Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem jogi karát...

Melyik egyetem jogi karát válasszam? (ELTE ÁJK vagy PPKE JÁK)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, jogi pályán készülök továbbtanulni. Egyelőre az ELTE és a Pázmány jogi kara között vacilálok. Amiket hallottam, azok alapján a Pázmány a szimpatikusabb, viszont minél több véleményre vagyok kíváncsi, hogy a legjobb döntést hozhassam. Melyik lenne a legjobb választás?

(Ezt nem egy újabb ELTE-Pázmány vitakérdésnek szánom, tényleg csak tájékozódni szeretnék és a releváns érvekre/véleményekre lennék kíváncsi. Valamint az sem igazán visz előbbre, ha a kedves válaszoló arról oktat ki, hogy miért ne menjek jogra. Az irányvonal már el van döntve, a konkrét hely a kérdéses :) )



2018. dec. 13. 21:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
38%

Érthető, hogy véded a mundér becsületét. Ugyanígy védelmezi a Kandós (Óbudais) a suliját a BME-vel szemben stb. Természetesen az ELTE-n "értelmetlen buktatások" vannak, szemben a Pázmánnyal, ahol nincs értelmetlen buktatás (mindenki átmegy, kedves és jólelkű). A Pázmány/Károli pszichológia "gyakorlatiasabb", "emberibb", mint az ELTE-PPK, ahol "túl sok az elmélet, kevés a gyakorlat" stb.


A gyengébb iskolák védekezései ezek. Bocs, hogy ezt mondom, abszolút kívülállóként, de felismerhető a minta. Amúgy mindennek van létjogosultsága, és én sem állítottam, hogy a Pázmány (Óbudai, Károli, BGE stb.) rossz lenne. Jó, csak nem a legjobb.


Mint egyetemi oktató meg állíthatom, hogy kevés idióta tanár kivételével nem értelmetlenek a nehéz szakokon a bukások, csak nagyon nehezek a tantárgyak.

2018. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%

Feladom :D

Nem állítom, hogy itt a legjobb a képzés (bár az egyik előadóm mindkét helyen tart előadásokat, vizsgáztat, ő szerinte jobb a Pázmány tanárok és diákok szempontjából), bár szerintem ezt nem is lehet így mérni. Ahogy a piacon sem foglalkozik ezzel senki, ezt pedig mindkét helyen végzett hallgatóktól, illetve munkaadóktól hallom.

Számomra egyértelmű, hogy egyéni szimpátia kérdése. Annyi kritikát tudnék a Pázmányról megfogalmazni, hogy a többség inkább konzervatív (és vallásos, de ez egy katolikus egyetem), mint liberális, ez engem néha zavar, de semmi több.

2018. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
57%

Én az ELTE-re járok, de vannak Pázmányos ismerőseim és ők maguk is bevallják, hogy az ELTE-t nem tudnák végigcsinálni. Ezt a munkáltatók is tudják és a legjobb irodákba álatlában az kerül be aki az ELTE-n végzett, ez pusztán tény. (Sok fiatal és öreg jogásztól hallottam ezt) Hazai és nemzetközi versenyeken is az ELTE nyer vagy ér el helyezést mindig. A római jog oktatás is elég magas színvonalú, a tankönyv, amiből minden elsős jogász tanul az ELTE oktatóinak munkája, szintúgy a magyar alkotmány/jogtöri. Nem beszeléve a polgári jogról, aminek a legkiválóbb oktatói az ELTE-n vannak.

Az meg, hogy az ELTE nehezebb és komolyabbak a követelmények nem feltétlenül rossz dolog. Miért dédelgessenek minket a tanáraink amikor az igazi jogi problémák, amik megoldására elvileg ki leszünk képezve ezerszer nehezebbek? Aki ezt nem bírja, az nem ide való.

2018. dec. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
56%
Pont emiatt a pökhendi, "kihanemén" hozzáállás miatt undorodnak sokan az Eltétől. Kérdezőnek gondolom eldőlt, de ha emberközpontúbb oktatásra vágysz, és nem arra, hogy egy-szerintem- túldimenzionált tárgy(romai jog) miatt bukdácsolj, akkor válaszd a PPKE-t. En negyedeveskent mar latom, hogy oke adott alapot, de nem hiszem, hogy ezen a targyon mulna a vilag🙂
2019. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
49%
Az ELTE-nek tényleg csak a neve nagy. Jogász szakra járok, a mögöttem ülő csaj mesélte, hogy ő az ELTE-n kezdte, de otthagyta. És nem azért, mert olyan nehéz volt, hanem mert pl a rómát és a latint úgy tanítják, hogy ledarálják az egészet, nem mondják el a latin szó magyar jelentését, csak ülnek bambán nézve a diákok előadáson. A csajnak már van 2 diplomája, és eléggé lelkiismeretes, szóval nem butuska, mégis bőgött, mert nem tanítják rendesen. A Pázmányon eléggé lelkiismeretesen adják le az anyagot, az oktató minden egyes szót kiejt, elmondja hogyan kell ragozni stb. Azért nehezebb elvégezni az ELTÉT, mert siralmasan adják le az anyagot, így meg hogy értse meg az ember? A való életben sokra megy az ember az ELTE diplomával, ha azt se tudja, hogy mi micsoda. Most jöhetnek az ELTE joghallgatók lepontozni, de akkor is ez az igazság... :D Ja, a munkáltatóknak meg tök mindegy, hogy melyik sulin végeztél. Tapasztalat. :D
2019. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
41%

Aki az ELTE-ről kibukik mindig azt mondja, hogy az oktató a hibás meg az egyetem de azt nem látja be, hogy ő a kevés az egyetemhez, illetve a hozzáállása.

Nekem is ment át több ismerősöm a Pázmányra nem azért lett ott tiszta ötös mert annyira leadják az anyagot, hanem mert amennyi tanulással, tudással az ELTE-n mondjuk a hármas szintet ütöd meg, az a Pázmányon már elég az ötöshöz is simán és hasonlóan, ami a Pázmányon kettes az az ELTE-n még az elégtelen kategória.

Az ELTE-n ráadásul jogi dogmatikai alapokat és jogi gondolkodásmódot is kapsz, más jogi egyetemeken meg inkább csak arra tanítanak, hogy ezt tanuld be meg ezt kell így csinálni a gyakorlatban, kitölteni stb. de hogy miért az a szabály és ha egy bonyolultabb jogi kérdésbe ütközöl ahol csak a jogi dogmatika adhat választ, na az már nem megy sokaknak. Nyugodtan nézd meg a nevesebb ügyvédi irodák jogászait egytől egyig ELTE-n végeztek legtöbb esetben.


Egy nívósabb helyen megnézik, hogy ki hol végzett és milyen eredménnyel főleg most, mikor már ilyen mértékben felhígult a jogi képzés Magyarországon. Lehet büszkélkedni, hogy te xy helyen summával végeztél de mindenki ismeri az egyetemek számonkérése közötti különbségeket, nyugodtan el lehet menni egy ELTE-s diplomaosztóra a végzős évfolyam kb. 5°%-a vagy kevesebb végez summával úgy, hogy eléggé jók jelentkeznek oda mindig, tehát jó az alapanyag.

2019. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
49%
Kesz, feladom. Aki ennyire egy fogyatekos es csak ugyanazt kepes hajtogatni, amit a nagypofaju sznob szaktarsai hoznak fel az elte vedelmere... megegyszer mondom, attol meg mert elso evben szetszivatnak es porig alaznak, meg a többi ev soran mint valami utolso senkikent kezeljenek, nem kell nagyon hülyének és lustának lenned. Nem csak a maradi, multszazadi hozzaallas miatt ekkora a bukási arány? Es egyaltalan milyen elmebeteg, nevetseges értékelési szempont, hogy az a szarabb egyetem, hol könnyebb bennmaradni?
2019. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
40%

Bocsi, de ahol a kevesebb tudásra is simán átengednek, illetve osztogatják az ötöst szerintem nem a szívatásról szól, hanem arról, hogy egy szakmai minőséget fenn kellene tartani és a követelményt is ehhez mérni. A magyar jogi képzés így is nulla nemzetközileg, mármint ami a követelményeket illeti (voltam külföldön tapasztaltam), az ELTE sem kiemelkedő ezen a téren, de ami más jogi karon megy sokszor az botrány.

Ezért tart itt ez a szakma ahol sajnos.

2019. szept. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
39%
Csak hogy megnyugtassalak, igaz, 3 eve vizsgaztam pl az elte altal magasztalt romai jogbol ppke-n es biztositalak, nem osztogattak az otost. Szigorú ertekeles mellett sikerul emberbarati hangnemet kialakitania a vizsgaztatoknak velunk. Es tudod lehet ugy is szinvonalat fenntartani, hogy nem alázunk porrá egy hallgatot, pl nem jol ejted ki az adott lex nevet, amit soha nem fogsz használni es ezert az egyért elküld a p..ba es megbuktat..(true elte story, ismerosom epphogy elkezdte es masodik mondata volt a vizsgan..)
2019. szept. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
40%
Engem sosem aláztak porig az ELTE-n, ezeket azok szokták előadni általában (kiindulva az évfolyamból, akik ezt hangoztatják), akik a lehető legkevesebb erőbefektetéssel szeretnének átcsúszni a vizsgán, aki tartja a lépést a követelménnyel attól ilyet nem hallasz. Amit te említettél esetet római jognál, igen, arra haragszanak, ha valaki beseggeli a római jogot és a latint úgy, hogy nem érti és az actiot például ne tudja hozzáegyeztetni az előtte álló szóhoz. Mi 1 évig tanulunk latint, a római jogot meg latin nélkül nem igazán lehet abszolválni, szóval elvárás lehet joggal, hogy a minimális latint alkalmazni tud a római jogban, azért ennyire ne könnyítsünk már mindent. Magyarországon egyébként is mérföldkővel könnyebb a jog mint tőlünk nyugatabbra és sokan még ezért is panaszkodnak, hogy nekik nehéz.
2019. szept. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!