Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másnak is csalódás volt a...

Másnak is csalódás volt a főiskola, egyetem?

Figyelt kérdés

Egy "semmit nem érő" bölcsész szakot elvégeztem főleg szülői nyomásra.

Nem mondom, hogy felesleges volt, mert kellett a diploma a munkámhoz, de nekem elképesztő volt a tanárok hozzáállása stb.


A legtöbb tanár egyszerűen lusta válaszolni az ímélekre.

Egyedül a gyakorlati óráknak lett volna értelme, azokon viszont sokszor szeptember és december között nem volt hajlandó órát tartani a tanár.


A műv. történet tanárom nem tudott egyedül ímélt írni, se megnyitni egy mappát a laptopon. Galériába is el kellett volna vinnie, de elintézte azzal, h majd menjünk el vmikor vhol egyedül.


A követelmények annyira változtak tárgyanként, hogy volt, amiből semmire átengedtek, volt, amiből akkor sem, ha mindent leírtál.



2019. jan. 8. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

5 egyetemi szakból 2 csalódás volt, 3 bevált.


Melyik az az un. "semmit sem érő" bölcsész szak?

2019. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Ezeket a dolgokat majd mondd el azoknak a kollégáidnak is, akik a bölcsészképzéseket istenítik.


Meg azoknak is mondd el, akik itt a gyakorikérdéseken a sok pályaválasztás előtti diákot azzal etetik, hogy menjenek a bölcsészkarra, ha az a vágyuk.


Végül pedig az általad tapasztaltakat add azok tudtára is, akik állandóan a mérnököket szidják és nem képesek felfogni, hogy ott nagyságrendekkel nagyobb a szigor és a követelményrendszer.


Sokak számára ez valóságos felvilágosodás lenne, ha olyantól hallanák, aki elvégezte a bölcsész szakot.

2019. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Én csak azt nem értem, hogy akkor hogyan tudtál munkát szerezni?
2019. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

# 2/2


azért ne ess már túlzásba. és nem is erről szól a kérdésem.

Kodolányira jártam andragógiára.. Nem a legjobb főiskola, és más bölcsész szakokon keményebb követelményrendszer van


# 3/3


nyelvtudás + mérnöki tervezőprogramok és egyebek magabiztos használata

de te sem válaszoltál a kérdésre.

2019. jan. 8. 11:31
 5/10 Gyépésmérnök ***** válasza:
47%

Kodolányi.

Andragógia.

Köszönjük, ez mindent megmagyaráz.

2019. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 5/5


Sokat nem várok a gyakoritól, de ha az hihetetlen, hogy 4-ből csak az első válaszoló tudott válaszolni érdemben a kérdésre.

Ha nem értitek a kérdést, nem kell válaszolni, ha érdemben nem tudtok hozzászólni, akkor sem

2019. jan. 8. 11:50
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, én nagyon szerettem az első szakomat. (Most a második is tetszik, de azért még várjuk ki a végét). Én is BTK-s voltam (csak másik egyetem, másik szak) és én nagyon szerettem, nekem egy tök jó pozitív csalódás volt a gimi után. Gimiben nekem is olyan tanáraim voltak, akiket igazából nem is érdekelt a munkájuk és a tárgyuk sem, nem érdekelte őket, hogy mit tudnak átadni nekünk, mit érünk el vele stb., illetve ott több volt az általad említett digitális analfabéta is... Ez a tipikus kinyitom az ezeréves jegyzetfüzetemet és felolvasom a diákoknak fajta. Az egyetemen viszont nekem nagyon tetszett, hogy végre olyan emberek tanítanak, akiken tényleg azt érzem, hogy értenek az adott területhez, szeretik és érdeklődnek utána, folyamatosan képezik magukat stb., illetve sokan tök jó tanárok voltak (pedig a többségnek nem is volt kimondottan pedagógus végzettsége), tényleg át akarták adni a tudásukat és ezt sikeresen meg is tudták tenni. Mindig korrektek voltak, ami a követelményeket és az osztályozást illeti. Ami zavart az az, hogy elég feledékenyek voltak és sokszor előfordult, hogy nem tettek eleget az ígéreteiknek (pl. otthoni dolgozatnál nem töltötték fel a megígért időpontban az anyagot, későn küldtek ki emaileket vagy összekeverték a tanmenetet). Nekem az is tetszett, hogy sokkal szabadabb volt, mint a középiskola és lehetett normáisan kommunikálni, vitázni a tanárokkal és nem csak egy ilyen “magold be, amit mondtam” rendszer volt. Voltak hasznosabb és kevésbé hasznos tárgyaim is, de úgy összességében mindegyiket szerettem.
2019. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is csalódás volt az egyetem, én pl földtudományra jártam, de az egész egy nagy kaki volt. Nem volt kötelező járni előadásra és gyakorlatra sem, amúgy is könnyűek voltak a tárgyak, meg ugyanazt kérdezték minden évben és meg voltak a zárthelyi feladatsorok, tanulni sem kellett. És a diploma pont annyit is ért.
2019. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is csalódás volt, de csak mert rájöttem, hogy nem szeretem és nem szeretnék benne dolgozni. Mérnöki szak. Most egy uj szakra jelentkezem

21L

2019. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is egy ilyen bölcsész szakra jelentkeztem anno gimi után. Nem tudtam mit akarok,kerestem az utam,de anyáék nyomtak,hkgy márpedig valahova menni kell,most!

Az első évben teljes depis voltam,untam az egészst,semmi motivációm nem volt,alig volt kettes az átlagom.

Ekkor félévkor döntöttem úgy,hkgy beadom a jelentkezésem a közgázra.

Fel is vettem,szeptembertől már ott kezdtem,otthagytam a bölcsészt.

Most fogok diplomázni és 4-5ös minden vizsgám és imádom, első évtől gyakornokoskodtam,stabil munkahelyem van.:)

Én azt mondom,nem éri meg a bölcsész szak....vagy csak én voltam ilyen motiválatlan.

23N

2019. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!