Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emberi erőforrások szak...

Emberi erőforrások szak METU-n, SZIE-n (BP) vagy BGE-n?

Figyelt kérdés

Mindenképpen önköltségesre megyek, a Corvinus ára nem fér bele, a fent említett 3 közül lesz a befutó, de előtte gondoltam tájékozódom, szóval ha van valakinek viszonyítási alapja/véleménye/bármi.

Kérlek ne tartsátok magatokban!



2019. jan. 11. 23:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy valami kis önérzetes hülyegyerek vagy a marketing diplomáddal, akivel teljesen felesleges vitatkozni. Szeretem, amikor bekamuzzák itt az emberek, hogy mekkora tapasztalatuk van, hogy minél jobban nyomatékosítsák a véleményüket. Neked egyértelműen nincs semmilyen tapasztalatod, mert akkor láthatnád a piacon, hogy kb. bármilyen diplomával dolgozhatnak marketingesként az emberek. A protect&gamble marketingigazgatójának jogász végzettsége van, a t-system marketingigazgatójának igazgatásszervező, láttam én már marketingigazgatót fizikus, matematikus, mérnöki és IT diplomával is.

Jobb ha feldolgozod magadban, hogy ez nem egy egzakt tudomány, és különösképpen ehhez nem kell semmilyen képesítés, hogy az ember elsajátítsa.

Te 20 éves, komoly tapasztalatokkal rendelkező ember, aki LOLozva írogat...

Én nem írtam, hogy a METU jó lenne, az egész magyar felsőoktatást egy kalap kakinak tartom, én fogtam már metus és bce-s kommédia hallgató jegyzeteit is, és a metus igényesebb anyag volt, komolyan mondom :D Csinálj egy MBA diplomát külföldön, és realizálod magadban, hogy mi egy igényes felsőoktatás. A bge-t meg idesorolni ezek az egyetemek közé...

2019. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
*Azt írtam, hogy jó, de nem azt, hogy a legjobb lenne
2019. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt mivel tudod igazolni?"


Fú hallod, most megfogtál. Most hogy mondod, marketingesként lehet könnyebben el lehet elhelyezkedni, mint mérnökként, sőt, még a fizetésük is magasabb! Az egész ország, felsőoktatás, munkaerőpiac tévhitben volt eddig a mérnöki munkaerőhiányt és a marketingesek túlképzését illetően, de köszönjük, hogy itt vagy nekünk, és felvilágosítasz minket, hogy a marketing a LEGESLEGFASZÁBB szak, persze csakis a BGE-ről! Hisz ott olyan speciális tudást szerzel meg, mint sehol máshol, egy möcsündájzing munkakört csak marketinges tud betölteni, ha a munkakör speciális igényeit figyelembe vesszük! A marketingesek még az excelt is máshogy nyitják meg, mint a többi szakon végzett pórnép!

2019. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindegy hol tanul az ember ilyen kamutudomány büfészakokat, mint a hr, marketing?

Bce, cba, metu, ceu, cetu, faszu, jolokanyalokaegyetem, asdasdu, teljesen mindegy, protekció kell.

Bce gazdinfó roppant szánalmas színvonal, több embertől hallottam már, aki párhuzamosan csinálta egy másik szakkal, úgy, hogy közben heti szinten bulizott... bme gazfinfo msc már komolyabb kategória, felkészít egy data science munkakörre mondjuk normálisan.

Ha normális közgazdász akarsz lenni, akkor pénzügy, számvitel, közgazdasági elemző, pénzügyi matek ESETLEG az említett gazdmen, egy mesterszakkal kiegészítve!

2019. jan. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%

#11


"A protect&gamble marketingigazgatójának jogász végzettsége van"


... helyett az alapdiplomája egy pénzügy-számvitel közgazdász az SZTE-ről, 2002-2007-ig járt oda és 2007-ben diplomázott. A jogra csak később kezdett el járni, és csak 2012-ben diplomázott le belőle. PhD fokozatát is üzleti türeleten szerezte 2014-ben. Magyarul: alapvégzettsége KÖZGAZDÁSZ, csak mellette van jogász diplomája is.


"a t-system marketingigazgatójának igazgatásszervező"


... helyett okleveles közgazdász. Az való igaz, hogy az alapdiplomája igazgatásszervező volt, de utána közgazdász végzettséget szerzett. Az ő karrierje amúgy egyáltalán nem egy tipikus gazdasági karrier, mivel legalább egy évtizeden át a közigazgatásban dolgozott, ergo ez egy szokatlan párosítás (de ilyen is van, tény). Ez nem egy atipikus karrier, bár tény, hogy ilyen is van.


"láttam én már marketingigazgatót fizikus, matematikus, mérnöki és IT diplomával is"


Én is láttam marketing igazgatót bölcsész diplomával, amikor tükörbe néztem – de nekem is volt mellette szakirányú diplomám.


Más okosság mára?

2019. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%
* ez egy atipikus karrier
2019. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

"Most hogy mondod, marketingesként lehet könnyebben el lehet elhelyezkedni, mint mérnökként, sőt, még a fizetésük is magasabb!"


Egyiket sem állítottam, de látom, neked nagyon komoly problémáid vannak a logikával. Abból, hogy nem tudod igazolni a korábbi állításodat (idézlek: "mégis könnyebben elhelyezkedsz termékfejlesztési mérnökként szerintem, mint marketingesként"), nem következik az, hogy a marketingesként könnyebben lehetne elhelyezkedni, és főleg magasabb fizetésért, mint mérnökként [sic! a "terméktervező" attribútum valahogy azóta eltűnt az érvelésedből].


Szóval még ott tartunk: miből gondolod, hogy – ismét idézlek – "könnyebben elhelyezkedsz termékfejlesztési mérnökként szerintem, mint marketingesként"? Ezt mivel tudod alátámasztani?

2019. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

# 15

Értem. Hol vannak a kermark diplomák?

2019. jan. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ha normális közgazdász akarsz lenni, akkor pénzügy, számvitel, közgazdasági elemző, pénzügyi matek ESETLEG az említett gazdmen, egy mesterszakkal kiegészítve!"


Ezek jók, az tény, de akkor ki fogja a marketing funkciókat ellátni? Tudod: kell valaki, aki érti a fogyasztókat, segít kifejleszteni a terméket, megszervezi az értékesítést, kampányokat tervez stb. stb.

2019. jan. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"Értem. Hol vannak a kermark diplomák?"


Az enyém itt a polcon. Mire gondolsz?

2019. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!