Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szüleim megtudják, ha...

A szüleim megtudják, ha passziváltatom a követlező félévet?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 18:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid ennyire szélsőségesen autokratikusak és szigorúak, akkor a legjobb talán, ha megpróbálsz végleg elszakadni otthonról, teljesen a saját lábadra állva és mondjuk egy másik városban vagy akár külföldön munkát vállalva. Egy év után ha anyagilag helyrejöttél kicsit, munka mellett levelezőn elvégezhetsz egy neked tetsző szakot.
2019. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, volt már olyan szülőd, aki foglalkozott veled, és igen, ha nem azt csináltad ami neki tetszett, akkor nem éppen úgy reagál ahogy kéne?

Nem? Akkor be lehet fogni.

Igen? Akkor tudhatnád milyen nehéz elszakadni és felnőni ilyen szülők mellett, amikor egész kiskorodban azt verték beléd, hogy nekik meg tudj felelni, s ha nem ez volt, mennyire fájt hogy csalódnak benned. Ilyen esetben nem b*szogatásra van szükség, hanem támogatásra. Érdekelne milyenek lehetnek a szociális kapcsolataid ilyen stílus után...

2019. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, nekem volt. 18 évesen munkát kerestem, 200 km-re költöztem és új életet kezdtem. Könnyű? Nem. Elviselni a szrt az? Nem. Akkor ha már nehéz ,legalább legyen értelme. Nem? De.
2019. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pontosan, és akkor tökéletesen érted egy 18 évesnek miért nehéz ez. Mindegyik szülő más, de vannak bizonyos normák, amik általánosak. Ilyen az, hogy nem enged el, vagy nem hagyja. Nehéz elszakadni ilyenkor, nem mindenkinek sikerül, sok minden függ a neveltetéstől is
2019. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!