Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, ha a matektanár meg...

Ádám95 kérdése:

Normális, ha a matektanár meg akarja buktatni az osztályt?

Figyelt kérdés

A párom matektanára (korábban igazgató volt) olyan feladatokat ad nekik, hogy egyszerűen még én magam sem értem, pedig 2 éve érettségiztem és jó voltam matekból. Az osztály több tagja is menne emelt matekra, de volt aki visszalépett, mert még a középszintűt se értette meg.

Az egyik szülő volt is a tanárnál, de csak annyit ért el, hogy még jobban elkezdte szivatni a gyerekét!

Kérlek segítsetek!

Mit lehetne tenni a tanárral?


2018. dec. 11. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
nem lehet hogy rászolgáltak valamivel?
2018. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem normális. Tiltakozzatok az igazgatónál.
2018. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Írj egy példafeladatot légyszíves. Lehet, hogy te nem tudod megoldani, de ha nekik leadták anyagban, akkor elvileg meg kell tudniuk oldani.


Egyébként nálunk anno volt, hogy 30 fős osztályban 20-at buktatott meg a matektanár utolsó évükben és a poén az, hogy jogosan, mert nem tanultak. Azóta úgy hallom helyi legenda lett belőle a suliban.

2018. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Kíváncsi lennék én is egy példafeladatra. Mi okozhat nehézséget.

Az nem lehet, hogy jobban kéne tanulni, többet gyakorolni?

Mert aki emeltre megy, attól elvárható.


De várjuk a példát.

2018. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha az osztályod nem tanul semmit se, akkor normális hogy bukik az osztály. (az nem hívatkozási alap hogy tavaly jó voltam matekból most meg bukok, mert nem ismerjük a tavalyi tanárodat).

Ha a diákok rendesen tanulnak es mondjuk a tanár csak szívatja az osztályt akkor nem normális. Ebben az esetben keressétek meg az igazgatót, tanfelügyeletet vagy az oktatási hivatalt.

2018. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szolgalelkűek országában nincs semmi meglepő abban, hogy sokan automatikusan a tanár mellé áll, megszoktuk.


A leírás alapján tipikus zakkant matektanárral van dolgunk, ahogy kissé beledilizett abba, hogy az alapműveteken kívül a matek az ÁTLAG embernek nem jó semmire, így keménykedik kicsit.


Nekem is volt iylen matektanárom gimiben. Állítólag főiskolai tanár volt előtte, rohadtul nem érezte, milyen szinten kéne oktatnia, rengetegen bukásra álltak, páran buktak is év végén.


Őt szerencsére kirúgták év végén.


Nem tudom, mit lehet tenni. Bepanaszolni igazgató, panaszt tenni akinél csak lehet.

2019. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dq ***** válasza:

Miért ne buktathatna meg mindenkit?

Osztály összebeszélne hogy senki nem tanul semmit, és akkor meg se lehetne buktatni őket?


NEM!

A buktatás az az egyén teljesítményén kell álljék, és nem a kollektíváén!

2019. febr. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!