Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem jogi karát...

Melyik egyetem jogi karát válasszam? (ELTE ÁJK vagy PPKE JÁK)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, jogi pályán készülök továbbtanulni. Egyelőre az ELTE és a Pázmány jogi kara között vacilálok. Amiket hallottam, azok alapján a Pázmány a szimpatikusabb, viszont minél több véleményre vagyok kíváncsi, hogy a legjobb döntést hozhassam. Melyik lenne a legjobb választás?

(Ezt nem egy újabb ELTE-Pázmány vitakérdésnek szánom, tényleg csak tájékozódni szeretnék és a releváns érvekre/véleményekre lennék kíváncsi. Valamint az sem igazán visz előbbre, ha a kedves válaszoló arról oktat ki, hogy miért ne menjek jogra. Az irányvonal már el van döntve, a konkrét hely a kérdéses :) )



2018. dec. 13. 21:18
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
75%

Egy barátom küldte át, hogy mit szólok ehhez.... Van pár szavam, hátha ez kérdés gyötörne mégvalakit :) Pázmányon végeztem, a legjobb barátom meg velem szinkronban az ELTE-n, Kb. egal az eredmény. Mivel a kollégák közt is sok a tapasztalatom, így bizton állíthatom, hogy teljesen mindegy melyiket lövöd be. Sok közös tanárunk volt, és volt tárgy amit ott nehezebb volt abszolválni, ilyen volt a pénzügyi jog, nálunk meg a bünti volt ezerszer keményebben számonkérve. Ennek a két jogi karnak a diplomájával a zsebedben semmi különbség nem lesz bérképzésben, de elhelyezkedési esélyekben sem. Most nekem van három ELTE-n végzett három Pázmányos van egy Károlin végzett jogász kollégám, mind kb. egyformán keresnek. Indifferens volt a kiválasztásuknál, hogy hol végeztek! A személyiségük és a tárgyi tudásuk a lényeg. Dolgoztam már olyannal aki el volt szállva az Eltés papírjától, és kb. lesajnálta és lenézte a kollégákat, miközben önálló munkavégzésre alkalmatlannak bizonyult. Mondanom sem kell, már nem dolgozik velünk, és úgy tudom jópár helyen bemutatkozott, és most a summa cum laude diplomájával már csak a közigazgatás tudja fenntartani, mi több megkapta amit érdemelt, egy kiváló álligos nem jogász kolléga lett a főnöke :D... Olvastam határozatát, inkább no komment... Szóval értelmetlenek ezek az összehasonlítások, mert nem elég a jó előadást hallgatni, az anyagot meg kell tanulni, érteni is kell és tudni is kell hasznosítani. Ez utóbbiak mind szubjektív elemek... Ellenben az igaz, hogy Elte és a Pázmány - ha eltérő tárgyaknál is,- de rákényszerít, hogy megtanulj tanulni és megtanuld az anyagot, mert itt nem lehet csupán a bemákolva átcsúszni.

Van egy nagyon idős korosztály - ami eléggé megfogyatkozott már -, akinél az Elte az a gulyáskommunizmusból hozott tapasztalatokra építve a kizárólagos etalon, de ennek még elhanyagolható hatása sincs a munkavállalásra, sem a bérekre. Mivel ezek az emberek nincsenek a realitás talaján, hanem öntelt felhőcskéjükön lebegnek, szerintem irtózatos energiavámpírok, rettenetesen problémásak és körülményesek, hát küzdjenek vele csak a kedves ÖNTELT kollégák.

2020. júl. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
53%
#31-es köszi az összes közül a legkorrektebb választ (jövőre felvételizek :D)
2021. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!