Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme BTK szakra jelentk...

Van értelme BTK szakra jelentkezni? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Vagy Német vagy Japán szakon gondolkodom, inkább japán de nem tudom, hogy ezekkel el lehet e majd valahogy helyezkedni MA nélkül... vélemények?


Emelt német 70% és normál Töri 70%-al kell sajnos gazdálkodnom. Vagy jobban járnék egy okj-s képzéssel?



2018. dec. 20. 21:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne legél már ennyire élhetetlen... hasonló bölcsész diplomával, amikor még itthon dolgoztam, soha nem kerestem havi nettó 500 alatt, pedig az se ma volt! Oké volt mellette egy BGE-s kermarkom is.
2018. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kermarkal persze, 400+ pont bekerülni oda, míg egy japán szak 330-380pont... Német is ekörül van.
2018. dec. 21. 11:51
 13/15 anonim ***** válasza:
De nem a fizetős levelezőre. Amúgy a turizmus vendeglatas is megteszi japan melle, nagyonis.
2018. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a későbbi elhelyezkedés és a ponthatár között semmilyen összefüggés nincs?

Egyébként nem értelek. Te már eldöntötted magadban, hogy azt akarod tanulni, ami a piacnak kedvező, és nem azt, ami valóban érdekel. Innentől kezdve felesleges vitázni, szidhatsz nyugodtan bárkit, aki nyelvszakra ment, mert azzal szeretne foglalkozni, de ez valahol csak azt mutatja, hogy benned nincs meg az az elszántság, ami bennük valószínűleg megvan, ha már mesterre is mennek. És nyelvszakoknál, meg általánosságban a btk-s szakoknál ez nagyon fontos. Amióta ez a képzési rendszer van, senkiből nem lesz pszichológus, nyelvész, de szociológus se alapszakkal.

Ha nincs meg a további tanuláshoz a kitartásod, vagy motivációd, akkor ne válaszd ezt. Ennyire egyszerű.

2018. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ez most szép és jó amit leírtál, nagyon szépen megfogalmazott volt.


3+2 év Nyelvszakon, minimum, de ált 6-az. Az első 3 év az alapszak majd mester. Vegyük alapul a német szakot vagy az angolt, ha tolmácsnak mész, ha fordítónak túltelítettség van és nem lehet vele elhelyezkedni vagy csak ritkán. A fizetés is so-so. Tolmács 360k bruttó, Fordító 320k az átlag a fizetés.hu adatai alapján. Most ezért tanultál 6 évet egyetemen ami mellett nem igazán tudtál dolgozni vagy max csak hetente 12 órát mondjuk. Esetleg 16. Többet valszeg nem mert tanulni kell, a japánnál még inkább mert ott a rengeteg kanji.


Érettségivel én most keresek közel 200e nettót, most elmegyek egyetemre, főiskolára 6 évig ennek a töredékét keresném az alatt. (ösztöndíjakat nem számolva.) tegyük fel 60e havonta amit így meg tud keresni. 6x12x60=durván 4.1 Millió míg ha dolgoznék az 14 Millió, 6 év alatt míg tanulok egyetemen az 10 millió ami kiesik. És ez csak egy Nyelvszak + mester amivel kb 80 bruttóval keresnék többet. Ehhez még vegyük hozzá a Kereskedelem marketing szakot vagy vendéglátás, turizmust mester helyett, na azzal már inkább meg érné ha tényleg lehet vele 500 nettó megkeresni. De magával nyelv szakkal nem ér az ember semmit, ha legalábbis ilyen tucat szakot csinál mint angol, német ritkább nyelveknél persze már más. Angol és Német B2-es nyelvvizsgám megvan, németet rühellem, angolt imádom de azt csak hobbiból tanultam meg. A japán lenne az ami érdekel mert imádom a kultúrát, tájat és a nyelvet.


Viszont nekem azt is figyelembe kell vennem, hogy nem vagyok 18-20 éves. Jövő augusztusban leszek 25, mire végeznék a 2 szakkal addigra már 31-32 éves lennék nulla tapasztalattal ezen a téren. Korábban nem volt lehetőségem egyetemre mennem családi anyagi gondok miatt szóval dolgoznom kellett, gyárban,raktár, futárkodás, még tesco árufeltöltő is voltam -.- Szeretnék kitörni de csak azért nem akarok egyetemre menni, hogy elmondhassam, hogy van egy diplomám és mehetek valami irodába robotolni 250-280 bruttóért. Légkondi mindenhol van már...

2018. dec. 21. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!