Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ennyi butuska,...

Miért van ennyi butuska, mellkidobós "instamodell" lány jogi karokon?

Figyelt kérdés
Nem rég tűnt fel, hogy mennyi tipikus instagram csaj jelentkezett jogra. Szerintem a jogi szakma egész szemléletével nem egyezik ez a fenék és mellkidobós exhibiciomizmus, rádasául nem is a szakma , ami hamar pénzt hoz. Azt nemiképp megértem, ha az ilyen divatszakokon mint a kommedia vagy gazdmen, nemzetközi tanulmányok, mert azok eléggé közvetítik a "sok pénz utazás nagyvilági élet" gondolatát. Én sokat gondolkodtam a jogon , de teljesen kiábrándultam..nem akarok a 70ezredek butapicsusz lenni.Ennyire könnyű lenne elvégezni ? Vagy miért?

2019. jan. 7. 21:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%
Hogy megnyugtassalak a jog is legalább olyan divatszak mint a pszichológia vagy kommédia :-D
2019. jan. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sztereotip vagy. Attól, hogy valaki igényesen öltözködik és sminkeli magát, még nem lesz hülye. Azért, mert neked nem jut nő (ezzel a stílussal nem csodálom), még nem fog senki nyakig begombolt apáca habitusban a hátsó padsorba elbújni. Arról meg, hogy valaki esetleg szépnek születik, senki nem tehet; és a szépség meg az okosság nem fordítottan arányosak.


Szerintem foglalkozz inkább a vizsgáidra készüléssel, ne azon hőbörögj, hogy mások hogy néznek ki, vagy mit csinálnak.

2019. jan. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem teljesen tisztázott számomra kinek szólt a válasz :D Lány/nő vagyok pályaválasztás előtt, sminkelek, igémyesen öltözöm és még ronda sem vagyok DE nem rakom a fenekem/mellem közszemlére minden képen(sehol se ), nem csak így tudok/nék megnyilvánulni. Azért az apácazárda es a az insta ri**nckodás között van átmenet. Én nem a szép lányok ellen vagyok, hanem azok irritálnak, akikben csak ez az egy érték van és emiatt leminősítenek egy szakot es az ott tanuló tobbi embert.
2019. jan. 8. 11:29
 14/34 anonim ***** válasza:
74%

Ja világos, te akkor az irigy/frusztrált kategória vagy.


De sztereotipnak akkor is sztereotip vagy.


A jogi karokon nagyon magas a felvételi pontszám. Aki ezt teljesíti, az bekerül. Mivel pusztán dekoltázzsal meg térdeléssel nehéz pontokat szerezni, így jogosan feltételezhetjük, hogy aki bekerül egy jogi karra, az azért képvisel egy szellemi nívót. A jogi egyetemek amúgy meg nehezek. Ha valaki a vizsgákat megcsinálja, akkor jogász lesz. Jogosan feltételezhetjük, hogy annyira butapicsuszok azért nem járhatnak oda, mert kibuknának.


Maradnak tehát a sztereotípiáid, hogy például aki instán úgymond "mutogatja magát" (képeket tesz fel), az mindjárt butapicsusz.


Az élet szolgál időnként meglepetésekkel. Javaslom neked a Dr. Szöszi című film megtekintését, pont az általad feszegetett problémákról szól.

2019. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

#10

A szobatársad valószínűsítem, hogy nem magolt, ugyanis ekkora joganyagot nem lehet magolással elsajátítani. A magolás azt jelenti, hogy nem érti azt, amit tanult, olvasott. Amennyiben ez így van, akkor pedig nem tudja majd sikeresen abszolválni a tárgyait, mivel a legtöbb esetben komplexebb jogesetek megoldása is szerepel az egyes vizsgákon és kell gondolkodni. Természetes, hogy mérnökként ezt te a számok világához összehasonlítva másképp látod, más szemszögből.


Egyébként a szépség és az okosság miért ne járhatna kéz a kézben? Én több ilyen jogász kollégát ismerek.

2019. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Magas a ponthatár ??:D Ha csak nem állimas a csaj (ilyet meg nem lattam) akkor az ELTE-t leszámitva mind bőven 400 alatt van, lehet frusztralt vagyok igen, mert zavar ez a dolog, azert is tettem fel a kérdést. Olvastam anno egy kommentet valamelyik "Zimány Linda ügyvédbojtár lett" cikk alatt, ahol az uriember azt irta, hogy minden ri**anc ügyvéd lesz vagy dj ? Nem az zavar, ha tesz fel magárol képet, hanem, ha majdnem topless modon teszi vulgárisan, és jogon jóval nagyobb ez az arány mint orvosin (ahol meg egy ilyen tipikus mutogatos lanyt se láttam)
2019. jan. 8. 19:40
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korokben mozgok es csak annyit, hogy egy ilyen olcsobb edzotermes muszempillas stb. no akar jarhat a Harvardra is, nem fogja elvenni a “gazdag elit ugyfel vagy kollega”. Az Instagram nem a valosag.:)
2019. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
77%

Az okosság mércéje nem a szépség. Egy jogi egyetemen a kitartás és az ész számít, akinek ez megvan sikeresen abszolválhatja akár úgy, hogy nagy a melle-segge és ezt szereti is kihangsúlyozni vagy akár e nélkül. Nekem csak annyi lenne a kérésem hozzád kedves kérdező, hogy téged ez miért zavar? Mert, hogy a legutóbbi válaszodban említetted, hogy zavar. Az meg, hogy nem láttatok olyan lányt aki elérte a 460 pontos állami határt a ti szegénységi bizonyítványotok. Én nagyon sok ilyen lányt ismerek, akiknek a legtöbbje jó nő is.

Visszatérve az alap kérdésre nem tudom, hogy ez miért zavaró. Én is jogra járok, nem ismerek olyan sok "insta-ribit", persze vanak, mint mindenhol. De ez nem egy rész-egész halmaz, ha valaki felrak egy-két villantós képet instára vagy ide-oda abból nem következik, hogy buta lenne. Persze ez a többség de én jogon pont azt vettem észre, hogy nem sok ilyen van, vagy aki volt az már kibukott. Aztán persze lehet, hogy csak én nem látom őket. Másrészt mindenki saját sorsa kovácsa, ha jogra akar menni és ezt megteheti (van pénze vagy felveszik államira) miért ne mehetne.. Ha közben posztolni is szeretne attraktív képeket miért ne tehetné.. Sosem értettem, hogy ez miért zavar bárkit is, függetleníteni kell a dolgokat. Ahogy már előttem is mondták az insta nem a valóság, nem is kell úgy kezelni. Régen rossz ha téged zavar, hogy mit rak fel valaki egy közösségi oldalra saját magáról.

2019. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

1, Nem teljesen értem hogy jott ide, hogy a lányok nem tudnak 460 elérni :D Egy szóval se mondtam, helybol vam 4 lány ismerősöm, az egyik oktv második helyezett.Én EZEKRE a lányokra írtam,hogy nem érték el, nem is fogjak

2, Azért zavar mert én is ide akartam járni, a jogász szaknak/hivatásnak régebben volt egy társadalmi megbecsülése, tekintélye, most el lehet olvasni akár it gyk-n is miket írnak róla,én nem szeretném ,hogy egy kalap alá vegyenek engem is, ahogy írtam korábban "megint egy magolós jogász pi**a"

3, Tudtommal a Kamara szemléletével szögesen ellentétes a magamutogatás és ugye reklámozni se szabad magad ügyvédként. Nem véletlenül fújnak Zimányra vagy volt kvázi botrány a celebjogász Mester Csaba újságcikkjéből, ahol félmeztelenkedve hirdette magát.

4,Magához a szakmához kell ész, de ne nekem ne mond ,hogy egy Zimány Linda vagy Kiss Virág mennyire okos :D Azokról dr dr dr instalányokról meg ne is beszéljünk,akik ha épp nem magukat posztolják, akkor úgy tudnak megnyilvánulni, hogy fogom a fejem.

2019. jan. 11. 13:38
 20/34 anonim ***** válasza:
Gazdmen hogy jön ide? Az egy közgáz szak, és ha normális egyetemre jár(bce-gtk, elte gti, bge pszk), és mesterezik, akkor rohadt jó munkája lehet. Ne irigykedj, hanem tegyél érte, hogy neked is ilyen életed legyen, amit az instájukon látsz.
2019. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!