Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Skandinavisztika BA szakot el...

Skandinavisztika BA szakot el lehet végezni minimális energiabefektetéssel? Többi lent!

Figyelt kérdés
Már van 2 diplomám és jelenleg PhD-zom is, azonban még nagyon szeretnék tanulni valamit, mert sajnos az eddigi végzettégeimmel nem sikerült boldogulnom és mivel bölcsészettudományi területen csinálom a doktorimat, így sanszos, hogy ezzel se megyek sokra. Viszont még van hátra 2 évem a képzésből és elég jól állok a disszertációmmal, így ezt az időt arra szeretném kihasználni, hogy egy piacképesebb tudást/papírt is szerezzek, a skandináv nyelvekkel meg jól lehet keresni. Tehát, ha én doktori mellett párhuzamosan csinálnám a skandi BA-t azért, hogy megtanuljam az egyik skandináv nyelvet, az mennyire teljesíthető? Meg lehet így szerezni a diplomát?

#ELTE #skandinavisztika #skandináv nyelvtanulás
2018. dec. 28. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
én még csak az első félévem fejezem be, de annyit biztosan elmondhatok, hogy minden nap kell foglalkoznod a választott nyelvvel ahhoz, hogy ne maradj le és bent maradj, gyorsan haladunk, tőlünk a félév végére viszonylag sokan elmennek, mert nem sikerült teljesíteniük
2019. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Skandis nyelvet eselytelen minimalis energiabefektetessel elvegezni en is parhuzamosan csinaltam egy masik szakkal es vert izzadtam egyszeruen a sved miatt. En nem ajanlom , mert nagyon hamar kibuksz onnan es nem azert mert hulye vagy
2019. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ha mondjuk nem skandi BA-ra megyek, hanem nyelvsuliban / tanárral stb. kezdek el egy skandináv nyelvet tanulni, az mennyire bírható? Angolul és németül már felsőfokon beszélek.
2019. jan. 15. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Skandinavisztika BA-n a Dán, Norvég és Svéd közül kell választani a felvételt követően (saját döntés alapján). Némi infó a nyelvekről, ha már egyszer kérdezted:


Svéd: Mindig ezt választják a legtöbben, bár nem feltétlenül tudom, miért. Nyelvtana nem nehéz (bár a három nyelv közül ennek a legnehezebb). A kiejtés könnyű, a tanárok viszont itt a legszigorúbbak.


Norvég: Ezt is sokan szokták választani, a három közül tán ez a legkönnyebben elsajátítható. Ám a kinti munkavállalás valamivel bonyolultabb, mert nem EU-tag.


Dánia: Volt olyan év, hogy svéden-norvégon huszan voltak, dánon ketten. A kiejtés borzasztóan nehéz, bár a nyelvtana nem megterhelő. Az általában kisebb létszám miatt több odafigyelés jut a diákra. Bár az előző kettővel szemben földrajzilag Dánia nem valami látványos ország.

2019. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!