Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-s pincer tanfolyam vagy...

OKJ-s pincer tanfolyam vagy vendeglatos egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vendeglatasban dolgozom mar tobb mint 6eve...erettsegi+jogi aszisztens szak elvegzese utan belecsoppentem a vendeglatas vilagaba es azt kell mondjam bele szerettem :D

Pultos-felszolgalokent dolgozom, viszont a kozeljovoben szeretnek elore lepni es egy uzletvezetoi pozicioban elhelyezkedni...amire 2mod van

Ad1 sokaig dolgozol 1helyen es felkuszol a rangletran (hatha 1szer majd kineveznek)

Ad2 tovabb tanulsz

En a tovabb tanulasta adtam a fejem viszont nem tudom melyik eri meg jobban

Egy 7honapos intenziv OKJ-s pincer plus utana egy 3honapos OKJ-s uzletvezetoi vagy

Vendeglatos egyetemre beiratkozni Metropolitanra gondoltam ami 2eves

Mit javasoltok?

Koszi a valaszokat :)

27/L



2018. dec. 28. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt tisztázzuk: a felsőoktatási intézményekben a 2 éves képzés nem egyetemi szak, hanem felsőoktatási szakképzés, de ha a jogi asszisztens képzést elvégezted, akkor ezt valószínűleg pontosan tudod. Csak azért mondom, hogy vigyázz a "vendéglátós egyetem" kifejezéssel, mert ez alapján sokan a turizmus-vendéglátás alapszakra asszociálnak, ami már nem 2 év, hanem 3 és fél. És felsőfokú végzettséget ad, nem középfokút.

Én inkább a 2 éves FSZ-t javasolnám, már csak azért is, mert egy sokkal átfogóbb tudást ad, mint az OKJ-k. Illetve, ha később úgy döntenél, hogy az alapszakot is elvégzed, akkor ugye rövidebb idő alatt teheted meg az FSZ után. Amit egyébként erősen javaslok, lévén turizmus-vendéglátást végzett szakemberekből Dunát lehet rekeszteni, tehát egy FSZ-szel nehéz labdába rúgni a sok két nyelven is beszélő diplomás mellett.

Viszont ha megteheted, ne a Metropolitanon. Tényleg nagy a verseny ezen a területen, azok is nehezen tudnak a szakmán belül jó helyre elhelyezkedni, akik "nagyobb nevű" helyen szerezték a diplomájukat.

Természetesen ez szubjektív vélemény, én így döntenék. Nyilván nem tudom, hogy a vendéglátáson belül hol képzeled el magad, miben dolgoztál eddig, vagy hogy egy pincér papír mennyire lenne hasznos számodra.

2018. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazabol a sima pincer papirral egyaltalan nem megyek semmire :D viszont ahhoz hogy elvegezzek egy OKJs uzletvezeto tanfolyamot, kriterium hogy legyen egy pincer/cukrasz/szakacs OKJs papirom

Ezert fontolgatom hogy melyikkel jarnek jobban, 10-12honap alatt a 2 OKJs vagy a tobb eves felso oktatas

Nyilvan ha 22 lennek batran belevagnek az egyetembe

Igy viszont legjobb esetbe 31 lennek mire vegzek...persze mellette nyilvan ugyanugy dolgoznek, de szeretnek minel hamarabb feljebb lepni

2018. dec. 28. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!