Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Corvinus vizsgaidőszak tapasztalatok?

Corvinus G-karon tanulok, januárban lesznek a vizsgáim az alapozó tárgyakból, tudnátok tippeket adni, hogy mit hogy kéne, milyenek a vizsgák stb?

CORVINUST LEHÚZÓ KOMMENTEK NEM KELLENEK! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: Corvinus, BCE, Budapesti Corvinus Egyetem, egyetem, vizsga, vizsgaidőszak

2018. dec. 29. 08:42  Privát üzenet  

A válaszok

"CORVINUST LEHÚZÓ KOMMENTEK NEM KELLENEK! :)"

Pedig már 3 bmeme-s posztot is választottam ami kielégítő választ adott volna :(...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. dec. 29. 10:31 Privát üzenet

Analízis: attól függ ki a tanár, de amúgy gyakorlással könnyű jó jegyet szerezni.

Mikro: ez idén a gólyák között olyan mintha az apokalipszis első lovasa lenne, amúgy semmi extra, ezerszer nehezebb tárgyak lesznek még, én minden típusfeladatból csináltam tavaly vizsga előtt egyet és lazán hármas lettem.

Vállgazd: az alapfogalmakat kell pontosan tudni, igazából a gazdaság és a vállalatok működésének elméleti alapjait kell átlátni, és képesnek lenni arra hogy ezekről hosszan bullshitelj, elég egyszerű, évközi pontjaidtól függően 4-es/5-ös abszolút reális.

Info: ez volt a legdurvább tavaly, most változott az oktatás rendszere, nem tudom mennyit pontosan, de tavaly kb magadnak kellett megtanítani mindent mert a baksa klán oktatása minősíthetetlenül színvonaltalan volt. Engem gazdinfos haverok segítettek át a vizsgán, elsőre még a beugrón se mentem át, de aztán egy hét folyamatos tanulással lett egy 4-esem.

Általánosságban 4-5 nap készülést minimum rá kell szánni egy tárgyra, meg a netet kikapcsolni, de amúgy nem para, csak rosszabb lesz, nyugi :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. dec. 29. 17:30 Privát üzenet
Nekem a mikro csak másodjára lett meg 😓

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 11. 19:23 Privát üzenet
Én nem fikázni szeretnék, de imádom azokat a felsőbb éves kommenteket, akik a mikro nehézséget fikázzák. Tény, hogy lesznek ezerszer nehezebb tárgyak, DE: a tavalyi és az idei rendszert hiba egy lapra tenni. Mindenkinek kötelező vizsga, szóbeli, több anyagrészt is átemeltek vállalati pénzügyekből. Összevonton sikerült megcsinálnom azt a szintet, hogy mehessek szóbelire. Szerintem árulkodó a 86% majd a 72%-os bukási arány.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik.
# 4/5Időpont jan. 11. 23:56 Privát üzenet

#3-as vagyok. Végül 5-ös lettem mikroból fe brutál megszenvedtem érte. Isszonyatosan sokat készültem rá.

De am elvileg a Tuf könnyebb lesz, mint a sima mikro.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 20. 11:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha elmegyek egyetemen javítani valamelyik tárgyból, és ott elégtelent kapok, akkor az felülírja az eredeti eredményemet?
Vizsgaidőszak tippek (főleg corvinusosoktól)?
Ezek az alabbi pedagogiai kifejezesek mit jelenthetnek?
Főiskolán, levelező tagozaton végzett alapképzésen mikor szoktak a vizsgák lenni?
Informatikusok, egyetemisták! Programozás mennyi idő?
Emelt kémia szóbelin milyen tételeket húztatok? Főként A, és C tételek érdekelnének. Segítsünk azoknak akik még nem estek túl rajta!

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!