Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem jogi karát...

Melyik egyetem jogi karát válasszam? (ELTE ÁJK vagy PPKE JÁK)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, jogi pályán készülök továbbtanulni. Egyelőre az ELTE és a Pázmány jogi kara között vacilálok. Amiket hallottam, azok alapján a Pázmány a szimpatikusabb, viszont minél több véleményre vagyok kíváncsi, hogy a legjobb döntést hozhassam. Melyik lenne a legjobb választás?

(Ezt nem egy újabb ELTE-Pázmány vitakérdésnek szánom, tényleg csak tájékozódni szeretnék és a releváns érvekre/véleményekre lennék kíváncsi. Valamint az sem igazán visz előbbre, ha a kedves válaszoló arról oktat ki, hogy miért ne menjek jogra. Az irányvonal már el van döntve, a konkrét hely a kérdéses :) )



2018. dec. 13. 21:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
21%
Ez lényegtelen. A jogász szakmáról beszélgetünk. Tagadod talán, hogy sznob++ szakma?
2018. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
En azt is ajanlanam hogy nezd meg a 2 egyetem mintatantervet es amelyik szimpatikusabb az is segithet a dontesben, egyik baratnom ezalapjan valasztotta ki az egyetemet. :)
2018. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
71%
Lényegtelen? :D Nem nézem le a bölcsészeket, de általában ők szoktak ilyeneket írkálni, sőt, a diploma nélküliek is. Kit érdekel, hogy sznob szakma? Ez az irány érdekel, vannak céljaim az életben. Ez a legjobb, mikor szidnak egy adott szakmát, mert az életben valamilyen szinten elnyomottnak érzik magukat....
2018. dec. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
19%
Egy szóval se mondtam, hogy baj, hogy sznob szakma. Ez egy érvelés része volt. Sznob szakma, ezért az ELTE-t érdemes elvégezni. Ahogyan például pszichológiából is. Ez nem azt jelenti, hogy más képzések (Pázmány, Pécs, Debrecen stb.) ne lennének jók. Csak azt, hogy a legjobb a legjobb helyre járni.
2018. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, én elég sok ügyvédet, közjegyzőt, végrehajtót kérdeztem meg (sőt, egy fiatal országgyűlési képviselőt is) és mindenki azt mondta, hogy teljesen mindegy, hogy a kettő közül melyik. A legtöbben hozzátették, ha nem vagyok annyira szorgalmas, hogy bírjam, hogy szivatnak a vizsgákon, akkor inkább a Pázmány. Most itt vagyok a PPKE-n és mindennel elégedett vagyok (kivéve, amit az egyik előttem levő is megfogalmazott, de így is nagyon sok buli van, ahol lehet ismerkedni).

Egyik legjobb barátom ELTE jogra jár és nyugodt szívvel állítom, hogy első évben a római jog és a latin nyelv oktatása is színvonalasabb a Pázmányon, és ez nem önpromó akar lenni, hanem a tapasztalatokból mondom (nálunk az előadó gyakran összetűzésbe is keveredett a Földi-Hamza párossal). Első évben pedig a Római jognak nagy fontossága van, hogy megkedvelteti-e a hallgatókkal, vagy sem.

Az elhelyezkedés pedig egyszerű, nyílván az ismerettségtől is függ, de átlagban azért 3.-4. évben már lehet dolgozni suli mellett (inkább 4., mert 3. a legnehezebb év).

2018. dec. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
36%
Ja és ez is őrültség, hogy sznob szakma, ezért az ELTE...nem, pszichón sem az ELTÉ-n a legjobb a képzés, ezért nem is “érdemes” csak ezért ott csinálni. Pont ez az említett hülye “magyar” felfogás.
2018. dec. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
36%

"A legtöbben hozzátették, ha nem vagyok annyira szorgalmas, hogy bírjam, hogy szivatnak a vizsgákon, akkor inkább a Pázmány."


Mi következik csupán ebből az egy állításodból?


(a) A Pázmányra kevésbé szorgalmas diákok járnak

(b) a Pázmányra azok járnak, akik nem bírják az ELTE-t

(c) az ELTE-n nehezebbek a vizsgák ("szivatnak")


Lefordítom: az ELTE-n magasabb a színvonal, szorgalmasabbak és jobban felkészültek a keményebb vizsgákra.


Szerinted melyik akkor az értékesebb papír? És mit fognak mondani azok, akik a keményebb, nehezebb egyetemet végezték el szorgalmasabb, jobban felkészült diákként – azokra, akik nem bírták a nehéz vizsgákat, nem annyira szorgalmasak és a könnyebb utat választották?

2018. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
34%

Pont a pszichológia a másik sznob szakma, ahol van egy szigorú rangsor (ELTE - Debrecen - Pécs - többiek), és a többség az "ELTE vagy semmi" algoritmust követi a felvételin. Több ismerősöm is kizárólag az ELTE-t jelölte meg egyetlen lehetőségként a felvételin, mondván, hogy inkább elmegy au pair-kedni Svájcba egy évig, de nem fog a Pázmányra/Károlira járni.


Lehet, hogy "őrültség", de ilyen a sznobizmus, és ez a legtöbb szakmában jelen van: BME vs. Óbudai, ELTE-PPK vs. többiek, ELTE-AJK vs. többiek, ELTE-BTK vs. többiek, BCE vs. BGE vs. többiek stb.

2018. dec. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több csoporttársam, ismerősöm is átment a Pázmányra mert nem bírta az ELTE-t. Nálunk nem sikerültek sorban a vizsgái, pedig készült rájuk, Pázmányon 4-5 lettek a vizsgái, szeret ott lenni. Úgy nyilatkozott róla, hogy míg nálunk sokat tanult és bukott vagy éppen átcsúszott, addig ha Pázmányon tanult mindig jó jegyet kapott, sokkal humánosabbak, stresszmentesebb volt neki.

Az ELTE-n a római jog és latin oktatása jó, jól megtanulod az alapokat ott, anno mi 30-40-en mentünk vizsgázni egy nap, ebből 10-14-en jutottunk el a beugró után szóbelizni, ahol volt, hogy 1-2 óráig is benn voltunk mert mindent alaposan kikérdeztek, sokszor a latin tudásunkat is felmérték. Ismerek több embert, akinek a római jog és más egyéb tárgyak miatt szűnt meg a hallgatói jogviszonya az ELTE-n, a Pázmányon pedig boldogan befejezte a tanulmányait, egyszer sem bukott.

2018. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
49%

55%-os...nem hinném, hogy ez egy helyes következtetés. Én ezalatt az indokolatlan buktatásokra gondoltam, de gondolj amire szeretnél. Van egy pár ismerősöm, ügyvédek, parlamentben hivatalnokok, ogy képviselők. Sokan ott is végeztek és ők jobban ajánlják, mint az ELTE-t.

Nem az ELTE-t húzom le, csak gyerekesnek tartom ezt a hozzáállást

2018. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!