Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 7 félévből 5 megvan. Nem...

7 félévből 5 megvan. Nem akarok ebben dolgozni. Befejezzem?

Figyelt kérdés
Van más munkám, amiben jó vagyok, és a fizetésem is jó. Befejeznétek a helyemben?

2018. dec. 27. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 5 féléved ráment, érdemes befejezni. Egy diploma sokszor jól jöhet.
2018. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Be, úgy legalább nem kell visszafizetned illetve egy diploma mindig érték lesz, ha ezt használod ha nem.
2018. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy bölcsész diplomám már korábbról. Ezt csak azért választottam, mert reálosabb, de nyögve nyelősen ment. Eléggé oda kellene tennem magam, hogy be tudja fejezni. Ha lazán menne nem gondolkodnék rajta, de így, hogy munka mellett minden felesleges energiám erre menjen el, hát nem tudom.
2018. dec. 27. 20:59
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt már pénzért csinálom (ami nem nagyon okoz gondot), de igen, ez is egy szempont lehet.
2018. dec. 27. 21:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy befejezzed, ne viccelj!! Egész életedben bánni fogod, ha otthagyod.
2018. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miért bánnám, ha nem használom? (tényleg 50-50%-on vagyok ebben, ezért érdekelnek az érvek is a válaszokhoz, próbálok mindent átgondolni).
2018. dec. 27. 21:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert amit elkezdett az ember, azt fejezze is be. Amikor elkezdted, nyilván még érdekelt vagy láttál benne fantáziát. Most éppen nem érdekel vagy nem látsz benne fantáziát. Ez még simán változhat. Ne kukázz ki 5 félévnyi tanulást csak úgy. A diploma azt is jelenti, hogy van valamiféle bizonyíték arra, hogy csináltál valamit ez alatt a 2,5 év alatt, nem tűnik el az egész tanulmány a süllyesztőben.


Nem csak azért tanul valamit az ember, hogy "használja". Hanem azért is, mert érdekli, mert bővíteni akarja a műveltségét stb. Nekem is van 5 diplomám, ebből egy teljesen felesleges, ha tehetném utólag másra cserélném; kettőt "nem használok", illetve tanítok vele meg néha írogatok, de nem ebből élek, ez csak hobbi; kettőt pedig valóban használok is. Lehetett volna máshogy / okosabban szakot választanom anno, de ez vagyok én, vállalom, illetve akkor ez voltam. Te is vállald magad, hogy van egy történeted, voltak döntéseid, de félbehagyni valamit a legrosszabb dolog. Fejezd be, ha már elkezdted (akkor is, ha most éppen nem ebben dolgozol –- de mondom, nemcsak azért tanul az ember, hogy a papírral állást szerezzen).

2018. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. dec. 27. 21:58
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Persze hogy be. A bölcsész diploma semmire nem jó, legyen mellette egy használható is, sosem tudod mikor jöhet jól.
2018. dec. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezzel az érvvel nem értek egyet, de el tudom fogadni, hogy te így látod a világot. Én személyesen mást tapasztalok.
2018. dec. 28. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!