kb... Időnként feljön a tulaj, megnézi, minden rendben van-e. Állatot csak akkor tarthatsz, ha ők megengedik...

Ideiglenesen jó amúgy, amíg az ember fiatal, de hosszú távon túl sok a kötöttség.

2018. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább csak Magyarországon szokás ennyire félni az albitól. Pedig fiatalon nem rossz megoldás. Egy saját lakás fentartás nem könnyű, ha pedig költözik az ember, akkor adhatja el a lakást. Én most váltottam munkát, napi 2 órát utazok, ha albiba lennék, csak keresnék egy másikat közelebb. Lakást viszont jóval nehezebb eladni..
2018. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen az első kommentet,ne vàlaszolj ha nem tetszik a kèrdèsem .Nos èppen ebben a cipőben ,jàrok èn is csak kivàncsi lettem volna hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ès hogy jutottak ők is idàig.csak ennyi ...
2018. júl. 30. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Mert ez egy szolgáltatás, nem csak maga a lakhatás.

Piszok sok munkával jár egy lakást fenntartani, van 5 közmű, meg még 3-4 szolgáltató, mind követel valamit, és annak eleget kell tenni, ügyintézni, felújítani, berendezni, stb.

Hozzánk pl. 1 hónapon belül 3x jött csak az ELMŰ órát ellenőrizni (most vettük a lakást), meg még kötelező villanyvezetékfelújítás is van, mert öregek a vezetékek a Társasházban, így a közös képviselet és a kivitelező is állandóan megkeres, hogy emiatt mikor kit hova kell beengedni, mikor milyen munkálatoknak kell a lakáson belül, vagy a zárt folyosón belül lehetőséget biztosítani. Kilyukadt a bojler is, most ezt a témát járjuk körül, kérünk be árajánlatokat, nézzük, milyen szempontok szerint válasszunk új bojlert, szerelőt, majd festőt, mert a fal is rozsdás lett a kifolyt víztől.

A bérlőnek nem kell ilyenekkel foglalkoznia, a bérleti díjat annak fejében is fizeti, hogy ő csak egy kész lakásban csak lakjon, belül a készbe.

2018. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

"ha pedig költözik az ember, akkor adhatja el a lakást. Én most váltottam munkát, napi 2 órát utazok, ha albiba lennék, csak keresnék egy másikat közelebb. Lakást viszont jóval nehezebb eladni.."


A legtöbb esetben jobb saját lakást vásárolni. Az alap tőkét nem nagy dolog összeszedni, persze így is pár embernek elérhetetlen (azt megértem), majd a törlesztő részletek kb olyan szintűek mint egy albérlet ára.


Ha tovább kell állnod, akkor kiadod a lakásodat és azzal fedezed a hitelt vagy közel kerüsz hozzá és kifizeted az albérletet a következő helyen... Ha meg már teljesen a tiéd a lakás, akkor alig lesznek lakhatási költségeid.


Akár el is adhatod, ahogy mondtad.


Meg persze általánosságban beszélve egy viszonylag jó, megbízhatóó befektetés. Az értéke általában az inflációval együtt mozog, sőt gyorsabban is.


Ha a piacon történik egy nagyobb zavar. Pl.: Összeomlanak az árak, akkor az éveken belül stabilizálódik, csak az veszít pénzt rajta, akinek kell a likviditás és kénytelen eladni.


Meg szerencsére az ingatlan ár változások az albérlet árakat kis mértékben vagy egyátalán nem befolyásolják csak drasztikus esetekben fordulhat elő.


Mi is Gödöllőn kiadtuk a lakásunkat és felköltöztünk Budapestre az V. kerületbe albérletbe, mert az volt kényelmes számunkra. Persze pesten többet fizettünk, de így is minimálisak maradtak a költségeink.


A későbbiekben vissza költöztünk a saját lakásunkban, mert Budapest belvárosában elmultak azok a dolgot, amit miatt felköltöztünk.


Szóval nem igaz, hogy mobilisabb az ember ha csak bérel. Sokszor anyagilag sokkal kifizetődőbb és biztosabb ha van saját ingatlanja az embernek és továbbá is mobilis tud maradni.


Szerintem sokan azért élnek albérletben, mert ezt nem fogják fel vagy éppen nem engedhetik meg maguknak.


Pl.: Rengetegen vannak, akik ha nem is hónapról hónapra élnek, ahogy összegyűlik X megtakarítás rögtön elköltek új telefonra, laptopra vagy ruhákra és egy olyan élet szinvonalon élnek, amit épp hogy csak fenntudnak tartani, amibe ha valami hiba történik rögtön mindenük oda lesz vagy éppen olyan szinten költekeznek pénzügyileg értelmetlen dolgokra, hogy az anyagi fejlődésük vagy stagnálni fog vagy mikroszkópikusan nőni és ezek az emberek, akik nem engedhetik meg maguknak....

2018. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert ha holnap akarok költözni akkor az albihoz 400.000ft kell a lakáshoz meg 23.000.000ft. Ugye milyen érdekes??
2018. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

7: De az nem hétfőn derül ki, hogy keddtől lakni kell valahol, hanem mindig is lehetett tudni, hogy egész életünkben lakni kell valahol.

Nem ez az indok tehát.

2018. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Én nem érzem azt a nagy macerát a saját lakással. Nyilván az elején, az átírásoknál volt ügyintézni való, de azóta gyakorlatilag semmi.

A víz, villany és a tv-net csoportos beszedésre van állítva, így csak az sms-t kapom arról, hogy ki lett fizetve, a közös költséget utalom, de csak azért, mert hülye a közös képviseletet ellátó cég és nem akarom, hogy csak úgy lenyúlhassa a lóvét a számlámról ellenőrzés nélkül.

A hitel törlesztőrészlete és a lakástakarékok szintén "eltűnnek" a számlámról.

A mérőolvasás nem nagy cucc, csak a hideg vízmérőnk van a lakáson belül (évente egyszer olvassák), a többi mind leolvasható a lépcsőházból, nem kellünk hozzá.

Négyévente a kötelező mérőcserék 1-2 óráját kibírjuk, akkor is nekem kellett otthon maradnom és beengednem a szerelőket, amikor albérletben laktam. A költségeit ugyan nem én álltam, de az is igazán kibírható.

Felújítottuk mielőtt beköltöztünk, egy-két nagyobb és drágább bútor darab maradt későbbre, amire már nem volt pénzünk, de ha ez is meglesz, akkor igazából jó darabig nem kell belülről hozzányúlni. Kívülről szintén jó állapotban van.

Amennyit pluszban költeni kell rá, azt egy albérletben simán többszörösen kifizeti az ember bérleti díjra Budapest környékén, szóval én csak előnyét látom a sajátnak.

Ha pedig valamilyen okból menni akarunk innen, akkor én is azt a lehetőséget választanám, hogy kiadom és a bérleti díjból megyek albérletbe, vagy veszek egy másikat. Helyet viszont úgy választottunk, hogy a jelenlegi hitelünk kifizetéséig biztosan ne kelljen sehova mennünk (6-7 év). Utána már könnyebben ugrál az ember.


Engem mindenesetre megnyugtat, hogy saját. Azt csinálok benne, amit akarok, olyanra festettem a falat amilyenre akartam, úgy bútoroztam be, ahogy akartam, olyan állatot tartok, amilyet szeretnék, oda fúrok lyukat, ahova akarok... Szerintem albérlet után baromi jó érzés így hazamenni.


Aki albérletben él, az nyilván többnyire kényszerből él abban. Nincs meg az önereje és egyre nehezebben tudja összegyűjteni, mert az albérletek egyre drágábbak, cserébe a lakások is, tehát baromi messzire kerül a megtakarítási lehetőség az önerő összegétől.

2018. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat igen hasznosak .
2018. júl. 31. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!