Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanád karrier...

Melyiket választanád karrier útnak és miért?

Figyelt kérdés

Számomra fontos, hogy azt csináljam, amit szeretek, de természetesen az is, hogy megfelelő alapot is adjon a jövőre, és ne kelljen aggódni az elhelyezkedés és fizetés miatt.


Két utat látok magam előtt jelenleg:


1. Nagyon szeretem ezt az irányt (10/10-es nekem), de sok ilyen szakember van, nagyobb lenne a verseny itt érvényesülni. Ha sikerül, a fizetés jó.


2. Ezt is nagyon szeretem, kevésbé mint az elsőt, kb. 7/10-es mértékben. Rugalmas, több piacon is hasznos tudástárral rendelkeznék végül, így kisebb a verseny, és a fizetés az elsőnek többszöröse is lehet majd.


Te melyik utat választanád és miért?



2018. dec. 27. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1. Ha van valami, amit ennyire szeretek (10/10), akkor azt célzom meg, még ha nem is egyszerű elhelyezkedni, és nem is gazdagszom meg nagyon belőle.
2018. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Konkrét szakokkal könnyebb lenne.
2018. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Én azért az első ponttal alapjaiban nem értek egyet. Olyan területen ahol sok a szakember, ott azért a fizetés közel sem lehet olyan jó. Legalábbis nagyon sokáig nem, maximum ha tényleg valami kiemelkedőt érsz el egy területen.


Miért fizetne valaki akárkinek is sokat, ha ugyanazt megkaphatja másik 20 helyen is? Max ha valami nagyon nagyon ritkát tud, amire pont olyan mélységben van szükségem.

2018. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem ritka. Rengeteg programozó van és mind jól meg van fizetve, még több pszichológus van, és mindnek 12-15 ezer forint az órabére, ezek azért nem rosszak, hogy most csak két népszerű példát mondjak.
2018. dec. 27. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Elmész a 10/10-re nappalin, és mellette befizeted magad levelezőn üzleti szakra. Voilá.
2018. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát pont meg fogtad azt a szakmát (programozó) amiből így sincs elég (hiába képeznek egyre többet) és a világon kb bárhova mehetnek dolgozni.
2018. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
52%
Ha tényleg 10/10-es vagy (leszel) azon a területen, akkor azt. Bármilyen nagy a verseny, ha te vagy a legjobb, kit érdekel a többi?
2018. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, érdekes, és egyetlen pszichológust se ismerek akinek ennyi az órabére, munkanélkülit viszont annál többet, meg olyanokat akik minimálbérért dolgoznak állami szférában.
2018. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!